Wymarzony zestaw treningowy – jak powinny wyglądać dobrze zaprojektowane dresy piłkarskie?

Dresy piłkarskie to jeden z elementów odzieży sportowej, który umożliwi Ci przeprowadzenie efektywnego treningu, ale też posłuży jako drużynowa odzież wierzchnia na zjazdach piłkarskich i oficjalnych spotkaniach między drużynowych. Jak powinny wyglądać solidne dresy piłkarskie? Sprawdzamy!

Bluza – górna część kompletu

Bluzy od dresów piłkarskich przyjmują naprawdę wiele form. Należy zadbać o to, by bluza była wygodna, miała odpowiednią długość rękawów i długość ogólnie. Wybór formy wykończenia bluzy jest w zasadzie dowolny. Do wyboru masz najczęściej:

  • bluzy klasyczne z okrągłym kołnierzykiem, bez suwaka, wkładane przez głowę (typu crewneck)
  • bluzy z krótkim suwakiem przy szyi, które umożliwiają szybkie i wygodne zdjęcie bluzy
  • Bluzy rozpinane na całej długości, często ze ściągaczem, dodatkowymi kieszeniami itp.

Aby zachować spójny, estetyczny wygląd warto dopasować bluzę wzorem i kolorem do dolnej części, czyli spodni. Piłkarze często decydują się na dresy w kolorze uniwersalnym czyli np. czarnym, granatowym ze wstawkami w barwie nawiązującej do kolorów godła klubu.

Spodnie dresowe do piłki nożnej

Spodnie dresowe to kolejny, bardzo ważny element zestawu. Przy ich wyborze warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy są wygodne. Co determinuje ich komfort? To zazwyczaj nieuciskająca w pasie gumka z opcjonalnie dodanymi troczkami dla zapewnienia jeszcze lepszej regulacji. Nogawka spodni powinna być lekko zwężana, zakończona ściągaczem i suwakiem. Takie rozwiązanie pozwoli na szybkie i wygodne zdjęcie spodni (np. po zakończeniu rozgrzewki) bez konieczności zdejmowania butów.

Z jakich dzianin powinny być wykonane dresy piłkarskie?

Komfort i wygoda noszenia wynikają bezpośrednio z dzianin, z jakich zostały wykonane komplety. Najwygodniejszym i zarazem najzdrowszym dla skóry materiałem jest oddychający i niegromadzący wody poliester. Jest szybkoschnący, zapewnia swobodną cyrkulację powietrza, jest trwały i odporny na częste użytkowanie. Co więcej, świetnie wygląda i dobrze poddaje się różnym metodom sportowej personalizacji.

Dresy piłkarskie https://pehasports.com/odziez-do-pilki-noznej/dresy-pilkarskie to jeden z niezbędnych elementów ubioru każdego piłkarza. Przy ich wyborze warto posiłkować się informacjami zawartymi w naszym artykule. Krój spodni, elementy wykończenia i co najważniejsze – dzianina, z jakiej zostały wykonane, mają realne znaczenie dla komfortu, wyglądu i trwałości zamawianych kompletów.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *