Leczenie łupieżu pstrego wymaga zastosowania odpowiednich leków lub kosmetyków. Aby było skuteczne, muszą one zawierać składniki aktywne, które poradzą sobie zarówno z objawami jak i przyczynami tej choroby. Takie warunki spełnia zestaw Pityver, który wykazuje kompleksowe działanie na skórę głowy, a także ciała.
Leczenie łupieżu pstrego jest proste! Postaw na zestaw dermokosmetyków Pityver
Leczenie łupieżu pstrego wymaga kompleksowej kuracji takiej jak zestaw dermokosmetyków Pityver do skóry z łupieżem pstrym. Komplet dermokosmetyków Pityver składa się z trzech produktów:
- szamponu,
- płynu do skóry głowy,
- emulsji do ciała.
Stosowanie preparatów łącznie przynosi najlepsze rezultaty. Szampon przeznaczony jest do codziennego użytku, podobnie jak płyn na skórę głowy, nakładany tuż po umyciu głowy. Natomiast emulsja do ciała powinna być aplikowana dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Wspomagające leczenie łupieżu pstrego dermokosmetykami Pityver powinno trwać od 7 do 10 dni. Następnie przez okres od 8 do 12 tygodni należy nakładać preparaty raz w tygodniu. Wszystkie kosmetyki cechują się naturalnym składem, który jest bezpieczny dla skóry, nie podrażnia jej i nie powoduje występowania reakcji alergicznych.
Dermokosmetyk |
Stosowanie |
Szampon |
niewielką ilość kosmetyku nałożyć na wilgotne włosy i pozostawić na 3-5 minut, po czym dokładnie spłukać. |
Emulsja do ciała |
niewielką ilość emulsji aplikować na ciało, wmasować, po czym pozostawić do wyschnięcia. |
Płyn do skóry głowy |
niewielką ilość płynu nałożyć na skórę głowy, delikatnie masować. Nie spłukiwać. |
Leczenie łupieżu pstrego – działanie składników aktywnych
Leczenie łupieżu pstrego wymaga zastosowania odpowiednich preparatów. Najlepiej takich, zawierających w pełni bezpieczne dla zmienionej chorobowo skóry, naturalne składniki aktywne.
Wybrałam naturalne kosmetyki Pityver podczas leczenia łupieżu pstrego. Nawet nie spodziewałam się, że tak szybko zauważę poprawę. Świetny, kompleksowy zestaw. Nareszcie znalazłam coś lepszego niż sam szampon czy maść na łupież pstry – mówi pani Katarzyna z Częstochowy
Przeczytaj, jakie kosmetyki znajdziesz w zestawie Pityver, poznaj ich składy:
1. Szampon na łupież pstry Pityver – doskonale oczyszcza skórę głowy, nie powodując żadnych podrażnień. Zwalcza objawy choroby i zapobiega jej nawrotom, wszystko za sprawą zawartości poniższych składników:
– siarczek selenu – łagodzi zaczerwienianie i świąd, wykazuje właściwości przeciwgrzybicze,
– glinka biała Montmorillonite – ma właściwości ściągające. Dobrze oczyszcza skalp.
– naturalna witamina E – przeciwdziała utlenianiu lipidów, zabezpiecza komórki skóry przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.
2. Emulsja na łupież pstry Pityver – wykazuje wiele cennych właściwości, dla zwalczania łupieżu pstrego. Za jej działanie odpowiadają:
– Pirytionian cynku – wykazuje działanie przeciwgrzybicze, łagodzi świąd skóry,
– alatoina – działa nawilżająco, pobudza proces złuszczania martwych komórek naskórka. Wykazuje właściwości wygładzające i zmiękczające skórę.
– olej z czarnej porzeczki – pobudza mikrokrążenie, przyspiesza detoksykację. Niweluje stany zapalne skóry.
– pantenol – wykazuje właściwości przeciwzapalne i nawilżające. Przyspiesza proces gojenia.
– olejek z paczuli – posiada właściwości ściągające,
– olejek lawendowy – stymuluje regenerację skóry, działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie.
3. Płyn na łupież pstry Pityver – to kosmetyk o starannie skomponowanym składzie, dzięki czemu preparat wykazuje szerokie właściwości. Za działanie płynu odpowiadają następujące składniki aktywne:
– Glukonian cynku – posiada właściwości oczyszczające. Ogranicza ilość wydzielanego sebum.
– Glukonian miedzi – działa nawilżająco i antyoksydacyjnie,
– Chmiel zwyczajny – Humulus lupulus – Hops – zwiększa dopływ tlenu i substancji odżywczych do komórek skóry. Pobudza odnowę naskórka.
– Ekstrakt z pestek grejpfruta – posiada właściwości antyseptycznie i antyoksydacyjne,
– Naturalna sól Epsom – chroni przed nadmiernym rogowaceniem naskórka,
– Mleczan sodu – łagodzi podrażnienia, nawilża, działa antybakteryjnie.
Preparaty Pityver skutecznie usuwają oznaki łupieżu pstrego, wspierają naturalne procesy regeneracyjne naskórka, a także przeciwdziałają nawrotom dolegliwości. Mogą być stosowane również profilaktycznie, np. gdy jeden z domowników choruje na łupież pstry, lub gdy jesteśmy podatni na zakażenie, w związku z obniżoną odpornością – mówi Justyna Masal – Ochotny kosmetolog z Clinica Cosmetologica
Leczenie łupieżu pstrego i działania dodatkowe
Leczenie łupieżu pstrego opiera się głównie na miejscowym stosowaniu kuracji farmakologicznej. Używa się głównie maści i żeli, które mają działanie grzybobójcze. W przypadku choroby, jaką jest łupież pstry, leczenie warto wspomóc naturalną pielęgnacją, która pozwoli zwiększyć efektywność kuracji. Leczenie łupieżu pstrego może dzięki temu okazać się krótsze, a objawy mniej dokuczliwe. Ponadto naturalne preparaty pielęgnacyjne pozwolą zapobiec nawrotom.Naturalne kosmetyki Pityver pomogły mi w pokonaniu łupieżu pstrego. Od kiedy zaczęłam je stosować zauważyłam znaczną poprawę kondycji skóry, a objawy choroby przestały uporczywie powracać– mówi pani Urszula z WałbrzychaWięcej na temat łupieżu pstrego możesz przeczytać w serwisie: lupiez-pstry.org.pl
FAQ – łupież pstry
1. Jak wygląda leczenie łupieżu pstrego?
W leczeniu łupieżu pstrego stosuje się głównie leki do użytku miejscowego, które mają działanie grzybobójcze. Najczęściej są to różnego rodzaju maści i kremy, które wysuszają zmiany skórne. Jeśli łupież pojawia się na owłosionej skórze głowy, to zaleca się stosowanie szamponu. Wsparciem dla kuracji farmakologicznej są specjalnie opracowane kosmetyki na łupież pstry Pityver, które zwiększają efektywność kuracji, a także działają regenerująco na skórę, przywracając jej komfort oraz łagodzą objawy łupieżu.
2. Jak długo trwa leczenie łupieżu pstrego ?
Długość leczenia łupieżu pstrego uzależniona jest od stosowanych leków. Zwykle trwa około kilku tygodni. W czasie kuracji warto włączyć naturalne kosmetyki, które zwiększają skuteczność leczenia i pomagają skórze wrócić do dobrej kondycji.
3. Czy leczenie łupieżu pstrego jest skuteczne?
W zależności od przyjętej metody leczenia, kuracja może mieć różną skuteczność, zwykle jednak prowadzi do ustąpienia objawów. Aby zwiększyć jej efektywność zaleca się stosowanie wspomagająco kosmetyków z naturalnym składem do pielęgnacji skóry z łupieżem pstrym.
Bibliografia
1. Kamot M., Szkodzińska D., Łupież pstry – diagnostyka i leczenie. Aesthetica, 2017
2. Kwaśniewska J. i wsp., Ocena niektórych danych klinicznych u pacjentów z łupieżem pstrym „Wiadomości Parazytologiczne” 56(4), 2010
3. Woźniak M., Nowicki R., Rola grzybów Malassezia spp. w etiopatogenezie chorób skóry, „Mikologia lekarska”, tom 14, nr 4/2007