Odchudzanie z Therm Line Fast – czy suplementy diety są skuteczne?

Walka o szczupłą sylwetkę i zdrowy wygląd jest trudna, dlatego wiele osób oprócz diety i ćwiczeń stosuje również tabletki na odchudzanie. Chociaż ich skuteczność podważają naukowcy, to opinie użytkowników o produktach takich jak Therm Line Fast są pozytywne. Czy tabletki na odchudzanie to “magiczny” sposób na utratę zbędnych kilogramów bez wyrzeczeń?

 

  1. Jak działają tabletki na odchudzanie?

  2. Czy odchudzanie z Therm Line Fast jest skuteczne?

 

Według dietetyków, lekarzy i trenerów najlepszym sposobem na poprawę sylwetki i obniżenie masy ciała są ćwiczenia i dieta. Ich efekty widać jednak dopiero po kilku tygodniach, dlatego często sięgamy po suplementy diety wspomagające odchudzanie i przyspieszające widoczne efekty. Polacy wydają na nie co roku ponad 10 mld zł, co świadczy o tym, że wierzymy w ich skuteczność.

 

Jak działają tabletki na odchudzanie?

 

Skład suplementów diety, które wspierają i przyspieszają proces odchudzania, opiera się na naturalnych wyciągach z dobrze znanych roślin i przypraw. Ich specjalna mieszanka powoduje utratę nagromadzonej w organizmie wody, szybsze spalanie tkanki tłuszczowej i przyspieszenie metabolizmu. Do znanych i często stosowanych w tych środkach substancji należą:

  • kofeina, która przyspiesza przemianę materii; jej stosowanie nie jest jednak wskazane u osób cierpiących na choroby układu krążenia i nadciśnienie,

  • błonnik pokarmowy – jego właściwości odchudzające są szeroko znane; po spożyciu błonnik pęcznieje w żołądku, dlatego uczucie sytości utrzymuje się na dłużej,

  • chrom – zmniejsza chęć podjadania słodkich przekąsek, głównie ze względu na regulowanie gospodarki węglowodanowej,

  • fasolamina – to znany środek, który utrudnia przyswajanie skrobi z pokarmów, przez co zmniejsza ich kaloryczność.

 

W tabletkach na odchudzanie pojawiają się również przyprawy, takie jak pieprz kajeński, wyciągi z ziół oraz różnych odmian herbaty i kawy.

 

Czy odchudzanie z Therm Line Fast jest skuteczne?

 

Therm Line Fast to jeden z najbardziej popularnych, powszechnie dostępnych i stosunkowo tanich środków na odchudzanie – suplement diety wspomaga utratę tkanki tłuszczowej, poprawia metabolizm i usuwa wodę z organizmu. Producent zaleca przyjmowanie dwóch tabletek dziennie, na 30 min przed śniadaniem oraz obiadem lub treningiem. Pierwsze efekty stosowania suplementu pojawiają się już po miesiącu jego stosowania, co potwierdza opinia o Therm Line Fast na SzczuplaKobieta.com.

 

Therm Line Fast nie jest jednak środkiem, który pozwoli schudnąć bez wyrzeczeń. Na ulotce produktu można przeczytać, że “Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.” oraz “Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.”. Środek ten jest zatem suplementem, który wspomaga proces odchudzania, ale nie zastępuje zdrowej diety i aktywności fizycznej.

Odchudzanie z Therm Line Fast może być jednak skuteczniejsze od stosowania diety i ćwiczeń bez wspomagania tym preparatem. Składniki suplementu skutecznie usuwają wodę nagromadzoną w organizmie oraz wspierają spalanie tkanki tłuszczowej, a także powodują zmniejszenie apetytu i skłonności do podjadania między posiłkami. Przy regularnym stosowaniu Therm Line Fast można liczyć na spadek masy ciała o około 3 do 8 kg. Wynik nie jest spektakularny, ale pozwala na jego utrzymanie po zakończeniu diety odchudzającej. Dodatkowym atutem jest niska cena – miesięczna kuracja to koszt rzędu 35-40 zł, i duża dostępność suplementu, można go kupić w aptekach stacjonarnych i internetowych.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *