Zdrowy przedszkolak – jak zadbać o ruch i aktywność dziecka?

W zdrowym ciele zdrowy duch. Hasło to kojarzone jest chyba przez każdego dorosłego. Nie należy jednak uważać, że zasada ta nie sprawdza się w przypadku dzieci. Wręcz przeciwnie. Zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka są w dużej mierze uzależnione od tego, jak zadbacie o ruch i aktywność waszych pociech. Choć możliwości jest wiele, rower dla dzieci z pewnością należeć będzie do tych rozwiązań, które szczególnie będą sprzyjać podejmowaniu wspólnej aktywności. To zaś jest niezwykle ważne, jeśli zależy wam na zdrowiu i dobru dziecka.

Dlaczego ruch u przedszkolaka jest taki ważny?

W wieku przedszkolnym zaobserwować możecie niezwykle intensywny rozwój motoryczny naszego dziecka. Jest ono niezwykle aktywne fizycznie, pełne energii. Właśnie w tym czasie warto zadbać o to, aby wasza pociecha zainteresowała się sportem i aktywnością fizyczną. Pozornie naturalne chęci do działania warto uskuteczniać poprzez konkretne zachęty i wsparcie. Dzięki temu dziecko wzmocni nie tylko swoje umiejętności ruchowe, ale również i wzmocni układ nerwowy, krwionośny oraz immunologiczny. Specjaliści podkreślają, że już od najmłodszych lat warto zadbać o ćwiczenia fizyczne, które polepszać będą pracę płuc i serca, a także pozytywnie będą stymulować wzrost mięśni. Odpowiednia postawa również będzie owocem ćwiczeń fizycznych. Wreszcie, pamiętać należy o tym, że dziecko również może odczuwać stres i potrzebować relaksu, a właśnie to gwarantuje aktywny tryb życia.

Jak zadbać o aktywność dziecka?

Zanim sięgniecie po odpowiedni sprzęt sportowy, powinniście uświadomić sobie, że aktywność fizyczna powinna być zapewniona każdego dnia. Co więcej, podczas planowania ćwiczeń sportowych i fizycznych nie musicie uciekać się tylko do jednego rozwiązania. Przede wszystkim musicie pamiętać o tym, że im bardziej różnorodne będą ćwiczenia fizyczne, tym więcej zyska wasze dziecko. Za sprawą urozmaiceń jesteście w stanie pokazać dziecku, jak wiele możliwości ma nasza pociecha. Warto skupić się na tym, aby ruch był dla dziecka zabawą, frajdą i sposobem na rozładowanie energii. Warto dostosować zabawę do umiejętności dziecka, ale nie powinniście zakładać, że coś będzie dla niego za trudne. Nie powinno się też przymuszać dziecka, aby nie zniechęcało się do zabawy. Planując aktywności, możecie zdecydować się m.in. na domowy taniec, naśladowanie ruchów, klaskanie w rytm czy też inne zabawy, które można wykonać nawet zimą w domu. Są jednak sytuacje, w których znakomitym rozwiązaniem jest wyjście poza dom.

Wybierz rower dla swojego dziecka!

Jednym z kluczowych założeń rodzinnej aktywności fizycznej jest wspólne spędzanie czasu. Dobrym rozwiązaniem będzie rower, na którym wasza pociecha będzie mogła jeździć już od pierwszych oznak wiosny. Jest to rozwiązanie polecane w szczególności latem, kiedy aktywność na świeżym powietrzu jest bardzo cenna. Dziecko w wieku 6 lat z powodzeniem poruszać się będzie na rowerze, a wy możecie towarzyszyć mu w tej aktywności. Dzięki temu nie tylko zadbacie o zdrowie waszego dziecka, ale również zacieśnicie wasze więzi. W tym wieku zwykle warto wybrać odpowiednio duży rower np. 16 cali. Taki rozmiar kół będzie odpowiedni dla ok. 6-letniego dziecka, a regulowane siodełko sprawi, że pojazd będzie służył przedszkolakowi przez dłuższy czas. Różne modele rowerów dziecięcych znajdziecie w sklepie internetowym decathlon.pl.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *