Wąska talia – jak ją uzyskać?

Wąska talia jest marzeniem wielu kobiet. To efekt ćwiczeń, odpowiedniej diety, często suplementacji, ale także genów. Niektórym paniom dużo łatwiej utrzymać pożądaną wagę niż innym. Jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę i cieszyć się wąską talią? Podpowiadamy.

Skuteczne ćwiczenia na wąską talię

Mimo że nie każda z pań będzie miała wymarzoną wąską talię, nie oznacza to, że sylwetki nie można ładnie wymodelować. Okolice brzucha to miejsce, gdzie zarówno u pań, jak i u panów gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Niestety przysłowiowy brzuszek znacznie trudniej wyszczuplić, niż ma to miejsce w przypadku innych części ciała. Dbając o ładną sylwetkę, warto pomyśleć, jak zgromadzoną tkankę tłuszczową zamienić w elastyczne i widoczne pod skórą mięśnie. Najlepszym sposobem jest aktywność fizyczna i odpowiednie zestawy ćwiczeń, które można wykonać w domu.

Ćwiczenia na brzuch to nie tylko klasyczne brzuszki. Warto je połączyć z ćwiczeniami na pozostałe partie ciała, np. Plecy. Mocny odcinek krzyżowo-lędźwiowy kręgosłupa ułatwi wykonanie serii brzuszków. Klasyczne napięcia mięśni brzucha warto przeplatać ćwiczeniami w podporze, np. klasyczną deską lub ćwiczeniami w podporze bocznym. Dobrze włączyć do serii niewielkie obciążenie. Jeśli nie mamy w domu hantli, wystarczy wziąć dwie butelki z wodą mineralną.

Najważniejsze, aby trening rozpocząć odpowiednią rozgrzewką. Dzięki temu zapobiegniemy potencjalnym kontuzjom. Po wykonaniu planu konieczne jest rozciąganie. Ponieważ ćwiczenia na mięśnie brzucha obciążają plecy i klatkę piersiową, należy rozciągać również te mięśnie i wyciszyć organizm przez odpowiednie oddychanie.

Dieta na wąską talię

Każdy miłośnik aktywności fizycznej wie, że ćwiczenia to tylko połowa sukcesu. Równie ważna jest zbilansowana dieta. W wielu przypadkach tzw. diety wykluczające mogą powodować efekt jojo, czyli powrót do poprzedniej wagi. Warto zacząć od zadbania, aby posiłki spożywać w mniejszych ilościach, ale częściej. Na talerzu powinny zagościć produkty sezonowe, pełnoziarniste i zdrowe tłuszcze. Należy unikać nadmiaru cukru, tłuszczu i substancji konserwujących. Ważne, aby między posiłkami nie podjadać, a jeśli bardzo trudno nam pozbyć się tego nawyku, lepiej wybrać zdrową przekąskę, np. owoc, świeżą marchewkę, czy koktajl odżywczy. Gromadzeniu się tłuszczu w okolicy brzucha sprzyja podjadanie i jedzenie w nocy. Nie pomogą też głodówki, ponieważ przyzwyczajony do pobierania pokarmu organizm zacznie magazynować to, co dostanie, przez co jeszcze trudniej będzie nam uzyskać wąską talię.

Zabiegi pielęgnacyjne

Jeśli chcemy pozbyć się szybciej nadmiaru tkanki tłuszczowej, można skorzystać z zabiegów kosmetycznych, których efektem jest jędrna skóra i wąska talia. Sam zabieg jednak nie wystarczy, jeśli zapomnimy o diecie i aktywności fizycznej. Dopiero wszystkie działania przyniosą widoczny efekt. Nie należy też zapominać, że każde ciało jest inne i myśleć o idealnej sylwetce w kontekście swojego organizmu.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *