Stroje piłkarskie dla dzieci – z jakich dzianin powinny być uszyte?

Stroje piłkarskie dla dzieci muszą spełniać szereg kryteriów, aby dziecko czuło się w nich swobodnie, komfortowo i były one zdrowe dla jego skóry. Wielu rodziców, których dziecko dopiero rozpoczyna treningi piłki nożnej myśli, że dzianiny bawełniane lub naturalne będą najlepsze do uprawiania sportu, a to duży błąd! Z czego powinny być wykonane dobre stroje piłkarskie dla dzieci?

Stroje piłkarskie dla dzieci – jakie dzianiny brać pod uwagę?

Stroje piłkarskie dla dzieci powinny być oddychające, przewiewne i miłe w dotyku. Takie właściwości, najlepiej sprawdzają się w sporcie a dzianiną, która je zapewnia jest poliester. Stroje piłkarskie dla dzieci wykonane z dzianiny poliestrowej poza wyżej opisanymi cechami, są w stanie odprowadzać wilgoć z ciała dziecka na zewnątrz dzianiny. To z kolei gwarancja uczucia suchości podczas intensywnego treningu i meczu.

Stroje piłkarskie dla dzieci

Poliester, który doskonale nadaje się do produkcji strojów sportowych dla dzieci to Coolmax. 100% poliestrowa, 4 kanałowa przędza ma doskonałe właściwości termoregulacyjne – ma za zadanie odprowadzać pot oraz wentylować ciało zawodnika, dzięki czemu będzie się czuł wyjątkowo komfortowo nawet podczas intensywnej rozgrywki. Takimi właściwościami charakteryzują się stroje piłkarskie dziecięce od firmy sportowej PEHA. Ponadczasowa grafika w połączeniu z dobrej jakości dzianiną są najlepszym wyborem dla młodych adeptów piłki nożnej.

Stroje piłkarskie dla dzieci

Czemu nie bawełna?

Stroje piłkarskie dla dzieci z naturalnych dzianin takich, jak np. bawełna nie sprawdzą się przy uprawianiu sportu, gdzie kluczowymi cechami dobrej dzianiny powinno być szybkie schnięcie i niezdolność do gromadzenia wody. Bawełna i inne dzianiny naturalne mają wysokie właściwości higroskopijne. Oznacza to, że chłonie wodę i zatrzymuje ją w głębi swojej dzianiny. Co oznacza trening w mokrej od potu koszulce piłkarskiej? Poza niewygodą i dyskomfortem może on powodować otarcia, a nawet przeziębienia! Stroje piłkarskie dla dzieci wykonane z poliestru są szybkoschnące, wygodne i odprowadzają wilgoć z ciała. To najlepszy materiał na odzież sportową i to niezależnie od uprawianej dyscypliny.

Stroje piłkarskie dla dzieci

Jak widać, zalety wynikające z wyboru strojów piłkarskich dla dzieci wykonanych z poliestru, są naprawdę znaczące. Każdy, kto chce aby jego dziecko miało zapewnione odpowiednie warunki do uprawiania sportu – powinien szukać kompletów z wysokogatunkowego poliestru, który jest nie tylko trwały, ale również przyjazny dla skóry i wygodny w konserwacji. Stroje piłkarskie dla dzieci z poliestru dobrze znoszą pranie i intensywne użytkowanie. To świetny wybór zarówno na trening, jak i oficjalny mecz.

 

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *