Jaka zmywarka sprawdzi się dla czteroosobowej rodziny?

Czujesz, że Twoje życie traci na jakości w związku z ciągłym zmywaniem talerzy i kubków po swoich bliskich? Nadszedł czas na zakup zmywarki! Która będzie najlepsza?

Zmywarka dla dużej rodziny – na co zwracać uwagę?

Jeśli zależy Ci, by była w pełni funkcjonalna i zapewniała maksimum korzyści, konieczne będzie prześledzenie wielu różnych modeli w celu znalezienia tej idealnej. Jedno jest pewne – potrzebujesz sprzętu pojemnego, energooszczędnego, funkcjonalnego i łatwego w obsłudze dla wszystkich domowników. Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie zmywarki dla kilkuosobowej rodziny?

Zużycie wody i klasa energetyczna zmywarki

To z pewnością ma dla Ciebie kluczowe znaczenie, ponieważ oszczędność wody to jeden z powodów, dla których kupuje się zmywarkę. Już na wstępie należy powiedzieć, że zmywanie w zmywarce jest zawsze bardziej oszczędne od tradycyjnego. W przypadku sprzętu dla dużej rodziny warto zwrócić uwagę na jak najwyższą klasę energooszczędności (oznaczają odpowiednią literą), jednak należy mieć też na uwadze, że różnice w nich – w przeliczeniu na pieniądze – w skali roku nie będą generowały kilkusetzłotowych kwot, a raczej takie z rzędu kilkunastu – kilkudziesięciu złotych. Dlatego dobrze też wziąć pod uwagę inne parametry.

Inteligentne zmywanie

Każdy model zmywarki charakteryzuje się innymi funkcjami. Jakie będą przydatne w zmywarce dla czteroosobowej rodziny? Z pewnością warto wziąć pod uwagę ilość i jakość programów, np. nocny, krótki/szybki, samoczyszczący, a więc takie, które są najbardziej efektywne, a przy tym nieinwazyjne. Warto również zwrócić uwagę na wnętrze zmywarki – dobrze, jeśli ma szufladę na sztućce o wiele wygodniejszą niż kosz, tak jak to jest np. w przypadku zmywarki Electrolux EEM43200L, a także jak najwięcej miejsca na zróżnicowane pod względem wielkości naczynia i regulowane na wysokość kosze. Jeśli zaś chodzi o same funkcje, dobrze sprawdza się system SatelliteClean i Dual Spray Arm, które dokładniej domywają naczynia dzięki podwójnie obracającym się, rotacyjnym ramionom, zmieniającym kąt spryskiwania wodą. Dzięki temu dociera ona do wszystkich zakamarków. Godny uwagi jest także system QuickSelect – nawet dzieci bez problemu wybiorą odpowiedni program zmywania.

Duża rodzina – duża zmywarka!

W przypadku zmywarek nie ma zbyt dużego pola do popisu – dostępne są bowiem albo takie o szerokości 40, albo 60 centymetrów. Dla Twojej czteroosobowej rodziny wybór jest więc oczywisty i powinien paść na większy model. Taka zmywarka będzie bardziej pojemna, więc nie będzie konieczności włączania zmywania po każdym posiłku, a to z kolei wpłynie pozytywnie na domowy budżet. To, czy będzie to zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca, jest kwestią indywidualną – wiele firm oferuje zarówno sprzęt wolnostojący, jak i zmywarki do zabudowy 60cm, idealne, jeśli jest się na etapie aranżowania nowej kuchni lub też ma się pewność, że można ją zabudować zgodnie z resztą mebli. Zmywanie naczyń po czterech osobach to wątpliwa przyjemność. Traci się bowiem nie tylko cenny czas, który można by było spożytkować na ciekawsze zajęcia, ale również pieniądze – w końcu podczas ręcznego zmywania marnuje się mnóstwo wody. Nie ma więc żadnej przesady w stwierdzeniu, że dobrze dobrana zmywarka może odmienić życie każdej rodziny!

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *