Z medycyną estetyczną za pan brat.

W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z zabiegów kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej. Mamy coraz większą świadomość jak zapobiegać oznakom starzenia się, a także jak można je zniwelować za pomocą odpowiednich zabiegów. W tym artykule opisane zostały podstawowe zabiegi z medycyny estetycznej, które mają na celu zachować młody wygląd naszej skóry na dłużej.

Powiedz stop zrogowaciałemu naskórkowi.

Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Ma ona na celu usunięcie nadmiaru martwego naskórka. To nic innego jak kontrolowany peeling mechaniczny. Do zabiegu wykorzystuje się końcówki o odpowiednio dobranej gradacji do typu skóry. Następnie poprzez zassanie i przesuw urządzenia z zamontowaną nasadką dochodzi do starcia martwego naskórka. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do wykonywania tego zabiegu samemu w domu. Jednak pamiętajmy, że aby został on odpowiednio wykonany, to warto skorzystać z usług specjalisty. Zabieg najlepiej wykonać w serii, o ilości i częstotliwości zabiegów decyduje kosmetolog. To idealny zabieg przygotowujący skórę na kolejne kroki pielęgnacyjne. Mikrodermabrazja to nie tylko złuszczenie martwego naskórka, ale także:

 • wypłycenie się blizn,
 • rozjaśnienie przebarwień,
 • ujednolicenie struktury skóry,
 • zwężenie rozszerzonych porów,
 • poprawa elastyczności,
 • odświeżenie.

Wiele gabinetów w swojej ofercie posiada hydradermabrazje. Co to takiego? Otóż podczas tego zabiegu do oczyszczenia i złuszczenia zrogowaciałego naskórka wykorzystuje się wodę lub sól fizjologiczną oraz czysty tlen. Strumień tlenu i wody pod ciśnieniem świetnie nie tylko złuszcza, ale także:

 • wypłukuje łój oraz zanieczyszczenia,
 • oczyszcza rozszerzony pory skóry,
 • dotlenia,
 • rozświetla i wygładza.

Pobudź skórę do pracy.

Skórę możemy zastymulować za pomocą zabiegów mezoterapii. Może być ona mikroigłowa lub igłowa. Ta pierwsza to wprowadzenie preparatu za pomocą mikronakłóć w głębsze warstwy naskórka. Ma ona na celu pobudzenie i odbudowę włókien kolagenowych i elastyny. Celem zabiegu jest uzyskanie:

 • jędrniejszej i gładszej skóry (obkurczenie rozszerzonych porów),
 • poprawa owalu twarzy,
 • odżywienie i lepsza jakość skóry.

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzyknięciu w skórę odpowiednich koktajli. Do zabiegu wykorzystuje się igłę oraz strzykawkę. Substancja zostaje podana znacznie głębiej niż w przypadku mezoterapii mikroigłowej, gdyż aż do skóry właściwej czy tkanki podskórnej. Celem zabiegu jest:

 • odżywienie, odbudowa oraz rewitalizacja skóry,
 • zaleczenie problemów skórnych (np. rozstępy, łysienie).

Zmarszczki mimiczne to już tylko wspomnienie.

Toksyna botulinowa, czyli tzw. botoks to zabieg, który pokochały miliony kobiet i mężczyzn na całym świecie. To nic innego jak ostrzyknięcie fragmentu mięśnia, który odpowiada za mimiczne marszczenia i pojawianie się zmarszczek. Pod wpływem działania botoksu dochodzi do jego częściowego paraliżu. Botoks zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz wypłyca już istniejące. Najczęstsze miejsca, w które podajemy botoks to: czoło) zmarszczki poprzeczne oraz lwia bruzda), okolice oka ( kurze łapki), nos ( zmarszczki królicze), okolica ust (zmarszczki palacza). Efekty zabiegu widoczne są już po około 5 dni od momentu ostrzyknięcia.

Lifting jak ze snów.

Lifting oraz poprawę owalu twarzy uzyskamy dzięki niciom liftingującym. To alternatywa ( o wiele tańsza) dla chirurgicznego liftingu. Nici nie tylko mają za zadanie unieść opadającą skórę, ale także pobudzić jej procesy, żeby w naturalny sposób doszło do jej samoregeneracji. Nici już po około 8 miesiącach rozpuszczają się w naszym ciele, jednak efekt, jaki dzięki nim uzyskaliśmy, utrzymuje się około dwóch lat.
Jak sami widzimy kosmetologia oraz medycyna estetyczna jest bardzo rozwiniętą dziedziną i daje nam mnóstwo możliwości, które mają na celu poprawę naszego wyglądu. Są to zabiegi bezpieczne pod warunkiem, że wykonamy je u dobrego specjalisty.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.wrosinski.pl/

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *