Złoto – doskonała inwestycja w czasach inflacji

Inflacja i stale rosnące ceny w sklepach powodują, że zastanawiamy się nad dobrym sposobem zaoszczędzenia naszych pieniędzy. Jednym z takich sposobów może być kupno złota w sztabkach. Sztabki złota mogą być dobrą gwarancją zaoszczędzonych pieniędzy. Cena sztabki jest różna w zależności od wagi i próby złota – musimy to brać pod uwagę podczas zakupu. Gdzie kupić złoto?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • dlaczego warto kolekcjonować sztabki złota
  • ile może kosztować sztabka złota

W czasie wzrostu inflacji oszczędzanie na tradycyjnym koncie oszczędnościowym staje się nieopłacalne. Trzeba zatem szukać innych możliwości oszczędzenia. Część z nas będzie inwestować w nieruchomości, działki budowlane bądź rekreacyjne. Część skusi się na obligacje skarbowe, a jeszcze inni zaczną skupować sztabki złota. Jak wygląda to w praktyce i gdzie można kupić takie złote sztabki?

Złoto zawsze w cenie – zacznij kupować sztabki złota

Złoto zawsze było jedną z najpopularniejszych form inwestycji. Dlatego też złoto w sztabkach to coraz popularniejszy sposób lokowania naszych oszczędności. Jest bezpieczny, nie wymaga dużego zaangażowania. Cena sztabki złote zależy od jej wagi oraz próby. Złote sztabki, nawet te niewielkie możemy spokojnie przechowywać w bezpiecznym miejscu bez konieczności kupowania miejsca w banku. Możemy je przechowywać we własnym domowym sejfie zainstalowanym na własny użytek. Inwestycja w sztabki złota zwróci nam się zarówno, kiedy rynki finansowe się ustabilizują lub podczas większej recesji – w takiej sytuacji cena złota zawsze idzie w górę, sztabki złota zyskują na wartości. Jednocześnie w momencie, kiedy będziemy potrzebowali gotówki możemy szybko sprzedać nasze sztabki uzyskując realną gotówkę. Z drugiej strony pamiętając o inflacji wiemy, że sztabki złota nie tracą na wartości tak jak pieniądz przechowywany w przysłowiowej domowej skarpecie. Sztabki złota, które są do kupienia między innymi w Internecie mogą mieć różne emblematy oraz wzory kolekcjonerskie, na przykład Titanica, twarz Kopernika, Napoleona lub Marcina Lutra. Wartość takich sztabek kolekcjonerskich może być nawet wyższa niż samego złota w nich zawartego.

Sztabka złota – jak i kupić i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Kupując złoto sztabki inwestycyjne i kolekcjonerskie pamiętajmy, że mogą one mieć różne wagę podawaną w uncjach lub gramach, w zależności od miejsca, w którym jej kupujemy. Dodatkowo warto zwracać uwagę także na certyfikat autentyczności. Jeśli osoba sprzedająca nam sztabkę złota nie jest w stanie przedstawić takiego certyfikatu, warto szukać innego dostawcy. Drugą ważną rzeczą jest próba złota, bo to od niej także zależy wartość sztabki. Przy aktualnie rosnących cenach złota kupienie sztabki złota jest bardzo dobrą inwestycją, nawet dla osób o mniej zasobnym portfelu.

Waga sztabki złota może być bardzo różna. Możemy kupić dużo sztabek złota o bardzo niewielkiej masie, ok. 1 g – 1,5 g. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie jeśli chodzi o sztabki kolekcjonerskie. Kupując złoto inwestycyjne również warto pomyśleć o niewielkich sztabkach. Są one łatwe do przechowywania, oraz dużo łatwiej je spieniężać na raty. W przypadku, gdy kupujemy złote sztabki lokacyjne o większej masie, dużo lepiej przechowywać je w skrytce bankowej, gdzie będą bezpieczne.

Złoto jest doskonałą receptą na bezpieczne inwestycje w czasach inflacji, dlatego warto się nim zainteresować, aby skutecznie zabezpieczyć swoje oszczędności przed rynkowymi zawieruchami. Jest to również świetny sposób na hobby kolekcjonerskie, które nie tylko daje radość, ale i zyski w przyszłości.

Artykuł sponsorowany

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *