Stomatolog – co warto wiedzieć o wizycie?

Stomatolog to lekarz, u którego regularne wizyty są koniecznością. Trzeba jednak przyznać, że mało kto odwiedza dentystę z radością. Na szczęście możliwe jest znalezienie doświadczonego lekarza, który pomoże nam w rozwiązaniu rozmaitych problemów związanych ze stanem jamy ustnej i uzębienia. Wówczas wizyty nie będą nam się kojarzyć ze strachem i cierpieniem.

Czym tak naprawdę zajmuje się dentysta?

Większość z nas powiedziałaby, że dentysta zajmuje się leczeniem zębów. Oczywiście jest to prawda, ale nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele działów stomatologii można wyróżnić. W poniższej tabeli wskazano oraz scharakteryzowano poszczególne z nich:

Tabela: Stomatologia – oferta

Implantologia Implanty stomatologiczne, przeważnie tytanowe, pozwalają na uzupełnienie ubytków po utracie uzębienia naturalnego.
Chirurgia stomatologiczna Zajmuje się leczeniem chirurgicznym jamy ustnej. W ramach chirurgii stomatologicznej najczęściej wykonywane są ekstrakcje zębów, leczenie ropni, a także usuwanie zmian błony śluzowej.
Protetyka Dzięki protetyce możliwe jest uzupełnienie ubytków. Najczęściej wykorzystywane są protezy akrylowe, a także szkieletowe.
Endodoncja Ten dział stomatologii zachowuje się przede wszystkim diagnozowaniem oraz terapią schorzeń miazgi zęba. Podstawowym zabiegiem w ramach endodoncji jest leczenie kanałowe.
Ortodoncja Z usług ortodontów będą korzystały przede wszystkim osoby borykające się z różnego rodzaju wadami zgryzu. Czasami niezbędne okazuje się przygotowanie specjalnego aparatu ortodontycznego na zęby.
Higienizacja Ten dział stomatologii zajmuje się przede wszystkim zabiegami higienicznymi jamy ustnej. Mowa tu przede wszystkim o usuwanie kamienia, ale wiele osób decyduje się także na wybielanie zębów u dentysty.
Stomatologia zachowawcza Ten dział jest przede wszystkim poświęcony profilaktyce przeciwko próchnicy, a także kompleksowym leczeniem jej.
Periodontologia Zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem oraz terapią chorób błony śluzowej, takich jak na przykład włókniaki, mucolele czy krwawienie dziąseł.
Rentgenodiagnostyka Czasami, aby móc przeprowadzić skuteczne leczenie stomatologiczne, niezbędne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Możliwe jest wykonanie zdjęcia RTG całego łuku zębowego lub też wykonanie zdjęcia pojedynczego zęba. Rentgenodiagnostyka jest niezbędna przede wszystkim podczas wyrywania trudno umiejscowionych zębów, w tym zębów mądrości.

Uwaga: Umów wizytę w K2 Medical & Dental Clinic

Stomatolog – dlaczego warto regularnie go odwiedzać?

Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas, bez względu na wiek powinien odwiedzać stomatologa systematycznie. Jest to konieczne dla zdiagnozowania wielu stanów chorobowych takich jak na przykład próchnica, która jest najczęstszym powodem wizyt u stomatologa. Tak naprawdę jednak, większość klinik stomatologicznych oferuje znacznie szersze spektrum usług niż leczenie próchnicy. W gabinetach stomatologicznych można więc poddać się szeregom zabiegów takich jak:

  • usuwanie zębów,
  • leczenie próchnicy,
  • leczenie kanałowe,
  • uzupełnianie ubytków,
  • usuwanie kamienia nazębnego.

Jaki powinien być dobry dentysta?

Każdy chciałby, aby leczył go dobry dentysta. Aby tak jednak było, stomatolog musi być przez nas jak najstaranniej wybrany. Warto byłoby więc poczytać opinie o poszczególnych klinikach stomatologicznych oraz o specjalistach, którzy są tam zatrudnieni.

Jeżeli poszukujemy specjalisty, który zajmie się leczeniem dziecka, dobrze jeśli będzie to stomatolog dziecięcy. Dentysta dla dzieci powinien być szczególnie miły i uprzejmy. Musi umieć oswoić dziecko ze strachem, który towarzyszy większości zabiegów dentystycznych. Tak naprawdę, bólu związanego z zabiegami obawiają się nie tylko najmłodsi, ale także i osoby dorosłe. Na szczęście, możliwe jest znieczulenie u dentysty.

Dzięki znieczuleniu, zabiegi stomatologiczne nie są bolesne. Oczywiście jego rodzaj zawsze jest dobierany do indywidualnego przypadku. Dentysta, do którego udajemy się na wizytę powinien wzbudzać również nasze zaufanie. Stomatolog musi nam objaśnić na czym będzie polegać diagnostyka, zabieg oraz znieczulenie do niego. Bardzo istotne jest również to, jak wygląda gabinet, w którym pracuje stomatolog. Ważne jest to, aby był on czysty i estetyczny. Sprzęt, służący do przeprowadzania zabiegu powinien być również jak najnowocześniejszy.

Stomatolog z K2 Medical & Dental Clinic przyjdzie Ci z pomocą

 

Jak już wspomniano powyżej, wybór wykwalifikowanego stomatologa jest kwestią kluczową. Jeżeli zależy nam na leczeniu uzębienia u doświadczonego lekarza, rozważmy skorzystanie z usług K2 Medical & Dental Clinic.

W K2 zatrudnieni są wykształceni oraz fachowi lekarze stomatolodzy. Specjaliści ci stale poszerzają swoje umiejętności, uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Dzięki temu dysponują oni jeszcze większą wiedzą dotyczącą wykonywania zabiegów dentystycznych różnego rodzaju. Co więcej, leczenie stomatologiczne prowadzone jest przy wykorzystaniu najwyższej klasy sprzętu. Jak zaś powszechnie wiadomo, im lepszy sprzęt, tym skuteczniejsze i sprawniej przeprowadzone leczenie.

„Nasza firma skupia się na leczeniu kompleksowym szczególnie trudnych przypadków medycznych. Wykorzystujemy najnowocześniejsze wsparcie technologiczne, dlatego ciągle rozwijamy się i oferujemy profesjonalne usługi medyczne z zakresu chorób jamy ustnej i twarzy” – mówi dr n. med. Krystian Krupski, specjalista chirurgii stomatologicznej z K2 Medical & Dental

Odwiedzając K2 Medical & Dental Clinic możemy mieć pewność, że lekarz, który będzie nas przyjmował, przeprowadzi odpowiednią diagnostykę oraz wdroży odpowiednie i przede wszystkim skuteczne leczenie. Wiele osób obawia się o bolesność zabiegów stomatologicznych. Na szczęście, lekarze pracujący w K2 Medical & Dental Clinic dokładnie rozjaśnią wszelkie nasze wątpliwości i poinformują nas o możliwym rodzaju znieczulenia. Zabiegi wykonywane przez doświadczonego lekarza przy użyciu dobrej jakości sprzętu charakteryzują się również dużym bezpieczeństwem oraz stosunkowo niewielkim ryzykiem wystąpienia powikłań. Jeżeli jednak wystąpiłyby jakiekolwiek z nich, stomatolog, który przeprowadzał zabieg dentystyczny, bez wątpienia będzie służył nam radą i pomocą.

O K2 Medical & Dental Clinic nie brak jest pozytywnych opinii pacjentów. Oto klika z nich:

“Odkąd leczę zęby w K2 u stomatologów z Gdańska, wizyta u dentysty przestała mnie stresować.” – cieszy się pani Leokadia z Poznania.

“Lekarze z K2 Medical & Dental Clinic wykonują zabiegi w sposób bezbolesny i sprawny.” – przyznaje pani Oliwia z Krakowa.

Podsumowanie

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że stomatolog jest lekarzem, którego należy odwiedzać regularnie, przynajmniej raz na pół roku. Dzięki temu możliwe będzie leczenie stanów chorobowych jamy ustnej oraz zębów. Jeżeli zabiegi mają być skuteczne i bezpieczne, powinien wykonywać je doświadczony dentysta. Warto udać się do K2 Medical & Dental Clinic, bo pracują tam odpowiednio wykwalifikowani specjaliści.

FAQ – stomatolog

1. Jak często odwiedzać stomatologa?

Stomatologa powinniśmy odwiedzać co najmniej raz na pół roku oraz każdorazowo wtedy, gdy odczuwamy jakiekolwiek dolegliwości związane z zębami. Może to być ból, opuchlizna czy też innego rodzaju dyskomfort.

2. Jakie są najpopularniejsze zabiegi dentystyczne?

Przeważnie do stomatologa udajemy się z problemem próchnicy, a także wówczas, gdy konieczna jest ekstrakcja problematycznego zęba. Najczęściej jest to niezbędne w przypadku ósemek.

3. Jak wybrać dobrego dentystę?

Jeżeli zależy nam na wyborze dobrego dentysty, koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pomocne mogą być opinie innych klientów, a także nasze osobiste wrażenie.

Bibliografia

1. Podstawy chirurgii stomatologicznej, Wyd. Medyczne Urban&Partner, 2013

2. Z. Knychalska-Karwan, Stomatologia zachowawcza wieku rozwojowego, Wyd. AM, 1987

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *