Właściwości herbaty Sencha

Sencha to jedna z najpopularniejszych zielonych herbat!

Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

Pomijając jej walory smakowe i orzeźwiającą moc, jest to napój, który od wieków słynie z doskonałego wpływu na ludzki organizm. Zielona herbata zdobyła sławę na całym świecie. Zawarte w niej przeciwutleniacze, polifenole i składniki odżywcze sprawiają, że określana jest jako najzdrowsza herbata na świecie. Wiele się mówi na temat jej właściwości prozdrowotnych, przeciwnowotworowych, odmładzających i pobudzających, a zarazem uspokajających. Nie sposób też pominąć jej korzystnego oddziaływania na sprawność umysłową. Poznaj jedną z jej najsłynniejszych odmian.

Herbata liściasta Sencha

Sencha jest reprezentacyjną herbatą Kraju Kwitnącej Wiśni. Powstaje z liści zbieranych już wiosną. Liście te są następnie poddawane działaniu gorącej pary, a potem suszone gorącym powietrzem i zwijane. Dzięki temu, że cały proces następuje tuż po zerwaniu, nie dochodzi do utleniania i fermentacji liści. Pozostają one intensywnie zielone, a powstający z nich napar zyskuje piękną żółtą lub nawet seledynową barwę.

Napój sporządzony z Senchy jest doskonałym źródłem potasu, fluoru, żelaza, wapnia, potasu, cynku, witamin: A, C, E, K oraz witamin z grupy B.

Jakie działanie ma Sencha?

Dzięki temu, że herbata liściasta Sencha jest bogata w polifenole, jej regularne spożywanie może zapobiegać rozwojowi poważnych chorób krążeniowych, a także wzmacniać ogólną odporność.

Sencha uważana jest również za źródło długowieczności Japończyków. Pomaga wzmocnić układ kostny, a przy tym dzięki przeciwutleniaczom opóźnia proces starzenia się organizmu.

Sencha to świetny napój dla osób cierpiących na problemy związane z przemianą materii. Wspomaga układ trawienny oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ma także działanie oczyszczające i moczopędne, dzięki czemu pozwala na pozbycie się zarówno różnorakich toksyn, jak i nadmiaru wody z organizmu.

To dla ciała, a co dla ducha? O nim Sencha również nie zapomina. Pijąc ją regularnie, można liczyć na poprawę humoru i pozytywne spojrzenie na rzeczywistość.

Poznaj więcej ciekawostek o tego rodzaju herbacie na stronie https://moyamatcha.com/.

Sencha – jak ją prawidłowo zaparzyć?

Aby móc liczyć na wszystkie jej korzystne działania, należy zalać liście wodą o temperaturze ok. 70 stopni. Proces parzenia trwa bardzo krótko, bo 1-2 minut. Najlepiej pić ją gorzką, jednak można dosłodzić miodem lub cukrem trzcinowym.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *