Odchudzanie – trzy kroki do sukcesu

Dlaczego podejmujemy wyzwanie utraty wagi? Jeżeli nadwaga nie jest duża, to zwykle chodzi o poprawę wyglądu, jednakże jeśli mamy kilkanaście czy kilkadziesiąt kilogramów za dużo, jest to przede wszystkim walka o zdrowie.

Próbując się efektywnie odchudzać szukamy diet cud, odwiedzamy dietetyków czy też korzystamy z doradztwa znajomych. Tak naprawdę gubienie zbędnych kilogramów jest kwestią prostą i można powiedzieć, że matematyczną. Między ilością dostarczanych i spalanych kalorii powinna być taka różnica, by ten bilans był ujemny. Wystarczy już 300 kalorii mniej dziennie, by zdrowo i skutecznie chudnąć. Jak to zrobić?

Pomoc w postaci suplementów

Suplementy odchudzające, jak chociażby Nutricode Inner Balance, o którym można przeczytaj tutaj: https://fit6-nutricode.pl/nutricode-inner-balance/ to oczywiście nie podstawa, ale wspomaganie utraty zbędnych kilogramów. Warto jednak z nich korzystać, ponieważ mogą pomóc w przyśpieszeniu lub też zwielokrotnieniu efektów naszych działań. Na przykład wyżej wymieniony produkt z oferty Fit6 Nutricode, którego strona internetowa znajduje się tutaj:https://fit6-nutricode.pl/, wspomaga wydalanie zbędnych produktów przemiany materii, a także dostarcza minerałów i utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Równolegle z przyjmowaniem suplementów należy jednak wdrożyć zdrową i zbilansowaną oraz niskokaloryczną dietę i ruch.

Co jeść podczas odchudzania?

Można krótko powiedzieć, że wszystko jest dozwolone, oczywiście w odpowiedniej ilości i proporcjach. Chodzi bowiem nie tyle o to, co jemy, ale ile. Mimo wszystko łatwiej zachować ujemny bilans kaloryczny i nie czuć się głodnym, jeżeli wyrzucimy ze swojej diety produkty bezwartościowe, a nawet szkodliwe. Warto raczej bazować na tych, które dodają energii w sposób zdrowy i na długo. Najlepiej więc zrezygnować ze słodyczy, słonych przekąsek, fast foodów czy alkoholu. Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie utrzymać odpowiedni bilans kaloryczny. Sycące produkty, po które warto sięgać to nabiał, kasze i warzywa. A co zrobić, jeżeli pojawia się apetyt na słodycze, którego nie można powstrzymać? Część znawców tematu jest zdania, że trzeba wyrzucić je zupełnie ze swego jadłospisu i nie ulegać pokusie. Inni zaś uważają, że można sobie raz w tygodniu pozwolić na małą słodką przekąskę, ponieważ to na pewno nie zniweczy efektów odchudzania.

Jakie formy ruchu wybrać?

Można ćwiczyć zupełnie za darmo, bez konieczności kupowania jakiegokolwiek sprzętu czy też karnetu na siłownię. Na początek mogą to być nawet spacery, później szybkie marsze czy też jogging. W domu można także ćwiczyć aerobowo, korzystając z filmików w sieci. By spalać więcej kalorii warto spróbować także ćwiczeń z obciążeniami, na przykład w postaci butelek wody. Chodzi o regularność oraz o to, by mieszać aktywności, szczególnie jeżeli nie przepadamy za ruchem. Nie wolno się także przeforsować na początek, ponieważ to może sprawić, że zupełnie zniechęcimy się do ćwiczeń. Trzeba więc zachować równowagę, zarówno w kwestii diety, ruchu, jak i suplementacji.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *