Pomoc psychologa – kaprys czy konieczność ?

Psycholog to osoba, która ukończyła 5-letnie studia psychologiczne. Należy rozróżnić lekarza psychiatrę i psychologa. W przeciwieństwie do działania lekarza psychiatrii pomoc psychologa nie obejmuje takich elementów jak wystawianie recept na lekarstwa i wydawanie zwolnień lekarskich. Pomoc psychologa to przede wszystkim porady dotyczące wszelkiego rodzaju problemów w życiu codziennym, problemów wychowawczych, uzależnień a także prowadzenie psychoterapii.

Do psychoterapii potrzebne są specjalne uprawnienie, które psycholog otrzymuje po ukończeniu podyplomowych studiów w tym zakresie. Pomoc psychologa jest bardzo potrzebna w przypadkach depresji – dolegliwości, z którą zmaga się aż około 10% społeczeństwa. Depresja, często lekceważona i uważana za chwilowy, gorszy nastrój, przygnębienie lub chandrę jest chorobą. Nie leczona może prowadzić do zaburzeń psychicznych. W przypadku depresji pomoc psychologa polega na zastosowaniu psychoterapii, a w cięższych przypadkach na współpracy z lekarze psychiatrą, które zastosuje leczenie farmakologiczne.

Jak znaleźć dobrego psychologa?

Twojpsychologursynow.pl to doświadczony zespół psychologów o różnych specjalizacjach. Prowadzi swoją działalność na warszawskim Ursynowie. Spotkania z pacjentami odbywają się w nieoznaczonych gabinetach, w warunkach całkowitej prywatności i dyskrecji. Dla pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą korzystać z pomocy psychologa osobiście prowadzone są porady on-line. Twojpsychologursynow.pl zatrudnia: psychologów, seksuologów, psychologów dzieci i młodzieży, specjalistów od uzależnień, psychodietetyków, a także psychologów i psychoterapeutów rodzinnych. Na stronie internetowej twojpsychologursynow.pl można wybrać specjalistę, sprawdzić wolne terminy i umówić się na pierwszą konsultację. Wszyscy specjaliści z twokjpsychologursynow.pl są zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Psychologicznym lub Psychiatrycznym i regularnie podnosza swoje kwalifikacje uczestnicząc w seminariach, konferencjach i szkoleniach.

Przy jakich problemach potrzebna jest pomoc psychologa?

Oprócz wspomnianej na początku depresji pomocy psychologa wymagają następujące problemy: zaburzenia osobowości, nerwice i stany lękowe, zaburzenia psychosomatyczne, zaburzenia odżywiania, uzależnienia (alkoholizm, hazard, zakupoholizm, seksoholizm, pracoholizm, uzależnienie od Internetu), zaburzenia seksualne, problemy związane z doświadczaną przemocą , problemy w związkach i w rodzinie. Nie można wstydzić się zwrócić ze swoimi problemami do psychologa. Udzielona w porę pomoc psychologa pomaga w życiu codziennymi i może zapobiec pogłębiającym się dolegliwością natury psychicznej.

Sprawdź sam na: https://www.twojpsychologursynow.pl/

 

 

Artykuł sponsorowany

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *