Jak zostać dietetykiem? Studia licencjackie z dietetyki

Z usług dietetyków korzysta coraz więcej osób, które nie tylko chcą schudnąć, ale pragną również zadbać o swoje zdrowie lub zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze. Dlatego nie dziwi fakt, że coraz więcej osób zastanawia się nad wyborem tej ścieżki kariery zawodowej. Aby zostać profesjonalnym doradcą i specjalistą żywieniowym najlepiej ukończyć studia licencjackie z dietetyki. Dietetyka to prężnie rozwijająca się dziedzina nauki o żywieniu. To również coraz popularniejszy zawód. Jeżeli chcesz zostać wziętym dietetykiem lub planujesz prowadzenie własnych usług w tym zakresie, zdecyduj się na studia licencjackie z dietetyki. Pozwolą Ci one na zdobycie odpowiednich wiedzy, umiejętności i kompetencji w tym zakresie. Naukę podejmij w Powiślańskiej Szkole Wyższej, a bez trudu znajdziesz zatrudnienie dla siebie.

Dla kogo zawód dietetyka jest najlepszy?

Chociaż zawód dietetyk staje się coraz bardziej przyszłościowy, nie każdy powinien się na niego decydować. Dla kogo to naprawdę dobry i trafiony wybór? Zdecyduj się na jego wykonywanie, jeśli:

 • jesteś osobą empatyczną i potrafisz podejść do każdej osoby z szacunkiem i zrozumieniem;
 • potrafisz w jasny, przekonujący i klarowny sposób obalić mity żywieniowe, wskazując błędy oraz zagrożenia, które się z nimi łączą, a jednocześnie wskazać zdrową alternatywę;
 • interesujesz się zdrowym żywieniem i chcesz propagować taki sposób odżywiania;
 • lubisz pracę z ludźmi;
 • jesteś przygotowana/przygotowany na ciągłe doskonalenie zdobytych: wiedzy oraz umiejętności w dziedzinie dietetyki i żywienia.

Jak zostać profesjonalnym dietetykiem?

Istnieje kilka różnych opcji, które możesz wykorzystać, chcąc pracować, jako dietetyk. Jednak najlepszym rozwiązaniem będą studia licencjackie na kierunku Dietetyka. W trakcie nauki zdobędziesz pakiet potrzebnych: wiedzy i umiejętności, dzięki którym, będziesz mogła/mógł stać się kompetentnym i rzetelnym specjalistą. Ponadto ukończenie tych studiów umożliwiCi kontynuację nauki na studiach II stopnia na kierunku dietetyka bądź kierunkach pokrewnych. To znacznie poszerzy Twoje kwalifikacje oraz otworzy drzwi do kariery.

Gdzie najlepiej studiować dietetykę?

Wybór uczelni, na której będziesz studiować ten kierunek, powinien być dobrze przemyślany. Chodzi o to, abyś podjął naukę w placówce gwarantującej Ci idealne praktyczne przygotowanie do pełnienia tej profesji.

Na liście uczelni, które warto byś wziął pod uwagę, dokonując ostatecznego wyboru znajduje się m.in. Powiślańska Szkoła Wyższa – Wydział Nauk o Zdrowiu. Dlaczego właśnie ta jednostka oświatowa powinna Cię zainteresować w pierwszej kolejności? Oto lista powodów, które powinny Cię utwierdzić w wyborze.

Szkoła kładzie ogromny nacisk na zajęcia praktyczne

W programie nauczania przeznaczono na nie aż 3000 godzin, z czego 960 to praktyki zawodowe. Co ważniejsze – uczelnia sama pomaga Ci znaleźć miejsce na odbycie praktyk, kierując do najlepszych i najbardziej sprawdzonych ośrodków zdrowotnych w województwie. Dzięki temu opuszczając mury tej placówki, jesteś gotowy, by niemal natychmiast zacząć pracę w wyuczonym zawodzie.

Uczelnia oferuje szeroki zakres wiedzy z różnych dziedzin dietetyki

Oznacza to, że w trakcie nauki zdobędziesz cenną wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną z następujących dziedzin:

 • dietetyka ogólna;
 • dietetyka w odnowie biologicznej i sporcie;
 • dietetyka kliniczna;
 • poradnictwo żywieniowe;
 • dietetyka pediatryczna;
 • farmakologia i farmakoterapia żywieniowa.

W ten sposób możesz zadecydować, chociażby o tym, czy któraś z wymienionych specjalizacji nie stanie Ci się wyjątkowo bliska i nie zechcesz się doskonalić właśnie w jej obszarze.

Placówka oferuje wysoki poziom kształcenia na kierunku Dietetyka

Przyszli absolwenci studiów licencjackich Dietetyka w PSW mogą mieć pewność, że opuszczą mury uczelni wyposażeni w najbardziej aktualną wiedzę oraz przydatne umiejętności praktyczne, które uczynią z nich wysoce wyspecjalizowanych dietetyków.

PSW może ponadto pochwalić się tytułem lidera w zakresie jakości kształcenia na kierunkach z Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz umiędzynarodowienia. Świadczą o tym liczne nagrody oraz wyróżnienia. Warto przy tym podkreślić, że uczelnia ta, jako jedyna prywatna w województwie pomorskim posiada swoje własne Centrum Symulacji Medycznych.

Jakie perspektywy zawodowe dają studia licencjackie z dietetyki?

Ukończenie studiów licencjackich na kierunku Dietetyka w Powiślańskiej Szkole Wyższej to gwarancja, że szybko i bez trudu znajdziesz dla siebie miejsce pracy. Zatrudnienia możesz szukać m.in. w takich placówkach jak:

 • publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej;
 • zakłady żywienia zbiorowego i zamkniętego;
 • inspektorat nadzoru sanitarno-higienicznego;
 • zakłady cateringowych obsługi szpitalnej;
 • sanatoria i domy opieki;
 • ośrodki zajmujące się projektowaniem diet oraz szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną i doradztwem żywieniowo-dietetycznym;
 • cateringi dietetyczne;
 • poradnie dietetyczne.

Decydując się na podjęcie studiów licencjackich na kierunku Dietetyka w Powiślańskiej Szkole Wyższej, inwestujesz w swój rozwój zawodowy, ale i osobisty. Już dzisiaj złóż komplet potrzebnych dokumentów i weź udział w procesie rekrutacji.

Czekamy na Ciebie!

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *