Nie masz czasu na siłownię? Wybierz się na trening EMS!

Chcesz zrzucić nadmiar kilogramów? A może zbudować masę mięśniową? Gdy nie masz czasu na chodzenie na siłownię, postaw na trening EMS!

Ćwiczenia fizyczne, aby przyniosły odpowiedni efekt, muszą być prowadzone regularnie. Niestety, nie każdy ma czas na to, aby systematycznie chodzić do siłowni lub uprawiać inne sporty. Dla takich właśnie osób doskonałym wyborem może być trening EMS, który cieszy się rosnącym zainteresowanym także w Polsce.

Czym jest i na czym polega trening EMS? Jakie są główne zalety tego typu treningów? W końcu, gdzie można z nich skorzystać?

Trening EMS – co to jest?

Trening EMS (Electrical muscle stimulation) to rodzaj treningu fizycznego, który wykonywany jest z pomocą specjalnych urządzeń do elektrostymulacji mięśniowej. Dzięki niemu uzyskać można znacznie lepsze rezultaty niż podczas zwykłych ćwiczeń.

Elektrostymulacja polega w tym przypadku na oddziaływaniu zarówno na mięśnie, jak i na nerwy, w rezultacie czego dochodzi do ich mocniejszego skurczu. Dobór odpowiedniej częstotliwości prądu elektrycznego oraz czasu trwania impulsu pozwala więc na uzyskanie bardzo dobrych efektów treningu – zwiększa zaopatrzenie mięśni w tlen, poprawia jego strukturę i siłę.

Jednocześnie nie trzeba obawiać się o ból – trening EMS jest całkowicie bezbolesny, a także, w zdecydowanej większości przypadków, jest bardzo bezpieczny, chociaż należy pamiętać o tym, że posiada on określone przeciwwskazania.

Na czym polega trening EMS?

Trening elektrostymulacji mięśniowej, czyli trening EMS wykorzystuje specjalne urządzenia opracowane do tego właśnie celu. Pozwalają one na generowanie impulsów elektrycznych o określonych parametrach, które wspomagają osiągnięcie celów treningowych.

Aktualnie takie właśnie treningi dostępne są często na siłowniach, studiach fitness, a także można skorzystać z nich w klinikach rehabilitacyjnych czy też w salonach odnowy biologicznej.

Trening EMS to trening personalny, czyli odbywa się pod okiem trenera. Zanim jednak trening się rozpocznie, przeprowadzana jest konsultacja. Podczas niej trener dokonuje pomiarów ciała trenującego, a także poznaje jego oczekiwania – na tej podstawie może on dobrać najlepsze parametry ćwiczeń.

Następnie trenujący zakłada na swoje ciało specjalny strój – to kamizelka, pas biodrowy oraz opaski umieszczane na ramionach i na udach. Do stroju podłączone są elektrody, które doprowadzają prąd z urządzenia EMS do tkanki mięśniowej.

Podczas wykonywania ćwiczeń trener uruchamia urządzenie. Wytarzane przez nie impulsy elektryczne docierają do mięśni i wspomagają ich pracę. W rezultacie trening EMS może przynieść ćwiczącej osobie jeszcze więcej pożytku niż tradycyjne ćwiczenia.

Warto wskazać, że trwający zaledwie 20-30 minut trening EMS może być równoważny z nawet 2-3 godzinami zwykłego treningu!

Jakie efekty daje trening EMS?

Profesjonalnie przeprowadzony trening EMS pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów – są one widoczne już po kilku spotkaniach. Najczęściej zaleca się około 10 treningów, by zauważyć różnicę. Oczywiście, trening EMS może całkowicie zastąpić zwykły trening – wystarczy tylko jedna sesja na tydzień!

Jakie efekty może przynieść trening EMS przeprowadzony z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu do elektrostymulacji?

Rezultaty treningu EMS:

 • zmniejszenie masy ciała – tkanki tłuszczowej
 • wymodelowanie sylwetki i nadanie jej atrakcyjnego wyglądu
 • ujędrnienie skóry i redukcja cellulitu na różnych partiach ciała
 • wzmocnienie siły mięśni
 • rozbudowa masy mięśniowej
 • poprawa kondycji
 • redukcja bólów mięśniowych i stawowych

Gdzie można wziąć udział w treningu EMS?

Dzisiaj trening EMS cieszy się rosnącym zainteresowaniem i w swojej ofercie posiada go coraz więcej siłowni czy studiów fitness. Z takich usług skorzystać można także w Krakowie!

W mieście Kraków trening EMS oferowany jest w studiach In Time znajdujących się w czterech punktach w mieście. Studia In Time posiadają nowoczesne urządzenia przeznaczone do prowadzenia treningów EMS i dzięki temu mogą zapewnić swoim klientom tak dobre rezultaty.

Dokładne informacje dotyczące usługi treningu EMS, a także cennik można sprawdzić bezpośrednio na stronie studia In Time pod adresem: https://www.intime20.pl/trening-ems/.

oblicz-bmi Autor

Komentarze

  AnetaZw

  (13 marca 2020 - 13:19)

  Kochani polecam i to zdecydowanie. A piszę to jako młoda mama, która miała probemy z wymodelowaniem ciała po ciąży. Ponad rok po ciązy nie udało mi się zrzucic kilogramów a jednocześnie nie mialam możliwości codziennego chodzenia na siłownie. Trening ems pozwolił mi odzyskać formę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *