Kiedy warto skorzystać z diety online od dietetyka?

Według badań ARC Rynek i Opinia co trzecia konsultacja dietetyczna w 2017 roku odbywała się za pośrednictwem internetu. Dziś dieta online jest już zjawiskiem powszechnym, a liczba osób korzystających z usług dietetyka wzrosła diametralnie. Zainteresowanych takimi spotkaniami ludzi stale przybywa i nie wydaje się, aby ta forma wizyt miała ulec zmianie w najbliższych latach.

Klient przerzucił się na ten tryb praktycznie bez żadnych problemów, a wielu z nich woli tą niewymagającą podróży opcję od czekania w kolejce i zajmujących cenny czas podróży. Nieocenione okazują się przede wszystkim brak potrzeby wychodzenia z domu i czekania w kolejce na wizytę u specjalisty, łatwe dopasowanie spotkań w ciągu dnia pełnego pracy, możliwość zarządzania opieką nad dziećmi oraz pogodzenia wizyt z codzienną nauką. Wideokonferencje oferują dodatkowe korzyści umożliwiając pokazywanie żywności dostępnej w domu, a zasoby edukacyjne są łatwo udostępniane w postaci maili lub załączników na platformie. Kiedy warto skorzystać z diety online od dietetyka? Okazuje się, że istnieje ku temu wiele istotnych powodów.

Spersonalizowana dieta online jest ważna w wielu sytuacjach

Klient z nadwagą narażony jest na ryzyko wielu przewlekłych chorób, takich jak choroby serca oraz cukrzyca. Dietetyk może pomóc w opracowaniu planu dietetycznego, który wspomoże utratę nadmiernej masy ciała jednocześnie zapewniając wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a ostatecznie zapobiegając chorobom przewlekłym oraz wspomagając proces leczenia.

Przed wydaniem pieniędzy na modną dietę najlepiej jest zainwestować w konsultację z wykwalifikowanym dietetykiem.
Jeśli kobieta jest w ciąży to zdrowa dieta jest czymś znacznie więcej niż tylko przyjmowaniem witamin w okresie prenatalnym. Dietetyk na drodze współpracy opracowuje plan posiłków, który zapewni wszystkie właściwe składniki odżywcze, które pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka i zapobiegną takimi schorzeniom jak cukrzyca ciążowa. Ważne jest, aby podczas ciąży spożywać właściwe składniki odżywcze w odpowiednich momentach. Kwas foliowy odgrywa istotną role w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Wysoce wykwalifikowany dietetyk ułoży odpowiedni plan żywieniowy, pełny składników odżywczych. Dietetyk kliniczny Katarzyna Opasińska pomaga wprowadzić do codziennego jadłospisu, odżywcze produkty. Zdaniem dietetyka online sposób odżywiania kobiety oczekującej dziecka ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego przebiegu ciąży, rozwoju płodu i zdrowia dziecka. O szczegółach współpracy z Panią dietetyk można przeczytać na stronie https://pora-na-zdrowie.pl/dieta-online/

Dieta to nie tylko odchudzanie

Pacjent z zaburzeniami trawienia lub nadwrażliwością na pokarmy potrzebuje specjalistycznej diety. Diagnozy takie jak zespół jelita drażliwego, choroba Chrohna lub zapalenie uchyłków oznaczają, że należy wprowadzić wiele zmian w codziennej diecie, aby uniknąć dyskomfortu i zachować zdrowie. Dietetyk online może również ustalić, że pacjent jest wrażliwy na niektóre składniki, takie jak gluten lub nabiał i może pomoże dokonać modyfikacji w jadłospisie.

Indywidualna dieta online może także zmniejszyć ryzyko zachorowania na wiele chorób autoimmunologicznych, metabolicznych. Zdaniem dietetyka online Katarzyny Opasińskiej spożywanie żywności wysoce przetworzonej, wysokotłuszczowej może powodować negatywne skutki zdrowotne.

Dietetyk online współpracując z pacjentem omawia dokładnie cel stosowania indywidualnie spersonalizowanej diety online. Przygotuje jadłospis dostosowany do preferencji żywieniowych, umiejętności kulinarnych a także możliwości czasowych oraz finansowych swojego klienta.

Każda z osób, która pragnie przejść na wegetarianizm, dzięki odpowiednio spersonalizowanej diecie online w bezpieczny sposób wyeliminuje produkty pochodzenia zwierzęcego z zachowaniem odpowiedniej podaży białka.

Wizyta u dietetyka to inwestycja w długie zdrowie

We wszystkich tych sytuacjach najlepiej zwrócić się o pomoc do dietetyka, który udzieli wskazówek i doradzi jako ekspert. Dietetyk może pomóc w dokonywaniu odpowiednich wyborów dotyczących spożywanej żywności. Wyborów, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb i mogą pomóc poczuć się zdrowszym. Zmieniając nawyki żywieniowe, można spodziewać się spektakularnych efektów w postaci odzyskania energii, lepszego samopoczucia oraz polepszenia stanu zdrowia. Spotkanie z dietetykiem sprawi, że pacjent poczuje się znacznie lepiej w ciągu kilku dni stosowania diety. A dzięki informacjom o jedzeniu i wartościach odżywczych, które są dla niego idealne osiąganie celów jest proste i kończy się zwykle sukcesem. Pożywienie, które człowiek je wpływa nie tylko na ciało, ale także na umysł. Wysoko wykwalifikowany specjalista mający wykształcenie i doświadczenie pomoże klientowi zadbać o siebie i znaleźć sposoby na mądrzejszą dietę. Umożliwi osiągnięcie wyznaczonych celów i pomoże nie zgubić się pośród diet cud, efektu jo-jo oraz zwyczajnej niewiedzy.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *