Jaki rodzaj firan sprawdzi się najlepiej w salonie?

Zasłony na fleksach elegancką dekoracją do każdego wnętrza

Pracując nad aranżacją salonu czy innego pomieszczenia, zazwyczaj zwracamy uwagę na najmniejsze detale. Chcemy, aby ta przestrzeń była funkcjonalna i miła dla oka, by tworzyła przyjemną atmosferę, sprzyjającą spotkaniom w gronie rodziny i gości. Ważnym elementem mającym wpływ na dekorację są zasłony, które mogą dziś być wykonane na wiele różnych sposobów.

Czym są plastikowe haczyki do zasłon?

Zasłony mogą mieć specjalne plastikowe haczyki wszyte w tkaninę. Mówi się wówczas, że są to zasłony na fleksach. Haczyki te to małe elementy, które są wszyte w tkaninę i jednocześnie stanowią mocowanie do szyny zamontowanej w suficie. O tym rozwiązaniu mówi się bardzo pozytywnie. Dzięki nim materiał cały czas jest pofałdowany i to w równych odstępach. Początkowo ten sposób wieszania zasłon był praktykowany w hotelach. Dziś znajduje zastosowanie również w domach. Być może właśnie ze względu na efekt wizualny, jaki można dzięki niemu zyskać. Takie zasłony wiesza się na specjalnych karniszach zwanych też szynami. Ogromną zaletą zasłon tego typu jest możliwość łatwego, wygodnego i szybkiego zdejmowania i ponownego zawieszania. Co najważniejsze, zasłona ta niezależnie od tego, ile razy jest wieszana i zdejmowana, zawsze wygląda tak samo pięknie. Nie trzeba głowić się nad tym, jak zawiesić tkaninę i jak ją podzielić, aby te odstępy, marszczenia były jednakowe.

Gdzie sprawdzą się zasłony i stałe wszyte plastikowe haczyki?

Zasłony na fleksach świetnie prezentują się w różnych pomieszczeniach. Z całą pewnością są to zasłony do salonu, które pasują też do innych wnętrz, jak np. sypialnia. Wszystko to ze względu na efekt, który robi ogromnie pozytywne wrażenie. Taka zasłona ładnie się prezentuje. Wystarczy więc tylko wybrać ciekawy wzór i kolor pasujący do konkretnego wnętrza, aby stworzyć przepiękną dekorację całej przestrzeni. Z haczykami dobrze wyglądają zarówno tkaniny gładkie, jak i wzorzyste. Taki system zawieszeń to same korzyści. Przekonało się o tym już wiele osób urządzających swoje mieszkania, kupując zasłony do sypialni, salonu, a nawet pomieszczeń biurowych. Bo tak naprawdę zasłony z plastikowymi haczykami są uniwersalne, a co za tym idzie, idealne do wnętrz różnego typu i przeznaczenia. Co ciekawe, pomimo tak ogromnej ich funkcjonalności, mają przystępną cenę i wcale nie są droższe od zwykłych zasłon przeznaczonych do wieszania na żabkach.

Jak wybrać zasłony z fleksami?

Wybierając zasłony z fleksami, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość okna, szerokość karnisza, wysokość zasłon i odległość od podłogi do sufitu. Tylko poprawne dokonanie pomiarów może przyczynić się do dokonania właściwego wyboru i uzyskania satysfakcjonującego efektu. Wybierając zasłony, należy również skupić uwagę na kolorze i wzorze. Do takich zasłon można również założyć firanki. Te jednak też muszą posiadać haczyki, by można było zamontować je na tej samej szynie. W takim zestawieniu wszystkie te osłony okienne będą prezentować się rewelacyjnie.

Szybkie zakładanie i zdejmowanie, a także ciekawy efekt wizualny, to główne czynniki motywujące do wyboru tego typu zasłon. Dobrze wybrana tkanina będzie elegancko zdobić dowolne wnętrze, a przede wszystkim salon i sypialnie. Takie zasłony są dowodem na to, że do dekoracji wnętrz naprawdę niewiele potrzeba. Wystarczy tylko karnisz, tkanina, kilka czy kilkanaście haczyków i umiejętne szycie. Można też kupić gotowe zasłony, które będą wyglądały estetycznie i ciekawie w dowolnym wnętrzu. Pozostanie tylko po prostu je zawiesić.

 

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *