Olej lniany – pomoc w walce z cholesterolem

Podwyższony cholesterol jest jedną z chorób cywilizacyjnych naszych czasów, która dotyka szerokiej rzeszy ludzi, nawet tych w młodym wieku. Dlatego walka z takim stanem rzeczy jest niezwykle istotna i wymaga od nas stosowania wszystkich możliwych metod, a w szczególności tych naturalnych.

Dlaczego warto stosować naturalne sposoby walki z cholesterolem?

Przede wszystkim dlatego, że są one znacznie mniej obciążające dla całego naszego organizmu. W przeciwieństwie do metod farmakologicznych, nie mają negatywnych skutków dla żołądka i jelit, nie podrażniają ich śluzówki, a nawet mogą pozytywnie na nią wpłynąć.

Środki naturalne, które walczą z cholesterolem, mają także wiele witamin i minerałów, które dostarczane do organizmu, mogą również przyczynić się do zwalczania innych chorób i ogólnej poprawy zdrowia pod każdym względem.

W szczególności warto tutaj zwrócić uwagę na tłoczony na zimno olej lniany, który posiada szereg właściwości prozdrowotnych.

Właściwości oleju lnianego

Olej lniany znany jest od pokoleń i stosowany był już na długo przed tym, kiedy zrobiło się o nim głośno. Nasze prababcie znały jego właściwości ze swojego osobistego doświadczenia i wcale nie potrzebowały naukowych dowodów jego działania, by dodawać go do sałatek czy innych potraw. Co więcej, często produkowany był wtedy na wsiach w przydomowych warunkach, co gwarantowało zachowanie wszystkich jego właściwości. A jakie one są?

Przede wszystkim olej lniany pomaga w walce ze złym cholesterolem. Jest to głównie zasługa bogactwa w kwasy Omega-3 i Omega-6, zestawionych ze sobą w idealnych proporcjach. Dzięki temu zapobiega on nadmiernemu wzrostowi poziomu cholesterolu, eliminuje negatywny wpływ „złego tłuszczu”, pełniąc funkcję ochronną dla żył i tętnic co ma ogromne znaczenie w hamowaniu zmian miażdżycowych. W efekcie przyczynia się także do zmniejszenia ciśnienia krwi i utrzymywania go na prawidłowym poziomie przez wiele lat.

Olej lniany jednocześnie dostarcza wielu innych witamin i minerałów do organizmu, zwłaszcza tych, które rozpuszczalne są w tłuszczach. Dzięki temu poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci, chroni przed cukrzycą i prowadzi do utrzymania prawidłowej przemiany materii. Spożywając ten tłuszcz mamy więc większą szansę na to, iż będziemy młodzi, zdrowi i szczupli niż wtedy, kiedy go nie wykorzystujemy.

Jaki jest najlepszy?

Przed cholesterolem i innymi problemami zdrowotnymi najlepiej chroni olej tłoczony na zimno, tradycyjnymi metodami, a w szczególności na świeżo – taki olej dostępny jest w rodzinnej olejarni Oleoteka. Nie jest filtrowany, zmieniany ani w żaden sposób konserwowany. Dzięki temu zachowuje wszystkie wartości odżywcze, jakimi obdarzyła go natura. Przechowywany jest też i transportowany do klienta w warunkach chłodniczych. W efekcie ma on znacznie korzystniejszy wpływ na ludzki organizm, niż olej kupowany standardowo w sklepach, w których stoi na półce dłuższy czas poza lodówką. Należy pamiętać, że wartościowy olej lniany ma termin przydatności maksymalnie 3 miesiące od dnia jego wytłoczenia.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *