Wady i zalety korekcji laserowej

Laserowa korekcja wzroku pozwala nam cieszyć się dobrym widzeniem bez okularów i soczewek kontaktowych. Dzięki rozwojowi medycyny i technologii okulista może trwale i skutecznie korygować wady wzroku. Laserowa korekcja wzroku to jedna z najlepszych metod leczenia, jednak jak każda inna, ma swoje wady i zalety. Poznaj je, abyś mógł wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to nowoczesna metoda leczenia, która polega na odpowiednim wymodelowaniu kształtu rogówki tak, aby wpadające przez źrenicę promienie światła, skupiały się bezpośrednio na siatkówce. Kształt rogówki poprawia się za pomocą sterowanego komputerowo lasera, który uwalnia chłodną wiązkę światła UV i koryguje wadę wzroku pacjenta. Laserowa korekcja wzroku to metoda, która pozwala skutecznie i trwale usunąć wady wzroku, aby pacjent cieszył się ostrym widzeniem, bez konieczności noszenia okularów i soczewek kontaktowych.

Zalety laserowej korekcji wzroku

Czy wiesz, że laserowa korekcja wzroku ma więcej zalet, niż wad? Chociaż myśl o zabiegu laserowym na oku przyprawia Cię o ciarki, nie daj się zwieść! Jest to metoda bezpieczna i całkowicie bezbolesna! Jakie są jej zalety?

Laserowa korekcja wzroku jest skuteczna i trwała

Zdecydowanie największym jej plusem jest oczywiście poprawa jakości i ostrości widzenia w sposób skuteczny i trwały. W większości przypadków pacjent nie musi wracać już do okularów ani soczewek kontaktowych. Pacjenci, którzy skorzystali z tej metody leczenia, są bardzo zadowoleni z efektów i potwierdzają, że laserowa korekcja wzroku to zabieg bardzo skuteczny i trwały. Pozwala usunąć powszechnie występujące wady wzroku i jest doskonałym sposobem, aby pozbyć się uciążliwych problemów i dolegliwości. W większości przypadków zabieg wystarczy wykonać raz na całe życie, gdyż ustabilizowane wady wzroku udaje się zwykle skorygować w pełni i na stałe.

Laserowa korekcja wzroku pozwala skorygować wiele wad wzroku!

Laserowa korekcja wzroku to bardzo skuteczna metoda, która pozwala skorygować wiele różnych wad! Specjaliści z Centrum Okulistyki Blikpol pomagają osobom zmagającym się z wadami, takimi jak astygmatyzm do ok. 6 dioptrii, krótkowzroczność do ok. -13 dioptrii i nadwzroczność do ok. +6 dioptrii. Mimo to podkreślają, że każdy przypadek jest sprawą indywidualną, zdarzają się więc sytuacje, gdy laserowa forma leczenia możliwa jest również przy wystąpieniu większych wad.

Zabieg jest szybki i bezbolesny!

Laserowa korekcja wzroku to zabieg szybki i całkowicie bezbolesny. Operacja odbywa się po podaniu znieczulenia miejscowego w postaci kropli do oczu. Sesja trwa zaledwie kilka minut! Pobyt na sali zabiegowej to zaledwie kilkanaście minut, a całkowity czas spędzony w placówce to 2-3 godziny. Jeszcze tego samego dnia pacjent może wrócić do domu, a po kilku dniach rekonwalescencji, również do pracy i codziennych zajęć!

Jest to jedna z najbezpieczniejszych metod leczenia!

Ponadto Specjaliści z Centrum Okulistyki Blikpol zapewniają, że laserowa korekcja widzenia to zabieg nieinwazyjny i jedna z najbezpieczniejszych metod leczenia. Ryzyko wystąpienia powikłań jest bardzo niewielkie. Jedynie bezpośrednio po zabiegu widzenie może być zamglone i nieostre. Jest to jednak przejściowe, a dolegliwości ustępują w ciągu kilku dni, wraz z gojeniem się rogówki oka. Czy nie uważasz, że laserowa korekcja wzroku jest doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie?

Wady laserowej korekcji wzroku

Laserowa korekcja wzroku ma wiele zalet i bez wątpienia potwierdzają to rzesze zadowolonych pacjentów! Czy ma wobec tego jakieś wady? Tak, ale niewiele!

Największą wadą jest to, że niestety nie każdy może z niej skorzystać. O tym, czy laserowa korekcja wzroku jest dobrym rozwiązaniem, zawsze decyduje okulista po wykonaniu specjalistycznych badań. Istnieje również kilka przeciwwskazań. Przede wszystkim warunkiem jest dobry stan zdrowia, wyrównana gospodarka hormonalna i brak czynnych infekcji. Kolejnym przeciwwskazaniem jest zbyt młody wiek i niestabilna wada wzroku. Zabiegu nie wykonuje się zwykle u osób poniżej 21 roku życia oraz tych, które mają systematycznie pogłębiającą się wadę wzroku. Przeciwwskazaniem jest również cukrzyca, jaskra, jednooczność, głębokie niedowidzenie, ciąża i karmienie piersią.

Więcej informacji znajdziecie na: https://blikpol.pl

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *