Sportowy zegarek z krokomierzem – poznaj propozycje krokomierzy damskich, męskich i dziecięcych

Zegarek z krokomierzem umożliwia liczenie wykonywanych każdego dnia kroków, a to ułatwia kontrolowanie poziomu aktywności fizycznej. Zwłaszcza że jak pokazują badania, dorosła osoba powinna wykonywać co najmniej 10 tys. kroków każdego dnia dla zachowania zdrowia i pięknej sylwetki. Kontrola liczby kroków, jaką oferuje zegarek sportowy doskonale motywuje do aktywności i ułatwia osiągnięcie zamierzonych celów. Na co zwrócić uwagę wybierając zegarki z krokomierzem? Przedstawiamy najważniejsze informacje o zegarkach z krokomierzem i ich funkcjach.

Jak działa krokomierz w zegarku sportowym?

Krokomierz inaczej nazywany pedometrem to proste urządzenie, które oblicza ilość wykonanych kroków. Krokomierz liczy kroki dzięki umieszczonemu w nim wahadle na sprężynie, zrobionym z materiału, który przewodzi impulsy elektryczne. Pod wpływem ruchów człowieka wahadło zmienia swoją pozycję, co powoduje styk na układzie wejściowym mikroprocesora. Odczytane w ten sposób dane wyświetlane są jako liczba kroków. Wybierając zegarek z krokomierzem dla siebie, należy pamiętać, że w przypadku najtańszych pedometrów dane te mogą być niedokładne. Dlatego, jeśli zależy nam na wiarygodnych odczytach, lepiej zainwestować w dobry zegarek z krokomierzem. Tu szeroka oferta zegarków: https://www.zegarek.net/zegarki/z-krokomierzem.html.

Dlaczego warto korzystać z zegarka z krokomierzem?

Codzienne liczenie kroków przynosi wiele korzyści, z których najważniejsza jest świadomość poziomu naszej aktywności. Informacja o tym, że danego dnia zrobiło się jedynie 3 tys. kroków zamiast zalecanych 10 tys., może dodatkowo zmobilizować do wyjścia na wieczorny spacer lub zwiększenia aktywności w kolejnych dniach. Jakie jeszcze korzyści daje liczenie kroków?

  • zwiększona motywacja do wprowadzenia odpowiedniej ilości ruchu;
  • aktualne informacje o liczbie kroków, a także w przypadku lepszych modeli o dystansie, czasie aktywności, liczbie spalonych kalorii, czasie i jakości snu, tętnie itp.;
  • świadome planowanie aktywności fizycznej;
  • możliwość obserwacji, jak w łatwy sposób zwiększyć aktywność fizyczną – dodatkowy krótki spacer trwający około 10 minut to około 1 tys. kroków.

Zegarki z krokomierzem w przeciwieństwie do smartfonów z odpowiednią aplikacją zliczają wszystkie wykonane kroki w ciągu dnia. Wynika to z faktu, że zegarek można z łatwością nosić przez cały dzień: idąc do toalety, czy do kuchni również mamy go przy sobie. Telefon często się odkłada lub zostawia przypięty do ładowarki, a zegarek można mieć cały czas na ręce. Zwłaszcza że szeroki wybór modeli, ułatwia wybranie odpowiednich, pasujących designem i zgodnych z gustem urządzeń. Elegancki zegarek damski z krokomierzem do pracy, sportowy zegarek dla osób aktywnych, zegarki męskie, dla dzieci z funkcją lokalizacji – wybór jest bardzo szeroki.

Zegarek damski z krokomierzem – stylowe propozycje na każdą okazję

Zegarki z krokomierzem damskie to szeroka oferta różnorodnych modeli, które różnią się nie tylko funkcjami, ale i wyglądem. Na rynku są zarówno sportowe zegarki, jak i subtelne eleganckie zegarki damskie z krokomierzem. Warto wiedzieć, że nawet najbardziej atrakcyjny wygląd zegarka może być połączony z jego wysoką funkcjonalnością.

Panie mają do wyboru modele o bardzo smukłej budowie: delikatny pasek w różnej kolorystyce w połączeniu z niewielką tarczą, to idealna propozycja dla kobiet, które lubią subtelne dodatki. Dobrym wyborem może być również elegancki zegarek z krokomierzem o większej tarczy i ciekawym designie, taki model idealnie nada się do pracy i w niczym nie będzie przypominał typowych zegarków sportowych, a może zadziwić swoimi funkcjami dodatkowymi.

Zegarek damski z krokomierzem poza funkcją liczenia kroków może również mierzyć puls i jakość snu, a także wskazywać pokonany dystans i liczbę spalonych kalorii.

Zegarek męski z krokomierzem – wersje eleganckie i sportowe

Najpopularniejsze zegarki z krokomierzem męskie to te w wersji sportowej, które posiadają dodatkowo pulsometr, co umożliwia odczytywanie tętna. Jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza w trakcie treningu i umożliwia lepsze dopasowanie intensywności ćwiczeń do możliwości organizmu. Zegarek sportowy mierzy również pokonany dystans i liczbę spalonych kalorii, więc jest bardzo praktycznym gadżetem dla biegaczy, rowerzystów itp. Tu szeroka oferta zegarków sportowych https://www.zegarek.net/zegarki/sportowe/index.html.

Męskie zegarki z krokomierzem to również bardziej eleganckie propozycje. Mogą mieć one zarówno nowoczesny, jak i klasyczny wygląd. Szukając zegarka, który będzie połączeniem funkcjonalności ze stylowym wyglądem, warto zwrócić uwagę na modele ze skórzanym paskiem o tradycyjnym wyglądzie tarczy.

Zegarki z krokomierzem dla dzieci – kolorowe i funkcjonalne

Zegarek dla dzieci z krokomierzem to wyjątkowy gadżet, z którego ucieszy się większość chłopców i dziewczynek. Jest to idealny pomysł na prezent, zwłaszcza że wybór jest bardzo duży i można dopasować model do potrzeb i upodobań naszego dziecka.

Zegarki dla dziewczynek z krokomierzem mogą mieć bardzo ciekawy wygląd: od jednokolorowych, niewielkich modeli po nowoczesny design i ciekawe motywy kwiatowe lub bajkowe. Chłopcy również mają w czym wybierać, zegarki z krokomierzem dla nich dedykowane mają nietuzinkowy i nowoczesny wygląd i wprowadzano w nich wiele ciekawych rozwiązań.

Wybierając zegarek z krokomierzem warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Modele dedykowane dzieciom, poza standardowymi opcjami dostępnymi w zegarkach sportowych mogą mieć funkcję lokalizacji, dzwonienia i aparatu. Niektóre zegarki dają również możliwość grania w proste gry. Rodzice chwalą sobie przede wszystkim zegarki z możliwością lokalizacji, które zwiększają poziom bezpieczeństwa ich dzieci.

Dla dzieci i nastolatków, które są aktywne i uprawiają różnorodne sporty, najlepiej sprawdzi się zegarek sportowy, który poprzez pomiar aktywności pozwoli śledzić postępy. Dodatkowo modele z średniej i wyższej półki są wstrząso– i wodoodporne, co umożliwia ich noszenie w każdych warunkach.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *