Lampa pierścieniowa, krzesło kosmetyczne, lustra – czyli wyposażenie profesjonalnego salonu makijażu

Polki coraz chętniej korzystają z usług kosmetyczek i makijażystek. Niektóre panie nie wyobrażają sobie dbania o wygląd bez cotygodniowej wizyty, inne umawiają się na zrobienie profesjonalnego makijażu przed takimi szczególnymi okazjami jak, ślub, komunia dziecka lub wyjściem na jakąś inną większą uroczystość rodzinną bądź zawodową. Bez względu na częstotliwość wizyt, gabinet makijażu powinien być przygotowany na to, aby fachowo wykonać usługę. Oczywiście niezbędne do tego są umiejętności i dobrej jakości kosmetyki, jak również odpowiednie narzędzia. I to właśnie tym ostatnim poświęcony jest niniejszy artykuł.

Lampy pierścieniowe

Chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, jak ważne znaczenie przy wykonywaniu makijażu ma właściwie dobrane oświetlenie. Makijażysta może wtedy zobaczyć wszystkie niedoskonałości skóry klientki i dobrać odpowiednią technikę makijażu oraz rodzaj i kolor kosmetyków. W ostatnim czasie dużą popularnością wśród osób, które zawodowo wykonują make-up, cieszy się lampa pierścieniowa. Taki rodzaj oświetlenia nazywany jest w branży także jako lampa ring. Wszystko dlatego, że ma kształt okręgu. I to właśnie okrągły kształt jest tak cenny podczas makijażu, jak również wykonywania zdjęć. Światło lampy równomiernie oświetla daną osobę i w zasadzie prawie całkowicie wyklucza wszelkie niepotrzebne cienie.

Z całą pewnością godna polecenia jest lampa pierścieniowa od Activeshop.pl. Dlaczego akurat ona? Dlatego, że ustawiono ją na stabilnym metalowym statywie. I co ważne, statyw posiada dodatkowo regulowane ramię oraz uchwyt do mocowania telefonu. Pierścieniowa lampa LED posiada moc 48 W, temperaturę barwową 5500 K oraz oferuje regulację natężenia i barwy światła. W zestawie z lampą znajdują się torba do przenoszenia lampy oraz wbudowany dyfuzor. Produkt zapewnia długotrwałe bezawaryjne działanie i doskonałe odwzorowanie kolorów.

Krzesła do makijażu

Kolejnym istotnym elementem wyposażenia gabinetu kosmetycznego, w którym wykonuje się make-up, jest krzesło do makijażu. Czym powinien wyróżniać się taki przedmiot? Jego zadaniem jest przede wszystkim umożliwienie specjaliście od makijażu, łatwego dostępu do twarzy. Krzesło powinno być zatem podwyższone. Duże znaczenie ma także to, aby klientka mogła na nim wygodnie siedzieć.

Makijażyści najchętniej korzystają z krzeseł, które swoim wyglądem przypominają krzesła reżyserskie. Kosmetyczna hurtownia Activeshop.pl proponuje kilka wariantów takich siedzisk. Wszystkie produkty są składane i posiadają podnóżek. Szczególnie warte uwagi jest krzesło z zagłówkiem, które gwarantuje stabilne oparcie głowy i odciąża szyję klientki podczas wykonywania skomplikowanych i długich makijaży.

Lustra do salonu kosmetycznego

Na koniec warto wspomnieć o lustrach kosmetycznych. Chyba nigdzie indziej nie są one tak bardzo mile widziane jak w salonie makijażu. W takim gabinecie powinno znaleźć się co najmniej kilka rodzajów luster, w tym lustro przeznaczone do powieszenie na ścianie oraz podświetlane lustro do makijażu.

Niewątpliwie cennym nabytkiem będzie podświetlane lustro do make-up marki SYIS. Taki sprzęt to nie tylko zwierciadło. Produkt jest bowiem innowacyjny. Posiada funkcję podświetlenia, port USB, wyświetlacz z zegarem oraz Bluetooth. Wbudowany akumulator pozwala na bezprzewodowe działanie urządzenia.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *