Od czego zacząć walkę o szczupłą sylwetkę?

Szczupła i wysportowana sylwetka jest marzeniem wielu osób. Niektóre z nich osiągają swój cel dość szybko, inne wciąż walczą z nadmiarem tkanki tłuszczowej zalegającej na brzuchu czy udach. Czy nierówność ta wynika z genetycznych predyspozycji i osoby otyłe muszą pogodzić się ze swoją masą ciała, zaakceptować ją i z nią żyć? Oczywiście, że nie! Choć nie każdy będzie miał sylwetkę supermodelki, to każdy zdrowy człowiek może cieszyć się wysportowanym i szczupłym ciałem. W wielu przypadkach należy przede wszystkim zmienić swoje nawyki.

Zamiast fast food – wybierz domowe posiłki

Jak już udowodniło wielu dietetyków – prawdziwa dieta cud nie istnieje. Gotowe przepisy na szczupłą sylwetkę, którą zapewniają diety Duncana, Sztokholmska, Jajeczna czy inne tak naprawdę szybko kończą się efektem jojo. Po tygodniach wyrzeczeń znów przybierasz okrągłe kształty. Wynika to przede wszystkim z nagłego i dużego spadku kaloryczności spożywanych posiłków i przede wszystkim czasowości tych diet. Jeśli chcesz schudnąć na stałe – licz się z tym, że Twoja dieta musi na stałe się zmienić.

Na otyłość bardzo często cierpią osoby zapracowane i zestresowane. Brak czasu powoduje, że chętniej wybierają gotowe posiłki i fast foody, a stres tym bardziej potęguje głód i ochotę na niezdrowe przekąski. Czas z tym skończyć. Nie potrzebujesz dużo czasu, aby w domu przygotować zdrowe drugie śniadanie składające się z pełnoziarnistego pieczywa lub wrapa, porcji warzyw i białka. Wystarczy, że posiłek taki zabierzesz ze sobą do pracy, a unikniesz spożywania niezdrowych posiłków na mieście. Do transportu lunchu wykorzystaj pojemniki plastikowe. Do nich zapakujesz nie tylko drugie śniadanie, ale także obiad i przekąski. W ten sposób zapewnisz sobie zdrową i domową dietę pudełkową.

Wprowadź aktywność fizyczną do swojego planu dnia

Pojemniki plastikowe pozwolą Ci spożywać zdrowsze produkty i posiłki, kiedy jesteś poza domem. Jednak na zdrowej diecie również można przytyć. Jedynym sposobem, aby zacząć gubić zbędne kilogramy jest zagwarantowanie sobie ujemnego bilansu kalorycznego. Ten możesz osiągnąć przez redukcję spożywanych kalorii, ale także dzięki wysiłkowi fizycznemu. Zanim zaczniesz ograniczać spożywane kalorie, pamiętaj, że zbyt niska kaloryczność posiłków doprowadzi do tego, że będziesz głodny, zdenerwowany, mniej skupiony. Z tego powodu znacznie lepszym i skuteczniejszy rozwiązaniem jest regularna aktywność fizyczna przy stałej, dziennej kaloryczności posiłków dopasowanych do potrzeb Twojego organizmu. Ani się obejrzysz, a będziesz przygotowany na lato!

Zmiana nawyków żywieniowych jest pierwszym krokiem ku zmianie sylwetki. W pracy zamiast sięgać po niezdrowe przekąski i fast foody, zabierz posiłek z domu zapakowany w pojemniki plastikowe. Dzięki temu będziesz mieć znacznie większą kontrolę nad składem i kalorycznością posiłku. Ujemny bilans kaloryczny osiągaj dzięki aktywności fizycznej. Znajdź sport, który będzie Ci sprawiał przyjemność i uprawiaj go nawet każdego dnia. Wszystko to sprawi, że zaczniesz gubić zbędne kilogramy i w końcu osiągniesz wymarzoną sylwetkę.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *