Jeździsz rowerem? Sprawdź akcesoria, które mogą Ci się przydać!

Chociaż pogoda potrafi być jeszcze kapryśna, to sezon rowerowy już się rozpoczął. Podróże krótsze i dalsze to codzienność dla wielu użytkowników jednośladów. Jakie akcesoria rowerowe mogą się przydać w trakcie wycieczek? Sprawdź kilka propozycji!

Wreszcie nadszedł czas, który uwielbiają rowerzyści. Zarówno ci bardziej profesjonalni, jak i korzystający z jednośladów tylko w weekendy. Można bowiem ruszyć w podróż, podziwiać krajobraz i cieszyć się odpoczynkiem na łonie natury. To dobry sposób na spędzanie czasu wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. W trakcie podróży, krótszych lub dalszych, przydać się mogą akcesoria rowerowe, dzięki którym zadba się o sprawność jednośladu lub rozbuduje jego funkcje. Co zabrać ze sobą na wycieczkę?

Najważniejsze, czyli obowiązkowe wyposażenie roweru

W trakcie jazdy na rowerze nie możemy zapominać o obowiązkowym jego wyposażeniu. Zalicza się do niego oświetlenie przednie i tylne, lampka rowerowa tylna, hamulec oraz sygnał dźwiękowy. Elementy te zapisane są w rozporządzeniu dotyczącym warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Zatem za brak któregokolwiek z nich Policja może nam wystawić mandat karny w wysokości od 50 do 200 zł.

Przydatne akcesoria rowerowe

Oprócz obowiązkowego wyposażenia, w trakcie podróży mogą przydać się także inne akcesoria. Oto kilka z nich.

Pompka rowerowa

Kiedy w trakcie jazdy okaże się, że mamy za mało powietrza w oponach, pompka będzie rozwiązaniem problemu. Najprostsze modele są bardzo lekkie, zatem nie są dodatkowym obciążeniem. Często w zestawie znajdują się uchwyty, które można zamontować w miejsce bidonu. Nie są to drogie akcesoria rowerowe, a potrafią pomóc w nawet najtrudniejszych sytuacjach, uniemożliwiających dalszą jazdę.

Błotniki rowerowe

Nie wszystkie jednoślady wyposażone są w błotniki. Kiedy wybieramy się na dalszą podróż, mogą okazać się bardzo przydatne. Błotniki chronią rower przed uderzeniami kamieni, a także błotem i wodą, które lecą spod kół. Dzięki nim zabezpieczeni jesteśmy również my, ale i inni uczestnicy ruchu drogowego.

Podręczne narzędzia

Podczas wycieczki może się okazać, że nasz jednoślad będzie wymagał szybkiej naprawy. Dokonamy jej przy pomocy podręcznych narzędzi. Wielofunkcyjne klucze to akcesoria rowerowe, które warto zabierać ze sobą. Dzięki nim naprawimy proste usterki i będziemy mogli jechać dalej.

Bagażnik

Jeśli zamierzamy zabrać ze sobą sporo rzeczy, potrzebujemy miejsca na rowerze, gdzie je umieścimy. Dobrym pomysłem jest więc zakup bagażnika. Można do niego przymocować sakwy, a do nich schować niezbędne w trakcie wyprawy rzeczy. Nie musimy przecież pakować wszystkiego do plecaka i dodatkowo obciążać kręgosłupa podczas jazdy. Do sakw można zatem schować prowiant, butelkę z wodą, a także ubrania na zmianę.

Zapięcia rowerowe

Nikt nie chce, aby podczas dalszej, a nawet krótszej wyprawy, jego jednoślad został skradziony. Aby uchronić rower przed taką ewentualnością, warto zaopatrzyć się w zapięcie rowerowe lub blokadę. Skutecznie zabezpieczą jednoślad przed kradzieżą, np. podczas postoju lub zakupów w sklepie.

Podsumowanie

Akcesoria rowerowe są bardzo przydatne podczas podróży jednośladem. Umożliwiają zabranie ze sobą dodatkowych rzeczy, a także wykonać naprawy prostych usterek. Rozbudowują zatem funkcje jednośladu, dając nam więcej komfortu podczas jazdy.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *