Siłownia na dworze – poznaj zalety treningu na świeżym powietrzu

Sport to zdrowie, dlatego powinniśmy jak najczęściej go uprawiać. Zwłaszcza teraz, gdy za pasem jesień i początek sezonu przeziębień. Jak mu się nie dać? Najlepiej wprawiając ciało w ruch. Jedną z najlepszych metod jest wykorzystanie siłowni na dworze.

Rewitalizacja, zagospodarowanie przestrzeni, aktywizacja mieszkańców i budżet obywatelski. Co te cztery pojęcia mają wspólnego z siłowniami na dworze i zdrowiem? Wbrew pozorom całkiem sporo, bowiem to właśnie one w pewnym sensie zapoczątkowały boom na budowę siłowni zewnętrznych. W wielu miastach były to jedne z pierwszych instalacji montowanych w ramach rewitalizacji placów oraz zagospodarowania miejskich nieużytków, które dostały nowe życie. Możemy śmiało powiedzieć, że siłownia na dworze stała się symbolem przemian, jakie obserwujemy od ostatniej dekady w całej Polsce.

Siłownia na dworze – jak wspiera organizm?

Jednak siłownia na dworze to nie tylko symbol współczesnej Polski. To przede wszystkim urządzenie, a właściwie zespół urządzeń, które mają nam pomóc zadbać o nasze zdrowie i dobrą kondycję. Jej największą zaletą jest to, że jest bezpłatna. Siłownie zewnętrzne zlokalizowane są w różnych miejscach miasta (parkach miejskich, pomiędzy blokami na osiedlach, przy placach zabaw) i łączy je brak jakiejkolwiek opłaty za wejście. To bardzo istotna cecha, bowiem wiele osób nie może sobie pozwolić na kupno karnetu na siłownię.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu mogą być początkiem fascynującej przygody ze sportem lub sposobem na miłe spędzenie czasu po całym dniu spędzonym w biurze przed komputerem. Niezależnie od tego, jaki jest nasz cel, każda siłownia na dworze pozytywnie wpływa na:

  • poprawę kondycji fizycznej i pracę układu krążenia;
  • zwiększenie odporności organizmu i koordynacji ruchowej;
  • szybsze spalanie kalorii oraz dotlenienie organizmu;
  • redukcję tkanki tłuszczowej;
  • zwiększenie wytrzymałości organizmu.

Siłownia na dworze – dla kogo?

Co sprawia, że siłownie zewnętrzne cieszą się taką popularnością wśród Polaków? Ich szeroka dostępność i brak ograniczeń. Nie ma znaczenia, czy jesteś uczniem szkoły średniej, emerytowaną szwaczką, czy pracownikiem wysokiego szczebla w banku. Z siłowni na dworze może skorzystać każdy. Wystarczą chęci do treningu i zmiany swojego życia na lepsze. Nie musimy nawet wiedzieć, jak korzystać z poszczególnych urządzeń, bowiem na każdym z nich jest zobrazowane, jak należy ćwiczyć, by robić to bezpiecznie i skutecznie.

Gdzie kupić sprzęt – krótki poradnik dla wspólnot

Wielkim plusem siłowni zewnętrznych jest możliwość ich montażu niemal wszędzie. Zestawy urządzeń od firmy stameco.pl zajmują tylko kilka do kilkunastu metrów kwadratowych. Sprawia to, że są one świetnym rozwiązaniem dla wszystkich wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni, które dysponują wolną przestrzenią, którą chcą mądrze zagospodarować.

Co więcej, siłownię na dworze możemy również zamontować we własnym ogrodzie czy działce. Wystarczy spełnić dwa warunki – mieć miejsce i pieniądze i już możemy cieszyć się prywatną siłownią zewnętrzną.

 

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *