Przydatne aplikacje fitness do zainstalowania na twoim smartfonie

Smartfon to urządzenie używane do coraz większej liczby . Wykorzystywane nie tylko do komunikacji, zdjęć, gier czy pracy, ale także do treningów sportowych. Jakie cechy telefonu są ważne, żeby z aplikacji fitness korzystało się łatwo i przyjemnie? Które apki sportowe na smartfon wybrać, jeśli zamierzasz wprowadzić aktywność fizyczną do twojego codziennego życia? Sprawdź, czytając poniższy tekst!

Parametry smartfona ważne przy korzystaniu z aplikacji fitness

Korzystanie z aplikacji fitness jest możliwe dziś w zasadzie na każdym smartfonie, jednak znacznie bardziej komfortowe będzie, jeśli pewne parametry urządzenia odznaczają się wyższą jakością niż przeciętna. Są to w szczególności: dźwięk, pojemność baterii i wyświetlacz.

Dobry dźwięk

Jeśli podczas treningu korzystasz ze smartfona warto, żeby twój telefon zapewniał wysokiej jakości dźwięk. Liczy się nie tylko odpowiednia głośność urządzenia, ale także jego immersyjność, którą zapewnia np. Xiaomi 12X. Czym jest wspomniana immersyjność, czy też immersywność (terminy używane zamiennie)? Nie jest to żadna konkretna technologia, lecz po prostu wrażenie „zanurzenia” w przestrzeni dźwiękowej, poczucie otoczenia przez zdarzenia akustyczne. Dzięki temu dźwięki są lepiej i naturalniej odbierane przez człowieka. Oczywiście immersyjność smartfonów ich producenci uzyskują, stosując określone zaawansowane technologie.

Pojemna i wytrzymała bateria

Aplikacje fitness zwykle stanowią połączenie dźwięku i obrazu ruchomego (filmu, grafiki). Wymagają nieprzerwanego dostępu do zasobów smartfona przez cały czas trwania treningu, dlatego są dość energochłonne. Im większa pojemność baterii, tym dłużej telefon będzie działał między ładowaniami, nawet jeśli z aplikacji sportowych korzystasz często i długo.

Wysokiej jakości wyświetlacz

Każde z ćwiczeń i zadań, na które składa się cały trening, powinno być wykonywane z odpowiednią dokładnością i starannością. W aplikacjach zwykle wszystkie elementy treningu prezentowane są przez osobę prowadzącą lub awatara. Niezależnie od stosowanego rozwiązania, ćwiczenia i ich poszczególne sekwencje zawsze lepiej będą widoczne na wysokiej jakości wyświetlaczu o odpowiedniej rozdzielczości oraz jasności.

Przydatne aplikacje fitness na twój smartfon

W sklepach, z których pobierasz aplikacje na swój smartfon, dostępnych jest wiele wartościowych apek – zarówno płatnych, jak i darmowych. Żeby wybrać taką, która najlepiej będzie spełniała twoje oczekiwania, warto przetestować kilka opcji. Możesz zacząć od aplikacji, które prezentujemy poniżej.

Google Fit

Aplikacja Google Fit pozwala na śledzenie wielu aktywności, m.in. joggingu, spacerów, gry w piłkę, jazdy na rowerze czy nartach. Umożliwia zliczanie kroków oraz czasu, który poświęcasz na daną aktywność. Z Google Fit możesz ustawić własne cele oraz monitorować ich osiąganie. Warto zaznaczyć, że aplikacja ta współpracuje również z innymi i pozwala na przetwarzanie i przechowywanie pochodzących z nich danych.

Sportactive

Uniwersalna aplikacja, która może być przydatna wielu osobom aktywnie spędzającym czas. Posiada sporo ważnych funkcji, m.in. pomiar:

  • czasu treningu;
  • pokonanego dystansu;
  • prędkości;
  • spalonych kalorii;
  • tętna.

Ze Sportactive określisz też swoje BMI. Wymieniając zalety aplikacji nie sposób nie wspomnieć o braku jakichkolwiek wyświetlanych reklam, co jest zdecydowanym plusem, tym bardziej że apka jest darmowa.

Workout Trainer

Ta aplikacja jest jedną z topowych apek w kategorii fitness. Nawet w swojej podstawowej, bezpłatnej wersji zawiera dziesiątki ćwiczeń prezentowanych przez profesjonalnych trenerów i opatrzonych komentarzem audio. Workout Trainer pozwala na wybór celu, na którym chcesz się skupić podczas treningów. To może być utrata wagi, ale też zwiększenie wydajności podczas biegania czy elastyczności ciała w czasie praktyki jogi.

Krokomierz

Ta znana i prosta aplikacja stosowana jest przez miłośników pieszych wycieczek i spacerów. Pozwala na zliczanie kroków, pomiar pokonanego dystansu, a także spalonych kalorii. W aplikacji możesz zaplanować swoje codzienne cele (przebyta odległość, liczba kroków), a następnie monitorować ich realizację.

Daily yoga

Mimo że odbiorcą tej aplikacji są wyłącznie miłośnicy jogi, warto o niej wspomnieć, ponieważ jest zdecydowanie najbardziej popularną apką wspomagającą praktykę jogi. Jej sława jest zasłużona. Już w podstawowej, bezpłatnej wersji znajdziesz tu bardzo dużą liczbę treningów zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Wideo nagrane są bardzo dobrze, tak, że nawet nikt kto wcześniej nie miał do czynienia z jogą, nie będzie miał problemów z prawidłowym wykonaniem ćwiczeń (oczywiście pod warunkiem odpowiedniej sprawności fizycznej).

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *