Lipoliza iniekcyjna – alternatywa dla chirurgicznego usunięcia nadmiaru tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna to najlepszy sposób, żeby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ten bezinwazyjny zabieg pomoże pacjentom poczuć się lepiej we własnym ciele. Jeśli zatem regularnie wykonujesz ćwiczenia fizyczne, ale cały czas nie możesz pozbyć się tłuszczu z różnych okolic ciała, to warto zdecydować się na ten leczniczy sposób. Jak przebiega cała procedura, jakie daje efekty i czy są jakieś przeciwwskazania do poddania się zabiegowi?

  1. Lipoliza iniekcyjna – jak działa
  2. Efekty zabiegu

Lipoliza iniekcyjna – jak działa

Lipoliza iniekcyjna to zabieg trwający od 15 do 20 minut. W trakcie procedury kosmetyczka wykonuje cienką igłą nakłucia, dostarczając w ten sposób do organizmu specjalną substancję zwaną fosfatydylocholiną. Ma ona za zadanie rozbić komórki tkanki tłuszczowej. Składniki wstrzykiwanego roztworu to: wyciągu z soi (fosfatydylocholina) oraz soli żółciowej (deoksycholat).

Po zakończonym zabiegu można od razu wrócić do normalnego funkcjonowania. Czasami może wystąpić lekki obrzęk, zaczerwienienie bądź małe siniaki. Wszystkie powyższe objawy z reguły znikają po kilku dniach.

Kto powinien skorzystać z tego innowacyjnego zabiegu? Przede wszystkim osoby, które borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, bioder, podbródka, pośladków, przy czym nie cierpią na otyłość. Dodatkowymi przeciwwskazaniami są:

  • zaostrzenia chorób autoimmunologicznych,
  • ciąża, okres laktacji,
  • alergie na któryś ze składników wstrzykiwanej substancji,
  • cukrzyca,
  • niewydolność wątroby i nerek,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • padaczka.

Efekty zabiegu

Lipolizę iniekcyjną można wykonać między innymi w klinice medycyny estetycznej dr Paradowskiej (https://drparadowska.pl/). Zabieg ten stanowi alternatywę dla inwazyjnej liposukcji, czyli chirurgicznego usunięcia tłuszczu. Lipoliza nie powoduje efektu jo-jo. Zredukowane tkanki tłuszczowe nie powracają. Aby efekt był widoczny, trzeba wykonać minimum 6 zabiegów w miesięcznych odstępach. Lipoliza iniekcyjna sprawia, że możemy się cieszyć piękną, wymodelowaną sylwetką. Już po kilku zabiegach zauważymy: zanik fałdek pod pośladkami oraz tłuszczu po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud, redukcję wystającego brzuszka oraz nieładnie układających się wałeczków na plecach czy pod pachami. Wykonanie procedury pozwoli również na zniwelowanie tłuszczu pod oczami, podwójnego podbródka czy nadmiaru tkanki tłuszczu na policzkach. Warto zaznaczyć, że lipoliza iniekcyjna nie może być stosowana jak dieta odchudzająca u osób z bardzo dużą nadwagą lub wręcz otyłością.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *