Zadbaj o siebie i dokonaj metamorfozy ciała

Wiele osób podejmujących się wyzwania dokonania metamorfozy ciała, podejmuje tę decyzję po to by, by zyskać na atrakcyjności. To nie jest zła motywacja. Każdy z nas jest oceniany między innymi przez pryzmat wyglądu, nic więc dziwnego, że chcemy wyglądać pięknie. Ale dbanie o ciało niesie za sobą też mnóstwo innych korzyści, przede wszystkim zdrowotnych.

Taka inwestycja w siebie opłaca się głównie dlatego, że dzięki niej mamy na co dzień więcej energii i większą wytrzymałość, do tego nasz metabolizm przyspiesza, poziom cholesterolu spada, a układ immunologiczny lepiej pracuje zmniejszając ryzyko chorób. To nie wszystko. Jak mówi przysłowie: w zdrowym ciele zdrowy duch. O ciało warto dbać również dlatego, że ma to pozytywny wpływ na nasz mózg. Badania dowodzą, że regularne treningi i dobra dieta zwiększają odporność na stres i pozwalają dłużej cieszyć się sprawnością intelektualną. Poza tym systematyczność w dbaniu o ciało poprawia naszą samodyscyplinę i uczy wytrwałości.

Jak skutecznie zgubić zbędne kilogramy i wyrzeźbić mięśnie?

W internecie można znaleźć mnóstwo wskazówek jak pozbyć się zbędnych kilogramów i zyskać piękną sylwetkę. Niektórzy polecają regularne głodówki, zmuszające organizm do oczyszczenia się z toksyn i pozbycia się zapasów tkanki tłuszczowej. Inni radzą skupić się na ekstremalnie intensywnej aktywności fizycznej, twierdząc, że dzięki temu organizm ma szansę szybciej osiągnąć widoczny spadek wagi i uwydatnienie mięśni. Tymczasem prawda jest taka, że zarówno długotrwałe głodówki, jak i zbyt wyczerpujące treningi, nie służą naszemu zdrowiu. Nie warto więc przesadzać w żadną ze stron. Najlepiej znaleźć własny złoty środek – czyli połączenie zdrowej, smacznej diety i treningów optymalnie dopasowanych do naszych możliwości fizycznych. W ten sposób zadbamy jednocześnie o nasz wygląd i zdrowie, gwarantując sobie tym samym dobre samopoczucie pod każdym względem. Aby jednak zrobić to skutecznie, potrzebujemy wsparcia specjalistów.

Jak wygląda personalizacja diety i treningów?

Profesjonalni dietetycy i trenerzy potrafią tak ułożyć plan żywieniowy i treningowy, aby pomóc nam osiągnąć wymarzoną metamorfozę ciała w możliwie krótkim czasie i bez zbędnych wyrzeczeń. Wystarczy, że wypełnimy specjalny formularz, w którym przedstawimy cele, jakie przed sobą postawiliśmy, i opiszemy swoje preferencje oraz warunki fizyczne – na tej podstawie zostanie stworzony plan treningowo-dietetyczny, idealnie dopasowany do naszych potrzeb i możliwości. Personalizacja diety i personalizacja planu treningowego to zazwyczaj dwie niezależne usługi oferowane przez dwóch różnych specjalistów, dietetyka i trenera, ale jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty serwisu Strefa Przemian, możemy liczyć na usługę kompleksową, obejmującą zarówno układanie indywidualnych planów żywieniowych, jak i indywidualne dobieranie treningów. Warto skorzystać z takiego rozwiązania. To nie tylko wygoda i oszczędność. W ten sposób zyskujemy też gwarancję, że nasz jadłospis i ćwiczenia będą się wzajemnie uzupełniać, co ułatwi pracę nad sylwetką.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *