Maty do akupresury – pozbądź się bólu i stresu w zgodzie z naturą

Współczesny styl życia często negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Długie godziny pracy przy komputerze, brak ruchu i stres powodują różnego rodzaju bóle, napięcie mięśni czy problemy ze snem, utrudniające codzienne funkcjonowanie.

Zamiast sięgać po kolejną tabletkę na te dolegliwości, warto wypróbować naturalne metody. Z pomocą przychodzą nam maty do akupresury, które cieszą się coraz większą popularnością. Łagodny masaż w zaciszu własnego domu pomoże się odprężyć i złagodzi ból. Kiedy można korzystać z maty do akupresury i jak to wpływa na zdrowie?

Dla kogo stworzone są maty do akupresury?

Akupresura polega na masowaniu lub uciskaniu określonych punktów na ciele, aby usunąć napięcia i ból. Te zabiegi, wywodzące się z Chin, stosowane są od tysięcy lat w celu poprawy samopoczucia i kondycji psychofizycznej organizmu. Współcześnie do akupresury wykorzystuje się maty, wałki i poduszki z tysiącami wypustek lub kolców. Ich wyjątkowe działanie może odczuć każdy, kto chce poprawić jakość swojego życia. Masaż z wykorzystaniem maty do akupresury przyda się zarówno sportowcom po treningu, jak i kierowcom czy pracownikom biurowym spędzającym dużo czasu w pozycji siedzącej. Pomoże też wszystkim osobom borykającym się z różnego rodzaju bólami czy bezsennością.

Warto pamiętać, że w przypadku poważnych dolegliwości czy zwyrodnień kręgosłupa maty do akupresury nie zastąpią specjalistycznej rehabilitacji – mogą natomiast być jej uzupełnieniem. Nie powinny jednak być stosowane m.in. przez kobiety w ciąży, osoby z problemami z krzepliwością krwi czy o bardzo wrażliwej lub uszkodzonej skórze. Przed rozpoczęciem używania maty do masażu warto skonsultować się z lekarzem i upewnić się, czy nie ma ku temu przeciwwskazań.

Jak korzystać z maty do akupresury

Mata do akupresury ma bardzo wiele zastosowań, a korzystanie z niej jest niezwykle łatwe. Wystarczy umieścić ją na miękkiej powierzchni, np. na łóżku lub dywanie i położyć się na niej, by poddać się relaksującemu masażowi. Warto wykorzystywać matę także podczas pracy przy komputerze lub w trakcie jazdy samochodem. Można chodzić po niej, masując stopy czy wykonywać przy jej pomocy różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne. Natomiast do miejscowego masażu karku czy lędźwi doskonale nadają się wałki i poduszki do akupresury. Wielu producentów oferuje gotowe zestawy takich akcesoriów.

Zaczynając przygodę z masażami akupresurowymi warto wybierać produkty z kolcami ABS, takie jak maty do akupresury i poduszki ACTIV/SPACE. Początkowo możemy odczuwać pewien dyskomfort, ale z czasem ciało przyzwyczai się do ucisku. Dobrze jest rozpocząć od krótkich, 5–10-minutowych sesji w ubraniu i następnie stopniowo je wydłużać. Najlepsze efekty terapeutyczne przynosi masaż trwający 20–40 minut. Najważniejsze, żeby wykonywać go systematycznie.

Efekty zdrowotne stosowania maty do akupresury

Regularne korzystanie z maty do akupresury niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim to świetny masaż, który pozwala się zrelaksować, poprawia krążenie oraz stymuluje produkcję endorfin i serotoniny. Pomaga również uporać się z wieloma dolegliwościami, między innymi:

  • zmniejsza bóle kręgosłupa, pleców, barków, szyi i głowy,
  • niweluje napięcia mięśniowe,
  • redukuje stres i zmęczenie,
  • poprawia jakość snu,
  • przynosi ulgę przy rwie kulszowej,
  • usprawnia trawienie i pracę narządów wewnętrznych,
  • wspiera redukcję cellulitu.

ECO maty do akupresury – w trosce o zdrowie i środowisko

Wybierając matę do akupresury, warto postawić na ekologiczne rozwiązania, przyjazne i nam, i środowisku. Wysokiej jakości produkty wykonane z naturalnych materiałów nie tylko są zdrowsze, ale będą też służyć nam przez bardzo długi czas. Ciekawą propozycją są ECO maty do akupresury ACTIV/SPACE stworzone z lnu, bawełny i włókien kokosowych, dzięki czemu są higieniczne, przepuszczają powietrze i nie wchłaniają wilgoci. Ponadto nie zawierają kleju, który mógłby powodować alergie. Umieszczone na nich rozetki w kształcie lilii wodnych, wykonane z ekologicznego tworzywa ABS, mają 5280 kolców, które sprawią, że odczujesz ich dobroczynne działanie w każdym punkcie ciała.

ECO maty do akupresury dostępne są także w zestawie z bawełnianą poduszką z kolcami wypełnioną łuskami gryki. Taki komplet, zapakowany w estetyczną lnianą torbę, możesz mieć zawsze pod ręką – także podczas podróży. W ofercie sklepu ACTIV/SPACE znajdziesz różnego typu maty do akupresury z rozetkami w wielu kolorach. Wypróbuj je na własnej skórze i zrelaksuj się w zgodzie z naturą.

Zestaw akcesoriów do akupresury w eleganckim opakowaniu to także doskonały pomysł na praktyczny prezent dla bliskiej osoby.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *