Pediatria to gałąź medycyny dedykowana opiece nad dziećmi do lat 18. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko boryka się z infekcją bakteryjną, kolką jelitową, alergią czy swędzącą wysypką, możesz zgłosić się do specjalisty praktycznie z każdą z tych dolegliwości i nie tylko. Chciałbyś szybko rozwiać wątpliwości dotyczące zdrowia Twojej pociechy? W takim razie skorzystaj z usług platformy telemedycznej! Pediatra on-line – jak zasięgnąć jego porady bez wychodzenia z domu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.
Pediatra on-line – kiedy warto się do niego zgłosić?
Twoje dziecko zmaga się z wysoką gorączką, uporczywym świądem lub bólem zatok? A może dostało zatrucia pokarmowego, a Ty nie wiesz, jak mu pomóc? Niezależnie od tego, jakie symptomy mu towarzyszą, skonsultuj je z pediatrą online. Jakie są jego dokładne kompetencje i kiedy warto zasięgnąć jego porady?
Pediatra to lekarz, który opiekuje się nieletnimi pacjentami – monitoruje on rozwój fizyczny i psychiczny dziecka, zarządza jego kalendarzem szczepień, a także – w razie potrzeby – kieruje go do innych specjalistów, na przykład endokrynologa, ortopedy lub laryngologa.
Jakimi dolegliwościami zajmuje się pediatra on-line? Wśród nich znajdują się m.in.:
- ból brzucha i głowy,
- gorączka,
- alergia sezonowa,
- nieżyt żołądkowo-jelitowy,
- przewlekła biegunka,
- infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych,
- zmiany skórne.
Zazwyczaj jest on w stanie postawić diagnozę w ciągu zaledwie jednej wizyty, jednak może zajść konieczność pogłębienia diagnostyki o dodatkowe badania, na przykład RTG płuc lub zatok, lub USG brzucha.
Lekarz pediatra udzielający teleporady ma dokładnie taki sam zakres kompetencji co osoba przyjmująca w stacjonarnym gabinecie. Dzięki temu możesz skorzystać z usług pediatry online i być pewnym, że Twoja pociecha otrzyma fachową pomoc.Pamiętaj, że poza omówieniem symptomów choroby masz możliwość skonsultowania z nim codziennej diety swojego dziecka, kwestii pielęgnacyjnych oraz suplementacji.
Jak przebiega telekonsultacja u pediatry on-line?
Jak wygląda teleporada u pediatry on-line? Zarówno rozmowa telefoniczna, jak i ta przy pomocy czatu SMS nie odbiega znacznie od tego, co znasz ze swojej przychodni. Polega ona na wywiadzie lekarskim z opiekunem dziecka i – w miarę możliwości – z samym chorym.
Wywiad opiera się na serii szczegółowych pytań oraz analizie załączonej dokumentacji medycznej. Jeśli zajdzie taka konieczność, lekarz przepisze dziecku farmakoterapię i suplementację wspomagającą lub skieruje go na dalsze badania.
O czym jeszcze warto pamiętać Na przykład to, że masz prawo ubiegać się o L4 na czas choroby swojej pociechy. W Twojej głowie pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości? Wiedz, że telekonsultacja to najlepszy czas, aby poruszyć nurtujące Cię kwestie z pediatrą.
Pediatra on-line – pomoc w zaledwie 15 minut i bez wychodzenia z domu
Planujesz udać się do pediatry prywatnie? Wiedz, że konsultacja w gabinecie specjalisty może być dość kosztowna. Zamiast tego wybierz usługę oferowaną przez platformę telemedyczną Med24. Przy jej pomocy porozmawiasz z pediatrą online w ciągu zaledwie 15 minut i to bez wychodzenia z domu – w przypadku Wizyty Express lekarz pozostaje do Twojej dyspozycji przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nawet w niedziele i dni świąteczne.
Aby zapisać się na konsultację, wypełnij intuicyjny formularz i wybierz preferowaną przez siebie formę teleporady (czat SMS, telefon, wideo). Pamiętaj, że stawiając na powyższe rozwiązanie, omijasz długie kolejki do specjalistów, nie jesteś zdany na wolne terminy od NFZ, a Twoje dziecko nie naraża się na kontakt z innymi chorymi ani niesprzyjające warunki pogodowe.
Jak przygotować dziecko na e-wizytę?
Nie wiesz, jak przygotować się do teleporady z pediatrą online? Dobrym pomysłem jest ograniczenie bodźców, które mogą rozpraszać dziecko. Udaj się zatem w ciche miejsce, z dala od kolorowych zabawek oraz dźwięków urządzeń, na przykład radia lub telewizora. Przed rozpoczęciem rozmowy opowiedz małemu pacjentowi o tym, w jaki sposób będzie przebiegać spotkanie. Dzięki temu poczuje się on bezpiecznie i z łatwością odpowie na większość zadanych mu pytań. Nie zapomnij również uzupełniać jego wypowiedzi o informacje, które są kluczowe dla lekarza do postawienia trafnej diagnozy.