Jaką piłkę do ćwiczeń wybrać?

Piłki do ćwiczeń to świetny sposób na wzmocnienie rdzenia i poprawę równowagi. Są również zaskakująco uniwersalne i mogą być używane nie tylko do ćwiczeń. Jednak przy tak wielu różnych rodzajach piłek do ćwiczeń na rynku, może być trudno wiedzieć, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia. Pomożemy Ci wybrać, wyjaśniając wady i zalety każdego rodzaju materiału – a następnie powiemy Ci, jak upewnić się, że piłka, którą kupisz, jest bezpieczna!

Piłki do ćwiczeń z PCV są najczęściej spotykane w siłowniach i centrach fitness.

PVC jest najczęstszym materiałem do produkcji piłek do ćwiczeń i to właśnie je zazwyczaj można znaleźć w siłowniach i centrach fitness. Jednak PVC ma swoje wady: Nie jest tak trwały jak inne materiały, takie jak guma lub winyl. Jeśli szukasz czegoś, co będzie trwać długo, PVC może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Należy również pamiętać, że PVC może zawierać szkodliwe ftalany (substancje, które są znane z wywoływania zaburzeń endokrynologicznych). Chociaż ryzyko narażenia na te substancje chemiczne jest niskie podczas regularnego używania piłki do ćwiczeń w domu, istnieją pewne obawy dotyczące ich potencjalnego wpływu na zdrowie człowieka w czasie.

Na koniec warto zauważyć, że PVC to w zasadzie tylko plastik – co oznacza, że nie ulegnie on rozkładowi, jeśli pozostawimy go na zewnątrz lub niewłaściwie zutylizujemy!

Piłki do ćwiczeń z PVC mogą zawierać szkodliwe ftalany.

Piłki do ćwiczeń z PVC mogą zawierać szkodliwe ftalany. Ftalany są substancjami chemicznymi używanymi do uelastyczniania i zmniejszania kruchości tworzyw sztucznych, ale zostały powiązane z wadami wrodzonymi i problemami reprodukcyjnymi. Mogą one również przedostać się na skórę lub do ust, jeśli ugryzie się lub żuje piłkę.

Piłki do ćwiczeń 4fizjo bez ftalanów są wykonane z materiałów takich jak winyl i plastyfikowany PVC, które są znacznie bezpieczniejsze, ponieważ nie zawierają żadnych ftalanów. Niektórzy twierdzą, że nie są one tak trwałe jak tradycyjne piłki do ćwiczeń z PVC; jednak wielu ekspertów radzi, aby w miarę możliwości nie używać tych ostatnich. Najlepszą opcją jest prawdopodobnie zakup nietoksycznej maty do jogi z PVC zamiast nadmuchiwanej piłki; w ten sposób nadal możesz korzystać z posiadania czegoś miękkiego pod stopami, nie musząc się martwić o chemikalia wymywane do organizmu za każdym razem, gdy jej używasz!

Piłki do ćwiczeń Anti-Burst są bezpieczniejsze, ale nie niezniszczalne.

Piłki do ćwiczeń z zabezpieczeniem przed wybuchem są najbezpieczniejszą opcją. Anti-burst piłki do ćwiczeń są mniej prawdopodobne, aby pęknąć niż inne rodzaje piłek do ćwiczeń, ale nie są one niezniszczalne. Jeśli chcesz piłkę, która nie pęknie, anti-burst jest drogą do wyboru!

Winyl jest najtrwalszym ze wszystkich materiałów do produkcji piłek do ćwiczeń.

Winyl jest najtwardszym ze wszystkich materiałów do ćwiczeń piłki, z żywotnością do 10 lat lub więcej. Guma jest nietoksyczna i łatwa do recyklingu, więc jeśli chcesz, aby Twoja piłka trwała przez długi czas i nie masz nic przeciwko płaceniu za nią trochę więcej, winyl jest tym, na co powinieneś pójść.

Niektóre PVC i winyle mogą być toksyczne lub trudne do recyklingu.

Jeśli szukasz piłki do ćwiczeń do wykorzystania w domu, będziesz miał wiele opcji, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego materiału. Plastik PVC i winyl są popularne wybory, ale nie są jedynymi dostępnymi. Istnieją również rodzaje gumy, które oferują pewne korzyści w stosunku do standardowych modeli plastikowych.

Podczas gdy te materiały każdy ma swoje korzyści i wady, istnieje kilka rzeczy, które należy pamiętać, decydując się na to, który rodzaj piłki jest odpowiedni dla Twoich potrzeb. Oto kilka kluczowych punktów:

  • Piłki z PVC i winylu będą tańsze niż piłki gumowe (choć nie tak trwałe). Jeśli cena jest głównym problemem, mogą to być dobre opcje dla Ciebie, jednak jeśli koszt nie jest problemem lub jeśli trwałość liczy się bardziej niż cokolwiek innego – a zwłaszcza jeśli to będzie używane przez dzieci – wtedy rozważyć uzyskanie jednego z gumy zamiast plastiku.
  • Podczas recyklingu tych tworzyw sztucznych do innych produktów, takich jak ławki parkowe lub wyposażenie placów zabaw, ponieważ rozkładają się wolniej niż drewno robi w czasie, więc nie biodegradacji wystarczająco szybko podczas normalnych wzorców użytkowania (łatwość użycia) – zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak często większość ludzi używa ich piłki do ćwiczeń w tygodniu!

Sprawdź bezpieczeństwo i trwałość piłki przed jej zakupem.

Jesteś gotowy na zakup piłki stabilizacyjnej? Świetnie!!! Zanim to zrobisz, sprawdź bezpieczeństwo i trwałość piłki. Upewnij się, że nie ma ftalanów ani PVC, które są toksycznymi chemikaliami, które mogą przenikać do Twojej skóry. Pamiętaj, aby szukać oznak zużycia na piłce. Zużyta piłka stabilizacyjna nie będzie dla Ciebie zbyt pomocna w ćwiczeniach – lepiej kupić coś nowego, zamiast wydawać pieniądze na coś, co nie będzie trwało wystarczająco długo, abyś mógł czerpać z tego jakiekolwiek korzyści.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, istnieje wiele innych sposobów na uzyskanie sprawności fizycznej bez dostępu do członkostwa w siłowni (lub nawet piłki do ćwiczeń). Jeśli pieniądze są ograniczone, ale zdrowie jest ważne, spróbuj użyć kilku starych butów jako ciężarków podczas wykonywania przysiadów lub wypady w domu!

Nie potrzebujesz żadnego fantazyjnego sprzętu lub drogich maszyn; jeśli coś staje się zbyt ciężkie dla kogoś, kto nigdy nie używał tych wcześniej, to prawdopodobnie nie robią ich poprawnie i tak, więc może zacząć od czegoś mniej wymagającego, jak po prostu chodzenie po zewnątrz zamiast?

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej piłki do ćwiczeń może być trudnym zadaniem. Jeśli szukasz czegoś niedrogiego i trwałego, to winyl może być drogą do zrobienia. Jednakże, jeśli chcesz coś, co jest bezpieczne dla dzieci lub zwierząt domowych, a następnie przejdź z anti-burst piłka do ćwiczeń. Należy również rozważyć, ile wagi może utrzymać przed podjęciem ostatecznej decyzji!

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *