Oczyszczacze powietrza Sharp. Porównanie modeli KC-A60EUW i KC-A50EUW

Coraz bardziej podkreśla się rolę i wpływ jakości powietrza na nasze zdrowie. Problem smogu w dużych aglomeracjach miejskich z roku na rok jest większy, toteż rośnie grupa osób, które zaopatrują się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze można ustawić w domu, w biurze, w przedszkolu. Jednak modeli jest mnóstwo i nie każdy jest równie skuteczny. Producentem, który cieszy się zaufaniem wśród klientów, jest Sharp. Przeanalizujmy zatem parametry dwóch jego urządzeń: KC-A60EUW i KC-A50EUW. Czym się różnią, a co mają ze sobą wspólnego?

Cechy wspólne KC-A60EUW i KC-A50EUW

W obydwóch przypadkach producent zastosował innowacyjną technologię Plasmacluster. Opracowano ją w taki sposób, by urządzenie radziło sobie w taki sam sposób z niwelowaniem zanieczyszczeń, jak dzieje się to w przyrodzie. Matka Natura uwalnia jony dodatnie i ujemne, które następnie unieszkodliwiają niepożądane związki. To samo dzieje się w urządzeniach Sharp – do powietrza emitowane są dodatnie i ujemne jony wychwytujące szkodliwe substancje.

Drugą cechą wspólną jest zastosowanie aż 5 różnych poziomów oczyszczania. Każdy z filtrów wychwytuje cząsteczki o różnej wielkości. Filtr wstępny jest odpowiedzialny za większe zanieczyszczenia jak sierść albo okruchy. Filtr węglowy pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

Filtr HEPA H13 usuwa zanieczyszczenia mikroskopijnej wielkości jak cząsteczki smogu albo wirusy. Filtr nawilżania oczyszcza wodę, a tym samym nie powstają osady. I wreszcie jonizator Plasmacluster niweluje bakterie, grzyby i wirusy.

Oba modele mają także blokadę rodzicielską, przez co nie trzeba się bać o przypadkową zmianę ustawień. Ponadto oba oczyszczacze mają estetyczny design, świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz, a kółka transportowe pozwalają na łatwe przenoszenie.

W czym tkwią różnice?

Pomimo tak wielu podobieństw KC-A60EUW i KC-A50EUW nieco się od siebie różnią. Różnica cenowa jest rzędu kilkuset złotych, na tym jednak nie koniec. Inne są takie parametry, jak poziom hałasu, pobór mocy, przepływ powietrza czy wielkość powierzchni, jaka może być oczyszczana.

Model KC-A50EUW jest bardzo cichy, a poziom hałasu to zaledwie 16 dB. Pobór prądu to 18 W, a w ciągu godziny przepływ powietrza osiąga wartość 306 m3. Sprawdzi się na powierzchni do 38 m2.

Model KC-A60EUW jest nieco głośniejszy, ale w trybie nocnym może być on na poziomie 19 dB. Troszkę większy niż w poprzednim przypadku jest też pobór mocy, jednakże nie jest większy niż 22 W. Na uwagę zasługuje większy, bo sięgający blisko 400 m3 przepływ powietrza. Ten model zapewnia efektywne oczyszczanie w pomieszczeniu do 48 m2.

Dla kogo oczyszczacz powietrza?

Jak widać, oba oczyszczacze Sharp mają wiele zaawansowanych opcji i różnią się głównie powierzchnią, jaką są w stanie oczyścić. Po tego typu urządzenie powinien sięgnąć każdy, komu zależy na zdrowiu swoim i najbliższym. Dzięki wyłapywaniu cząsteczek smogu, alergenów i drobnoustrojów, bardzo szybko można zauważyć, że domownicy mniej chorują na przeziębienia i mniej jest objawów związanych z alergiami.

Więcej informacji znajdziesz na https://zdrovi.pl/produkt/sharp-kc-a50euw/

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *