Kupujemy komplet garnków do kuchni – na co warto zwrócić uwagę?

Komplet garnków to niezbędne wyposażenie kuchenne. Okazuje się jednak, że znalezienie odpowiednich naczyń to nie lada wyzwanie, a szczególnie wtedy, gdy zależy nam na wielofunkcyjnym rozwiązaniu. Nawet pomimo zróżnicowanej oferty na rynku niezwykle trudno znaleźć modele, które będą służyć nam przez lata, a przy okazji poprawią także smak przygotowywanych potraw. Jak więc wybrać garnki, aby była to decyzja na lata?

Jakie garnki wybrać?

Czym byłaby kuchnia bez odpowiedniego wyposażenia? Z pewnością nikt z nas nie jest sobie w stanie wyobrazić serca domu bez naczyń do gotowania. Niestety nie wszystkie dostępne na rynku produkty są godne polecenia. Poszczególne garnki różnią się między sobą przede wszystkim ceną, pojemnością oraz tworzywem, z jakiego zostały wykonane. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się z ich specyfikacją, a następnie zastanowić się, które modele najbardziej odpowiadają naszym oczekiwaniom. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć błędów, a z drugiej strony wybrać modele, które z pewnością posłużą nam na długie lata.

Wybór garnków w dużej mierze powinien być uzależniony od rodzaju kuchni. W zależności od tego, czy jesteśmy właścicielami kuchni gazowej, indukcyjnej czy elektrycznej, musimy dobrać odpowiednie modele dopasowane do naszej kuchenki. Co więcej, niektóre garnki są częściowo uniwersalne, co oznacza, że możemy używać ich zarówno na kuchni elektrycznej, jak i gazowej. Jednak w przypadku kuchni indukcyjnej, musimy zainwestować w naczynia przeznaczone na indukcję. Pamiętajmy także o tym, aby sprawdzić, czy wybrany przez nas komplet garnków może być myty w zmywarce.

Jakie elementy wchodzą w skład kompletu?

Każdy miłośnik gotowania wie, że do różnych potraw i czynności przydają się zróżnicowane garnki marki Zwieger, różniące się między sobą przede wszystkim wielkością, typem oraz budową. Dostępne na rynku komplety zawierają podstawowe naczynia, umożliwiające wszechstronne wykorzystanie ich w kuchni. Jeśli jednak brakuje nam np. garnka do gotowania na parze lub szybkowaru, możemy dokupić tę pojedynczą sztukę. W skład każdego kompletu od firmy Zwieger wchodzi:

  • garnek klasyczny – ten model świetnie przewodzi ciepło i rozprowadza je równomiernie po całej powierzchni. Garnek klasyczny jest wyposażony w dwie rączki i pokrywkę. Zwykle służy nam do gotowania i duszenia. Najczęściej w zestawie jest ich kilka w różnych rozmiarach,
  • rondel – rondel to nieco mniejsza wersja klasycznego garnka zaopatrzona w jedną długą rączkę i przeznaczona do gotowania lub też podsmażania sosów.

Bardzo często w klasycznych kompletach znajdziemy także głęboką patelnię o takim samym designie. W innych zestawach możemy spotkać różnego rodzaju akcesoria kuchenne takie jak łopatki i łyżki.

Detale też mają znaczenie

Warto pamiętać o tym, że odpowiednia grubość dna warunkuje ryzyko przypalenia, a im grubsze i wielowarstwowe, tym lepiej rozprowadzane jest ciepło. Niezwykle ważne są także ergonomiczne i nienagrzewające się uchwyty, które gwarantują wygodę korzystania. Wysokiej jakości garnki marki Zwieger są wyposażone w dopasowane pokrywki, które zapewniają szczelność podczas gotowania. Na koniec warto także sprawdzić, czy wybrany przez nas zestaw, a przede wszystkim materiał jest kompatybilny z kuchenką i czy można myć je w zmywarce.

Okazuje się, że kupowanie całego zestawu garnków ma naprawdę wiele zalet. Inwestycja w komplet gwarantuje nam jednakowe parametry wszystkich elementów. Nie da się ukryć, że zakup zestawu to również łatwe przechowywanie, ponieważ zwykle mamy możliwość włożenia jeden w drugi, co sprawia, że garnki nie zajmują zbyt wiele miejsca w szafkach.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *