Jak wybrać kaski rowerowe? Praktyczny poradnik

Niezależnie od tego, czy jeździsz rowerem wyczynowo, czy jedynie od czasu do czasu, kask jest niezbędnym wyposażeniem każdego cyklisty. Jednak, aby właściwie spełniał on swoje zadanie, powinieneś odpowiednio go dobrać. Dziś podpowiadamy, jak to zrobić, by cieszyć się bezpieczną jazdą na rowerze!

Najważniejsze parametry przy doborze kasku rowerowego

Kaski rowerowe będą się od siebie różnić w zależności od rodzaju uprawianej jazdy. Inny kask sprawdzi się w terenie, inny zaś podczas miejskiej przejażdżki lub kolarskiego wyścigu. Jednak istnieje kilka ważnych parametrów, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań:

Rozmiar

Tylko odpowiednio dobrany rozmiar zapewni ci stabilność ochraniacza i pewność, że właściwie okala on głowę. Kask rowerowy w żadnym wypadku nie powinien być za mały ani za duży. Przed zakupem więc koniecznie zmierz obwód głowy, ponieważ rozmiar ochraniacza podawany jest najczęściej w centymetrach, oznaczających obwód właśnie.

Materiał zewnętrzny

Polichlorek winylu oraz poliwęglan to dwa najczęściej używane surowce do produkcji zewnętrznej części kasku na rower. Zapewniają one odpowiednią amortyzację uderzenia, są trwałe i niwelują wstrząsy. Ponadto wykazują dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne jak mróz, deszcz czy grad.

Regulowane zapięcie

Elastyczne regulowane zapięcie pozwoli ci na jeszcze lepsze dopasowanie kasku do głowy. Jednocześnie w ten sposób zapewnisz sobie komfort podczas jazdy, a kask rowerowy stanie się twoją drugą skórą!

Kaski rowerowe Kross – postaw na sprawdzonego producenta!

Aby zyskać gwarancję, że wybrany kask spełnia wszelkie niezbędne normy i posiada odpowiednie certyfikaty, zdecyduj się na ochronę od sprawdzonego producenta. Dobrym wyborem będą choćby kaski rowerowe Kross. Polski producent posiada wieloletnie doświadczenie nie tylko w produkcji rowerów, ale również wszelkich niezbędnych podczas jazdy akcesoriów.

Znajdziesz u nich, między innymi:

  • kaski rowerowe Kross męskie,
  • kaski rowerowe Kross damskie,
  • kaski rowerowe Kross dla dzieci.

Co wyróżnia kaski rowerowe marki Kross?

Producent prowadzi jasne oznaczenie ochraniaczy głowy, dzięki czemu bez problemu znajdziesz w ich ofercie kaski rowerowe szosowe, przeznaczone do górskiej jazdy czy jazdy rekreacyjnej.

Co jednak sprawia, że są tak wyjątkowe i cieszą się ogromnym uznaniem wśród rowerzystów? Przede wszystkim są to zaawansowane technologie, jak choćby system ochrony mózgu MIPS® z technologią SCOTT AIR czy wypełnienie antybakteryjne X-Static®.

Niektóre z modeli posiadają dodatkowe elementy, jak tylne migające światło czy punkty odblaskowe, co dodatkowo zwiększy twoją widoczność na trasie i podniesie bezpieczeństwo.

Zgodnie z prawem

Warto pamiętać, że według obowiązującego w Polsce prawa, dzieci do ukończenia 14 roku życia, mają obowiązek jazdy na rowerze w kasku.

Wybierając kask rowerowy, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na jego wytrzymałość i system amortyzacyjny oraz odpowiedni rozmiar. Kiedy dobierzesz właściwie te trzy parametry, możesz skupić się na estetycznym aspekcie.

Dziś producenci kasków na rower oferują szeroki wybór tego ochraniacza, w różnych modnych kolorach. Dodatkowe elementy, jak otwory wentylacyjne czy regulowane zapięcie podniosą znacząco twój komfort użytkowania.

Już dziś sprawdź, co do zaoferowania mają najwięksi polscy producenci jak Kross i znajdź odpowiedni kask rowerowy dla siebie i bliskich.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *