Yerba mate – element zdrowej diety

Niezależnie w jakim miejscu i nastroju się znajdujesz… zawsze warto postawić na zdrowie! I zamiast kawy, wybrać aromatyczną yerba mate! Oto dlaczego – yerba nie wypłukuje niezbędnych witamin i minerałów, wspomaga znacznie metabolizm, powoduje uczucie sytości, posiada kompleks mikroelementów. A to tylko niektóre z jej wielu pozytywnych cech. W podróży czy w domu – miej pod ręką yerba mate!

Yerba mate w wygodnym opakowaniu

Dla kawoszy yerba mate może wydawać się dość skomplikowana – „wymaga”noszenia ze sobą całego akcesorium – matero, bombilli, termosu, suszu yerbowego. Tymczasem prawda jest taka, że yerba obecnie jest dostępna w rozmaitych wariantach i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najprostszym przykładem jest yerba mate w saszetkach – tradycyjnych herbacianych oraz tzw. big bag, czyli większych i pojemniejszych, a dzięki temu mocniejszych w działaniu. Saszetkę łatwo transportować i przyrządzać. Podobnie jest z yerbomosem, który zawiera w sobie matero, bombillę, jak i termos!

Rozmaite smaki yerba mate!

Ogromnym atutem yerba mate jest jej różnorodność smakowa. W zależności od produkcji suszu, znajdujemy yerby intensywne, wędzone dymne, pylaste, jak i delikatne, trawiaste, świeże, zielone. Ten przekrój pozwala dobrać mate nie tylko pod swój gust, ale także preferencje w działaniu. Te intensywne będą działały najmocniej pobudzająco, za to zielone mate – posiadają więcej witamin i minerałów oraz polifenoli. Smaki yerba mate są także zmieniane dzięki dodatkom, które można również stosować na własną rękę. Są to oczywiście zioła i owoce! I tutaj można puścić w wodze fantazji – na rynku znajdziemy yerby o egzotycznych aromatach, z ziołami z Ameryki Południowej czy Indii, jak i bardziej swojskie mate z truskawką, nagietkiem czy rumiankiem. Jeśli jesteś osobą lubiącą kawę lub czekoladowe aromaty, z pewnością zainteresuje cię też palona yerba mate! Jest to taki susz, który został podprażony, uzyskując ciemny, czekoladowy kolor! W smaku jest trochę kawowa, karmelowa, goryczkowa, z nutami znanymi np. z ciemnego piwa. I to jest propozycja numer jeden dla kawoszy, którzy rozglądają się za alternatywą dla tego trunku! Yerba mate ze swoją rozmaitością przychodzi z pomocą!

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *