Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Rozwijająca się technologia i ogólna dostępność medycyny estetycznej sprawia, że jej zabiegi stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób decyduje się na nie, ponieważ pragnie czuć się i prezentować dobrze pomimo upływu lat. Co najczęściej poprawia się w wyglądzie?

  1. Botoks, czyli sposób na wypełnienie zmarszczek
  2. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego do regeneracji skóry
  3. Nici liftingujące – mniej inwazyjna alternatywa liftingu chirurgicznego
  4. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego
  5. Zanim wybierzesz się do salonu

Botoks, czyli sposób na wypełnienie zmarszczek

Najczęstszym (oraz jednym z tańszych) z zabiegów jest wypełnianie zmarszczek botoksem. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się toksynę botulinową. Jest to naturalna substancja, której specjalne właściwości blokują przepływ impulsów nerwowych prowadzących do skurczów mięśni, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Substancję wprowadza się za pomocą igły, jednak zabieg jest prawie bezbolesny.

Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego do regeneracji skóry

Zabieg ten polega na wstrzyknięciu pacjentowi osocza bogatopłytkowego wyodrębnionego z jego własnej krwi. Substancja jest wprowadzana pod skórę za pomocą wielu delikatnych nakłuć. Pobudza ona tkanki do regeneracji, a także wspomaga produkcję kolagenu oraz rozwój naczyń krwionośnych.

Nici liftingujące – mniej inwazyjna alternatywa liftingu chirurgicznego

Nici liftingujące w Drparadowska to zabieg, który ma na celu poprawienie owalu twarzy, uniesienie brwi i wygładzenie skóry szyi. W przeciwieństwie do standardowego liftingu chirurgicznego, wykorzystuje się w nim specjalne nici, które wprowadzone pod skórę zwiększają w danych miejscach produkcję kolagenu. Tego typu działanie jest również tańsze, a efekty są dużo bardziej subtelne.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie. Przyczynia się ona do wiązania cząsteczek wody, przez co odpowiada za gładkość i jędrność skóry. Ze względu na te właściwości, wykorzystuje się ją również w zabiegach powiększania ust. Po aplikacji kwasu stają się one bardziej pełne i zwiększają swoja objętość. Efekty utrzymują się od pół roku do roku, a koszt nie należy do najbardziej wygórowanych.

Zanim wybierzesz się do salonu

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne i dostępne, jednak pamiętaj, że różnią się one od standardowej wizyty u kosmetyczki. Jeśli chcesz się na któryś zdecydować, wybierz profesjonalny salon, cieszący się dobrymi opiniami. Tylko oddając się w ręce specjalistów możesz mieć pewność, że wszystko pójdzie po twojej myśli, a w razie komplikacji zostanie ci udzielona pomoc. Dowiedz się więcej o tego typu zabiegach na https://drparadowska.pl/.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *