Zrelaksuj się w saunie!

Jest wiele sposobów na poprawię zdrowia i kondycji psychicznej, ale sauna zdecydowanie zalicza się do tych najbardziej przyjemnych. Kilkuminutowa sesja poprawia samopoczucie i pozytywnie wpływa na stan skóry, a to tylko część szerokiego wachlarza zalet, jakie oferuje. Poznaj powody, dla których warto udać się do sauny.

Znajdź swój sposób na relaks

Na słowo sauna masz przed oczami przestronne wnętrze z kaskadą drewnianych ławek. To tradycyjny, utrwalany przez lata obrazek, który dziś przeszedł spektakularną metamorfozę. Wystarczy zerknąć, jak wygląda Strefa saun w Krakowie by przekonać się o innowacyjnym podejściu do zdrowia. Saunarium to część krakowskiego Parku Wodnego, która oferuje wachlarz doznań i znakomicie spędzony czas na regeneracji ciała oraz umysłu.

Oprócz klasycznej sauny suchej w obiekcie znajduje się też łaźnia morska, w której panuje unikalny mikroklimat. Efekt osiągnięto dzięki użyciu generatora solanki. To przełomowa technologia, która tworzy słoną bryzę, aby delikatnie inhalować górne drogi oddechowe. Co jeszcze znajduje się w ofercie Saunarium?

Sauna infrared solna

To łagodniejsza alternatywa dla sauny suchej. We wnętrzu kabiny panują niższa temperatura oraz wilgotność, tworząc optymalne warunki dla osób, które źle się czują w zbyt ciepłych pomieszczeniach, a wciąż chcą zaznać dobrodziejstw sauny. Ciepło generowane jest przez promienniki podczerwieni, które w znacznym stopniu wpływają na temperaturę ciała, a nie na otoczenie.

Sauna ognista

To propozycja dla miłośników silniejszych doznań. W pomieszczeniu panuje temperatura przekraczająca 110 stopni oraz względnie niska wilgotność (5-10%). Wystarczy kilka minut w jego wnętrzu, by usunąć toksyny z organizmu, ujędrnić skórę i wzmocnić ogólną odporność organizmu. Pomieszczenie wyłożono czerwoną cegłą i zastosowano efekty świetlne, które znakomicie podbijają charakter sauny.

Man relaxing in a sauna

Sauna ziołowa

Ten wariant łaźni parowej przypadnie do gustu miłośnikom niższych temperatur i zapachowych doznań. Temperatura wnętrza osiąga maksymalnie 70 stopni, a wilgotność utrzymuje się na poziomie 30-40%. Seans wzbogacony jest o moc aromatów z olejków eterycznych, które znakomicie wprowadzają organizm w stan głębokiego odprężenia.

Łaźnia parowa

To miejsce, które z uwagi na bardzo wysoką wilgotność dedykowane jest osobom uprawiającym sport. Seans w łaźni parowej doskonale redukuje napięcie i obrzęk mięśni, usuwając z organizmu nagromadzone toksyny. Wizyta w saunie zapewnia też przyjemne doznania wizualne w postaci parowych kłębów dymu.

Czy udało Ci się wybrać ulubiony rodzaj relaksu? To jeszcze nie wszystko! Strefa saun w Krakowie oferuje także serię aktywności, które idealnie sprawdzą się po sesji. Warto skorzystać ze studni lodowej czy wanny z zimną wodą, które idealnie schłodzą ciało po intensywnym saunowaniu. Jeśli czujesz, że brakuje Ci chwili wytchnienia, znajdziesz je w strefie relaksu z tężnią. Powietrze nasycone solanką w towarzystwie muzyki oraz delikatnych efektów świetlnych tworzy znakomitą kompozycję dla ciała i zmysłów.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *