Jak wybrać dobry catering dietetyczny?

Dzisiejszy pośpiech i brak czasu często negatywnie odbijają na naszej diecie. Jesteśmy w ciągłym biegu, więc zamiast przygotować zdrowe posiłki w domu, często korzystamy z ofert popularnych, niekoniecznie zdrowych restauracji. Po pewnym czasie przybieramy na wadze, a nasze samopoczucie znacznie się pogarsza. Problem ten rozwiązuje catering dietetyczny. Pomoże nie tylko zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale także dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość składników odżywczych.

Poszukiwania czas zacząć

Już na samym początku możemy mieć problemy z wybraniem firmy dostarczającej catering dietetyczny. Katowice, Warszawa, czy Kraków to duże miasta, w których lista tego typu usługodawców wydaje się nie mieć końca. Warto zawrócić uwagę na opinie. Znajdziesz je w internecie bez większych problemów. Kolejnym krokiem jest dokładne sprawdzenie menu i sprawdzenia, czy diety odpowiadają naszym potrzebom. Na Lightbox.pl znajduje się krótki formularz, który pomoże w określeniu preferencji żywnościowych. Na podstawie tych informacji system dobierze dla nas idealną dietę. Dowiesz się między innymi jakie masz BMI oraz ile kalorii dziennie należy przyjmować, aby utrzymać obecną wagę lub ją zredukować.

Według obliczeń

Osoby, które nadal sceptycznie podchodzą do kwestii związanych z cateringiem dietetycznym, za największy minus tego rozwiązania uznają dość wysokie ceny. Zazwyczaj jest to koszt około 60 złotych dziennie. Gdy jednak zastanowimy się, ile przeznaczamy na jedzenie w restauracjach, czy po prostu zakupy spożywcze, cena ta przestaje przerażać. Za tę kwotę otrzymamy bowiem dobrany do potrzeb, zbilansowany zestaw diety na cały dzień. To bardzo ważne, szczególnie wtedy gdy brakuje nam chwili na samodzielne gotowanie lub nie mamy pomysłu na pełnowartościowy jadłospis.

Pod czujnym okiem

Decydując się na współpracę z firmą dostarczającą catering dietetyczny dokładnie sprawdź, kto zajmuje się zarówno ułożeniem menu, jak i przygotowaniem posiłków. Jest to ważne, ponieważ tylko doświadczony dietetyk i szef kuchni są w stanie zagwarantować wysokiej jakości dania, wspierające prawidłową pracę organizmu.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *