Wszywka alkoholowa Warszawa jest jedynym gwarantem unikania spożywania alkoholu

Esperal Warszawa skutecznie zniechęca alkoholika do sięgania po alkohol

Alkohol niszczy człowieka pod każdym względem. Zaburza relacje z innymi bliskimi osobami, sprawy zawodowe, jest przyczyną rozpadu rodziny, odbiera zdrowie, prowadzi do bankructwa. Z tego powodu tak ważne jest podjęcie realnych i skutecznych działań, mających na celu wygranie z chorobą. Należy mieć świadomość, że leczenie choroby alkoholowej jest trudne i skomplikowane, wymaga wielu nakładów samozaparcia i cierpliwości, a od samego Pacjenta wymagane jest korzystanie ze wsparcia formalnej pomocy, np. psychoterapeutycznej.

Szacuje się, że problemy alkoholowe dotykają około 15% ludności, co w praktyce przekłada się na zatruwanie życia setek tysięcy rodzin, a w tym dzieci. Należy mieć świadomość, że osoba uzależniona myśli w zupełnie inny sposób, niż osoba zdrowa, przez co nie jest w stanie kontrolować swojego zachowania i występków. Często jest tak, że uzależnienie jest na tyle silne, że alkoholik zaczyna kraść, zadłuża się, sprzedaje za grosze rodzinny majątek, tylko po to, aby nabyć kolejną dawkę alkoholu, a finalnie upić się. niejednokrotnie także pojawia się terroryzowanie osób najbliższych, zmieniając ich życie w istny koszmar.

Aby skutecznie wygrać z alkoholizmem należy podjąć leczenie. Oprócz samej wspomnianej już terapii, osoba uzależniona może skorzystać z grup pomocowych, a także włączyć awersyjne leczenie farmakologiczne, takie jak wszywka alkoholowa Esperal. Lekarze są zgodni z Pacjentami – wszywki są obecnie najbardziej skuteczną formą wsparcia. zabieg wszycia Esperalu na terenie Warszawy można wykonać w naszym gabinecie w komfortowych i bezpiecznych warunkach, a nasz personel oprócz poszanowania godności każdej osoby zapewnia pełną dyskrecję.

Implantacja Esperalu – na czym polega leczenie alkoholizmu tą metodą?

Wszywki alkoholowe wprowadza się pod skórę i są one dedykowane jedynie osobom, które są całkowicie zdeterminowane na podjęcie walki ze swoimi alkoholowymi skłonnościami. Dodatkowo, wymaga się od tych osób wiedzy na temat sposobu działania Esperalu i konsekwencji braku zachowania abstynencji podczas trwania leczenia. Przed zabiegiem każda osoba chętna zobowiązana jest do podpisania świadomej zgody na zabieg, potwierdzając znajomość zaleceń medycznych.

Jak działa wszywka alkoholowa Warszawa?

Zanim zostanie omówione dokładne działanie wszywki alkoholowej, należy podkreślić, że zdecydowanie nie jest to metoda, która może być stosowana jako samodzielna forma leczenia alkoholizmu. Uzależnienie wymaga gruntownej, kompleksowej terapii. Dzieje się tak, ponieważ składnik aktywny tabletek – Disulfiram – nie jest wstanie wyeliminować głodu alkoholowego (pragnienia), a jest to jedynie swojego rodzaju czynnik odstraszający osobę uzależnioną przed alkoholem. Tym samym wszywka może pomóc zmienić podejście do alkoholu, warunkuje kształtowanie nieprzyjemnych skojarzeń z alkoholem, a także tworzy awersję do napojów procentowych, przy czym nie obniża poziomu uzależnienia psychicznego, ani fizycznego. Do takich rozwiązań konieczne jest odtruwanie alkoholowe oraz psychoterapia.

Działanie Esperalu można opisać jako wywołanie nieprzyjemnych dolegliwości w ramach braku abstynencji. Najczęściej w takich sytuacjach Pacjent doznaje następujących objawów silnego zatrucia alkoholowego:

 • Nudności,
 • Wymiotów,
 • Biegunki,
 • Zmian ciśnienia tętniczego,
 • Problemów z oddychaniem i duszności,
 • Zaburzeń pracy serca,
 • Drgawek,
 • W skrajnych przypadkach: zawał, uszkodzenie narządów, a nawet śmierć.

Dolegliwości można odczuć już po kilku minutach od pierwszego łyku alkoholu, a czas ich trwania szacuje się nawet na kilkanaście godzin.

Jak i gdzie umieszczana jest wszywka alkoholowa Esperal?

Podanie Esperalu odbywa się w ramach bezpiecznego, mało inwazyjnego i mało skomplikowanego zabiegu chirurgicznego. Jest to drobna ingerencja, całkowicie bezbolesna. Zwykle czas zabiegu wynosi około 30 minut. Lekarz po wcześniejszej konsultacji medycznej i podaniu znieczulenia nacina niewielki fragment skóry sterylnym skalpelem, a w powstałe miejsce umieszcza odpowiednią dawkę leku, dobraną indywidualnie pod sytuację każdej osoby. Zazwyczaj leki umieszczane są w mięśniu pośladkowym lub w okolicy łopatki, a otwarta rana zaszywana jest szwami.

Jeszcze tego samego dnia co zabieg Pacjent może zająć się swoimi codziennymi obowiązkami. Może wykonywać swoje czynności służbowe i prowadzić samochód, jednak powinien ograniczyć ciężkie ćwiczenia fizyczne. Nie ma więc konieczności rekonwalescencji. Po kilku dniach, kiedy rana się zagoi, na skórze powstaje niewielka blizna.

Kiedy lek jest już umieszczony w ciele Pacjenta, Disulfiram przedostaje się do krwi. Jeżeli zachowana jest abstynencja, lek nie wywiera znaczącego wpływu na organizm danej osoby. Aktywuje się jedynie podczas kontaktu z alkoholem. Dzieje się tak, ponieważ Disulfiram dociera do wątroby, blokuje jej enzym, który odpowiada za trawienie alkoholu, przez co przy piciu napojów procentowych kumulowany jest w organizmie aldehyd octowy, silna toksyna wywołująca zatrucie alkoholowe, którego objawy wyszczególniono powyżej.

Jak przygotować się do zabiegu implantacji Esperalu?

Zalecenia przed zabiegiem są następujące:

 • Zachowanie minimum 24 godzinnej abstynencji,
 • Lub jeśli to niemożliwe: skorzystanie z odtruwania alkoholowego,
 • Zapoznanie się z zagrożeniami związanymi z tzw. reakcją disulfiramową,
 • Podpisanie zgody na zabieg,
 • Wykonanie badania alkomatem.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Czas działania wszywki jest indywidualny, zależny m.in. od podanej dawki leku oraz stopnia aktywności fizycznej danej osoby, przy czym oscyluje od 8 do 12 miesięcy.

Kto powinien zdecydować się na zabieg wszycia Esperalu?

Wszywka alkoholowa Warszawa jako działanie lecznicze kierowane jest do osób, które wykazują cechy uzależnienia od alkoholu i nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie ze swoimi problemami alkoholowymi – brakuje im motywacji do zmian, nawet wtedy, kiedy regularnie odbywają sesje terapeutyczne ze specjalistami.

W chwili obecnej implantacja Disulfiramu stanowi jeden z najbardziej skutecznych sposobów wspierania Pacjenta w wychodzeniu przez niego z alkoholizmu. Stosowana zgodnie z zaleceniami wszywka daje gwarancję awersji do alkoholu i unikania jego spożywania. Pacjent zdaje sobie sprawę z faktu, że brak abstynencji będzie mieć swoje konsekwencje w postaci wielugodzinnego złego samopoczucia. Znając konsekwencje w teorii lub doświadczając zatrucia alkoholem na własnej skórze, wszywka skutecznie zniechęca alkoholika do dalszego picia alkoholu, dając nadzieję za wyzdrowienie.

Przeciwwskazania do zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal

Decyzję o podaniu konkretnej osobie leku Esperal zawsze podejmuje lekarz. Zanim zacznie się zabieg, Pacjent kierowany jest na konsultację medyczną. Jest ona bardzo ważna, ponieważ należy sprawdzić, czy istnieją pewne czynniki, np. zdrowotne, które uniemożliwiają podjęcia tej formy leczenia. Główne przeciwwskazania są następujące:

 • Nadwrażliwość na składniki tabletki Esperal,
 • Nietrzeźwość, brak zachowanej abstynencji przez minimum 24 godziny lub niechęć do poddania się odtruwaniu,
 • Choroby krążenia,
 • Zaburzenia psychiczne, w tym próby samobójcze,
 • Zażywanie niektórych leków,
 • Inne objawy, uznane przez lekarza jako znaczące.

Esperalu nie podaje się także osobom niepełnoletnim, kobietom w ciąży lub karmiących piersią, a także osobom nie wyrażającym zgody na tę formę leczenia.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *