Małe przyrządy do skracania paznokci – wielka pomoc

Regularne skracanie paznokci wydaje się być rzeczą absolutnie błahą. Jednak warto wiedzieć, że jeśli będziemy je wykonywać w zły sposób, nasza płytka paznokciowa u rąk może się zniekształcać czy wrastać w otaczającą skórę. Do tego dochodzi zwiększona skłonność do wdawania się infekcji. Dlatego też warto dokładnie wiedzieć jak i czym skracać paznokcie. Poniżej prezentujemy przegląd najlepszych narzędzi pomocnych w tego typu działaniach oraz omawiamy na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Jak skrócić paznokcie w prawidłowy sposób

Pierwsze co przychodzi na myśl wielu osobom zastanawiającym się nad tym, jak skracać paznokcie, są nowoczesne cążki do paznokci. Dzięki nim łatwo i precyzyjnie możemy skrócić płytkę paznokci u obu dłoni, a dodatkowo są to często produkty o dużej trwałości. Warto jednak wiedzieć, że najlepsze będą te produkty, do których stworzenia użyto stali chirurgicznej. Cechuje się ona dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i korozję, łatwością w codziennym czyszczeniu oraz tym, że bez problemu można ostrzyć elementy z niej wykonane.

Równie dobry przyrząd do skracania paznokci to nożyczki z niedługim, zagiętym w łuk ostrzem. Jego jedynym minusem jest jednak to, że będąc osobą praworęczną i chcąc obciąć własną płytkę paznokciową u prawej dłoni możemy mieć z tym niewielkie trudności. Oczywiście adekwatnie sprawa ma się w przypadku osób leworęcznych chcących obciąć paznokcie u dłoni lewej. Jeżeli jednak chcemy zadbać o dłonie innej osoby, przycinanie paznokci z wykorzystaniem nożyczek będzie banalnie proste. Zwróćmy uwagę tylko na to czy te narzędzia, podobnie jak cążki, są wykonane z dobrej jakościowo, chirurgicznej stali.

Nieco innymi sprawami jest skracanie paznokci hybrydowych oraz skracanie paznokci żelowych. Te masy umieszczane na naturalnej płytce paznokciowej należą do dość twardych, dlatego cążki czy nożyczki mogą sobie z nimi nie dać rady. Co wtedy zrobić? Z pomocą przychodzi dedykowany frez do skracania paznokci. Polecane są zwłaszcza jego wersje ceramiczne i kamienne o walcowatym lub stożkowatym kształcie. Praca nimi jest szybka, dokładna i bardzo skuteczna.

Na koniec ważna uwaga. Pamiętajmy, by cały zabieg skracania paznokci zakończyć delikatnym spiłowaniem brzegów paznokcia za pomocą pilnicza. Pomoże to w złagodzeniu ostrych obszarów pozostałych po przycinaniu oraz sprawi, że płytka będzie posiadała naturalny, zdrowy kształt. Najlepiej dla nas jeśli paznokcie będą przycięte na prosto, a ich rogi będą lekko zaokrąglone – zapobiegnie to ryzyku ich wrastania pod skórę.

»

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *