Metody powiększania penisa bez operacji – tkanka tłuszczowa, tabletki czy ekstender?

Panowie, których problemem jest mały rozmiar penisa jeszcze do niedawna mogli skorzystać jedynie z zabiegu chirurgicznego polegającego na nacięciu więzadeł wieszadłowych.

Dziś, dzięki rozwojowi medycyny estetycznej oraz rynku suplementów diety mężczyźni mają do dyspozycji kilka naturalnych metod mających zapewnić wzrost rozmiaru penisa bez użycia skalpela.

Z powodu małego rozmiaru członka wielu mężczyzn odczuwa duży strach przed współżyciem a niektórzy całkowicie rezygnują z aktywności seksualnej. W tym artykule omówimy 3 cieszące się dużą popularnością metody bezoperacyjnego powiększania członka a także ich wady oraz zalety.

Dlaczego coraz mniej mężczyzn decyduje się na operację?

Zabieg chirurgiczny cechuje się wysoką inwazyjnością co sprawia, że wielu mężczyzn nie decyduje się na jego przeprowadzenie. W trakcie zabiegu chirurg dokonuje przecięcia więzadeł wieszadłowych przytrzymujących prącie wewnątrz ciała. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać wydłużenie penisa od 1 do 5 cm, jednak wiele zależy od indywidualnego przypadku.

Niestety operacja wiąże się również z możliwością wystąpienia powikłań pooperacyjnych jak zmniejszenie czucia, zaburzenia erekcji czy zakażenie. Dla wielu mężczyzn przeszkodą może okazać również wysoka cena zabiegu, która może sięgać nawet 18 000 złotych.

Co więcej, po wykonanym zabiegu konieczne jest noszenie specjalnych ciężarków lub urządzenia rozciągającego (omówienie w dalszej części artykułu) w celu podtrzymania uzyskanego efektu wydłużenia. Niezbędna jest również kilkutygodniowa rehabilitacja w trakcie której należy zrezygnować z aktywności fizycznej.

1. Wypełnienie członka tkanką tłuszczową

Jedną z cieszących sie rosnącym zainteresowaniem metod bezoperacyjnego powiększania penisa jest zabieg o nazwie lipotransfer. Lipotransfer polega na wprowadzeniu pod skórę prącia koncentratu z naszej własnej tkanki tłuszczowej co pozwala na uzyskanie wzrostu obwodu penisa nawet o 40%.

Jako, że korzystamy w tym wypadku z naszej własnej tkanki tłuszczowej ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej jest minimalne. Inną zaletą tej metody jest niemal natychmiastowy efekt pogrubienia członka sam zabieg ze względu na małą inwazyjność przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Minusem z pewnością jest cena, która w większości klinik zaczyna się o 3 000 złotych oraz fakt, że efekt utrzymuje się przez okres 24 miesięcy.

2. Tabletki na powiększenie penisa na bazie naturalnych składników jak penisizexl

Tabletki na powiększenie pensia operają swoje działanie na składnikach jak l-arginina, buzdyganek naziemny, żeń-szeń czy palma sabałowa.

Podstawowe działanie składników aktywnych preparatów jak penisizexl czy innych dostępnych na rynku produktów polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, tak aby do ciał jamistych prącia mogła przedostać się większa ilość krwi.

Według producentów tego typu preparatów systematyczne doprowadzania do członka wzmożonej ilości krwi ma doprowadzić do zwiększenia masy pensja na całej jego powierzchni. Co więcej, składniki jak l-arginina mają wspomagać uzyskanie erekcji a tribulus terrestris czy żeń-szeń dodatkowo wzmacniać libido.

Do zalet tej metody z pewnością możemy zaliczyć przystępną cenę gdyż korzystając z oferowanych przez producentów rabatów pełna kuracja może kosztować mniej niż 500 złotych. Plusem jest również prostota przeprowadzenia kuracji gdyż w tym wypadku należy jedynie pamiętać o połknięciu z reguły 2 kapsułek w ciągu dnia.

Minus to z kolei brak natychmiastowych efektów gdyż według producentów na pełny efekt musimy poczekać od 3 do 6 miesięcy. Nie dysponujemy również na dzień dzisiejszy badaniami, które mogłyby bezsprzecznie potwierdzić skuteczność tej metody w kontekście wzrostu penisa.

Jeżeli nie wiemy jakie tabletki na powiększenie penisa są warte uwagi pomocne mogą okazać się rankingi takie jak ten https://sizemed.pl/tabletki-na-powiekszenie-penisa/ w którym autorzy opracowali zestawienie popularnych na rynku preparatów.

Warto również zapoznać się z recenzjami tabletek jak choćby wspomiany wcześniej penisizexl https://medsense.pl/penisizexl/ dzięki którym w jednym miejscu znajdziemy najważniejsze informacje na temat interesujących nas produktów.

3. Ekstendery rozciągające

Działanie ekstenderów opiera się na metodzie trakcji, czyli poddawaniu penisa długotrwałemu rozciąganiu. W trakcie noszenia urządzenia ma dojść do procesu cytokinezy czyli podziału i mnożenia się komórek.

Metoda ta ma nie tylko wydłużyć i pogrubić penisa ale również naprostować jego krzywizny. Plusem jest fakt, że metoda trakcji ma swoje poparcie w badaniach. Niestety korzystanie z urządzenia nie należy do najwygodniejszych i może wymagać nawet kilkugodzinnego noszenia w ciągu dnia.

Urządzenie rozciągające w zależności od jakości kosztują od 300 do 900 złotych. W tym wypadku kupujemy produkt, który może służyć nam przez lata.

Podsumowanie

Ekspandery, tabletki a może zabieg wypełnienia penisa własnym tłuszczem? Warto zastanowić się jakie efekty chcemy uzyskać oraz czy jesteśmy gotowi poczekać na widoczne zmiany czy też zależy nam na uzyskaniu natychmiastowego efektu. Istotnym czynnikiem jest także to jakim jakim budżetem dysponujemy. Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie nam dopasować konkretną metodę do naszych potrzeb i oczekiwań.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *