Sprawdzone sposoby na niestrawność

Niestrawność to dolegliwość trawienna, z którą zmaga się sporo osób. Jest ona dość uciążliwa i towarzyszy jej uczucie przejedzenia i nieprzyjemnego ucisku w żołądku, a także dodatkowo odbijanie, zgaga i nudności. W skrajnych przypadkach może pojawiać się nawet wymioty, wraz z biegunką. Jak temu zaradzić? W niniejszym artykule przedstawione zostaną sprawdzone sposoby na niestrawność.

Sprawdzone sposoby na niestrawność – kilka domowych porad

Istnieje kilka sprawdzonych domowych sposobów na niestrawność. Wśród nich wskazać można m.in. ziołowe herbatki, które z łatwością można zakupić w różnych sklepach. Na niestrawności znakomicie sprawdzą się napary z rumianku, mięty, a także z kminku i kopru włoskiego. Rumianek pomoże w rozluźnieniu mięśni i stymulowaniu trawienia, złagodzi także dolegliwości bólowe. Jeśli chodzi o wspomniany koper włoski i kminek, zaleca się żucie ich nasion, co skutecznie rozkurcza mięśnie jelit, w efekcie minimalizując dolegliwości związane z niestrawnością. Można również stosować ciepłe okłady, wykorzystując w tym celu termofor z gorącą wodą. Należy położyć go na brzuchu, dzięki czemu dolegliwości bólowe zostaną złagodzone. Istnieje także kilka innych skutecznych produktów, które wykazują niezwykle skuteczne działanie w minimalizowaniu dolegliwości związanych z niestrawnością. Wśród nich wskazać można: dziurawiec, nasiona kolendry, kwiaty nagietka, korzeń imbiru w postaci świeżej, albo sproszkowanej. Imbir pomaga w łagodzeniu nudności, które często towarzyszą niestrawnościom. Aby wykluczyć ryzyko wystąpienia niestrawności, warto wprowadzić do swoich przyzwyczajeń kilka przydatnych nawyków. Przede wszystkim warto zadbać o to, by jeść powoli i dokładnie przeżuwać każdy kęs. Dieta powinna być lekka i pozbawiona ciężkich i tłustych potraw, które mogą obciążać żołądek. Dobrze jest unikać palenia papierosów i włączyć codzienną aktywność fizyczną, która także poprawi trawienie.

Sprawdzone sposoby na niestrawność – leki na niestrawność

Warto pamiętać, iż jeśli domowe sposoby są niewystarczające, najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po leki na niestrawność. Wiele z nich, dostępnych jest w aptece także bez recepty. Najczęściej ich działanie opiera się na hamowaniu wydzielania kwasów żołądkowych. W ich składzie często znaleźć można takie substancje, jak: omeprazaol, esomeprazaol, lub pantoprazol. Czasem także zawierają one dodatki w postaci wspomnianych wcześniej ziół, a także kopru włoskiego i kminku. W jakiej postaci występują? Mogą to być tabletki, herbatki wspomagające trawienie, leki w płynie, a także popularne krople żołądkowe. Preparaty na niestrawność pomagają skutecznie wyeliminować objawy niestrawności, takie jak: uczucie przejedzenia, nudności, zgagę i wymioty. Wspomogą procesy trawienne i złagodzą dolegliwości bólowe. Jeśli objawy utrzymują się długo i nie znikają po wykorzystaniu domowych sposobów i leków, warto udać się do lekarza w celu zdiagnozowania problemu.

Warto pamiętać, że niestrawność nie jest chorobą, ale nie należy jej bagatelizować. Jeśli objawy się nasilają – warto wykorzystać sprawdzone sposoby na niestrawność i zaopatrzyć się w leki na niestrawność.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *