Łańcuszek, czyli gustowny dodatek podkreślający atuty urody

Biżuteria towarzyszy ludzkości nieomal od samych jej początków. Kiedyś zastrzeżona przede wszystkim dla wyższych sfer, była symbolem ich statusu, a bardzo często pełniła też funkcje magiczne i religijne. Ozdoby szyi od zawsze były jednymi z najbardziej finezyjnych wyrobów i pozostają nimi do dziś – łańcuszek to bowiem podstawowy element biżuterii i jednocześnie często jest tym najbardziej widocznym.

Współcześnie różnorodność łańcuszków przyprawia o zachwyt, a wykonane mogą być one z rozmaitych materiałów, chociaż za te najbardziej tradycyjne postrzega się złoto i srebro. Wielką zaletą łańcuszków jest ich uniwersalność, gdyż zazwyczaj pasują one do każdego rodzaju odzieży i dość łatwo dobrać do nich pozostałe elementy biżuterii w taki sposób, aby całość była spójna wizualnie. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że za pomocą łańcuszka można podkreślić naturalne atuty urody, gdyż optycznie może akcentować on dekolt. W ten sposób można podkreślić naturalną urodę lub przy pomocy optycznego triku zamaskować jej defekt. Do łańcuszków dość często dobiera się przywieszki, jednak artyzm i finezja, z jaką jest wykonany niejeden z nich, często sprawiają, że jest on kompletną ozdobą sam w sobie – zależy to między innymi od zastosowanych splotów, grubości łańcuszka i wielu innych czynników.

Chociaż tradycyjnie najbardziej pożądane są łańcuszki z metali szlachetnych, posiadają one pewne mankamenty. Chociaż zachwycają wyglądem i mają dość luksusowy charakter, są one wyrobem dość nietrwałym, gdyż srebro i złoto są metalami bardzo miękkimi. Dodawać trzeba do nich domieszki innych metali, obniżając próbę, lecz zwiększając jednocześnie ich trwałość, co jednak nie czyni ich tak wytrzymałymi, jak w przypadku modnych ostatnio wyrobów, jakimi są łańcuszki ze stali chirurgicznej. Ich popularność wzrasta nie bez powodu, gdyż materiał, z którego są wykonane, daje szerokie pole do popisu jubilerom, którzy mogą je kształtować na niezliczoną ilość sposobów, a jednocześnie efekt końcowy jest znacznie trwalszy niż w przypadku łańcuszków srebrnych lub złotych.

biżuteria ze stali chirurgicznej

Łańcuszki ze stali chirurgicznej nie tylko trudno jest odkształcić czy zarysować, ale także są one znacznie bardziej odporne na warunki zewnętrzne, takie jak wilgoć czy kontakt z potem. Srebrne wyroby w niekorzystnych warunkach, do których zalicza się między innymi kontakt ze spoconą skórą, szybko tracą swój piękny wygląd i blask, zaczyna pojawiać się na nich ciemny nalot, a wskutek utleniania się żółkną. Nie dotyczy to za to złota, jednak jest ono metalem niezwykle miękkim, co przy współczesnym stylu życia często stawia zakup złotych łańcuszków pod znakiem zapytania, kiedy bierze się pod uwagę stosunek ich ceny do trwałości.

Łańcuszki ze stali chirurgicznej dostępne w sklepie https://www.marsandia.pl/ za to są równie stylowe i gustowne, a jednocześnie o wiele bardziej przystępne cenowo. Do tego już od dawna łańcuszki z metali innych niż szlachetne przestały kojarzyć się z niskim statusem materialnym. Dzisiejsze czasy są epoką aktywnego stylu życia połączonego z pragmatyzmem, a łańcuszki ze stali chirurgicznej są jednym z najlepszych przejawów dążenia do tego trendu. Dzięki nim współczesne kobiety, które łączą w życiu wiele ról, będąc niezwykle aktywnymi i znajdując się ciągle w ruchu, mogą podkreślić swą kobiecość i jej atuty w duchu nowoczesności, która czerpie z tego, co tradycyjne i piękne, mając jednocześnie gwarancję wysokiej wytrzymałości łańcuszków.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *