Wypadanie włosów, a zabiegi medycyny estetycznej

Włosy są regularnie odnawiane, więc utrata pewnej ilości w ciągu dnia (na przykład podczas mycia włosów lub czesania) jest uważana za normalną. Jeśli jednak liczba wypadających włosów zaczęła gwałtownie przekraczać liczbę nowo wyhodowanych, warto skontaktować się ze specjalistami w celu uzyskania pomocy.

Przyczyny wypadania włosów

Włosy wypadają z najrozmaitszych powodów. Jednym z nich jest niedożywienie. Intensywne wypadanie włosów może być również spowodowane brakiem witamin w żywności i jednolitą dietą. Regularny stres i chroniczne zmęczenie może powodować zwiększone wypadanie włosów. Niewłaściwa pielęgnacja : wybór niskiej jakości szamponu, farby do włosów i innych produktów, trwała stylizacja, suszenie suszarką do włosów itp. Powodem jest też osłabiony układ odpornościowy. Stosowanie niektórych leków oraz zaburzenia hormonalne. Jako powód wypadania włosów podaję się choroby skóry głowy, na przykład łojotok lub zapalenie skóry, a także niewystarczające ukrwienie skóry głowy i korzeni włosów.

Leczenie

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli włosy aktywnie wypadają podczas mycia włosów, a po tej procedurze zauważasz dużą ich liczbę w łazience, pozostają na grzebieniu, pozostają na elastycznej opasce lub spince do włosów.

W klinice specjaliści przeprowadzą dokładną diagnostykę w celu ustalenia przyczyny problemu. Jeśli chodzi o wypadanie włosów, a zabiegi medycyny estetycznej, to najczęściej stosuje się ściśle indywidualny program leczenia, biorąc pod uwagę cechy konkretnego problemu. Leczenie opiera się na wykorzystaniu indywidualnie dobranych mesokoktaili, metod odzyskiwania sprzętu, a także na odpowiednim doborze produktów do pielęgnacji ze specjalnej linii kosmetyków medycznych do włosów. Program obejmuje leczenie i rehabilitację oraz kursy profilaktyczne. Dowiedz się więcej o leczeniu na stronie klinikamurano.com.

Kurs leczenia i rehabilitacji opracowuje się po konsultacji z trichologiem i przeprowadzeniu niezbędnych procedur diagnostycznych. Odbywa się w klinice i pozwala poradzić sobie z istniejącymi problemami włosów i skóry głowy. Kurs profilaktyczny obejmuje opracowanie indywidualnego programu pielęgnacji, który da ci szansę na utrzymanie zdrowych włosów przez długi czas.

Niekiedy stosowana jest mezoterapia skóry głowy. To śródskórne wstrzyknięcie różnych składników śladowych, witamin, aminokwasów, środków przeciwzapalnych, środków przeciwzapalnych, leków poprawiających mikrokrążenie itp. w skórę głowy. Metoda okazała się skuteczna w przypadku wypadania włosów u mężczyzn i kobiet, wypadania włosów rozproszonych i łysienia plackowatego. Jest to terapia kursowa, przeprowadzana 1 raz w ciągu 10-14 dni, na kurs 7-10 procedur. Aby utrzymać osiągnięty wynik, zaleca się leczenie podtrzymujące, 1 raz w miesiącu, przez 3-4 miesiące. Drugi kurs można powtórzyć po 6 miesiącach.

Terapia plazmowa skóry głowy – procedura, która jest bardzo pożądana ze względu na jej wysoką wydajność, pozwala osiągnąć maksymalne wyniki w krótkim czasie. Istotą tej metody jest mikroiniekcja masy płytek krwi uzyskanej od pacjenta. Metoda jest całkowicie bezpieczna, nie powoduje reakcji alergicznych, ponieważ wykorzystywany jest biomateriał pacjenta. Metoda sprawdziła się w wypadaniu włosów przez telogen i łysieniu plackowatym. Procedura jest wykonywana raz na 2-3 tygodnie, w trakcie 4-5 procedur.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *