Jak wybierać pierwsze buty do biegania?

Zaczynasz swoją przygodę z bieganiem i zupełnie nie wiesz jak dopasować obuwie do twoich potrzeb? Nie wiesz czy powinnaś wydać kilkaset złotych na ergonomiczne kształty najlepszego producenta czy może wybrać buty do biegania damskie za kilkadziesiąt złotych na początek?

Bieganie – tani sport

To prawda, że bieganie jest jednym z najtańszych sportów. Do jego uprawiania tak naprawdę potrzebne są nam tylko buty i to na początek naprawdę nie muszą być buty wyczynowe. Jeśli jednorazowo nie pokonujemy kilkudziesięciu kilometrów, nie mamy styku z trudnym terenem i problemów ze stopami, wystarczą zupełnie klasyczne i niedrogie buty do biegania damskie.

Gdzie szukać porad na temat idealnych butów do biegania?

Każdy z nas lubi słuchać rad specjalistów w swojej dziedzinie. W przypadku biegania oczywiście największe doświadczenie i najlepszego rodzaju porady znajdziemy na blogach wieloletnich biegaczy, jednak zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, by czytać czy oglądać materiały związane z bieganiem dla początkujących. Firmy sportowe oczywiście produkują najchętniej obuwie charakteryzujące się niezwykłymi właściwościami jak przyczepność, chłonność czy odbieranie nadmiernych wstrząsów dzięki zastosowaniu bardzo zaawansowanych technologicznie wkładek. Jednak to wszystko na początku nie będzie nam potrzebne.

Tak naprawdę nasza pierwsze buty do biegania damskie powinny charakteryzować się przede wszystkim:

  • Trwałością
  • Wygodą
  • Dobrym dopasowaniem rozmiaru
  • Przewiewnością
  • Dobrego rodzaju podeszwą

I to wszystko. Więcej bardzo zaawansowanych technologii na początku nie będzie nam potrzebnych.

Jak wybrać idealne buty do biegania damskie?

Idealne pierwsze buty do bieganie nie powinny kosztować więcej niż 300 zł. W tej cenie spokojnie znajdziemy buty dobrze wykonane, rekomendowane przez specjalistów i co ważne, takie, które będziemy mogły wykorzystać nie tylko do biegania, ale w razie potrzeby również na co dzień. Powinny być więc wygodne i koniecznie w odpowiednim rozmiarze. W za małych w ogóle nie da się biegać, a w efekcie stosowania butów o za dużym rozmiarze możemy nie tylko zniszczyć sobie stopy, ale nawet nabawić się kontuzji. Optymalny rozmiar butów do biegania to taki o pół rozmiaru większy niż buty jesienne, w których najczęściej chodzimy. Stopa pod wpływem gorąca może delikatnie puchnąć, więc należy jej dać wystarczającą ilość wolnej przestrzeni na swobodną pracę.

Czy wygląd w przypadku butów do biegania ma znaczenie? Zasadniczo dla samego treningu oczywiście nie, ale jeśli dopiero zaczynamy przygodę z bieganiem, dobrze, jeśli będziemy się w naszych pierwszych butach przede wszystkim dobre czuć. A ich ładna linia i nasz ulubiony kolor tylko pomogą nam podejmować codzienną, słuszną decyzję o konieczności przebiegnięcia tych kilku kilometrów dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Nasze pierwsze buty bez przeszkód możemy kupić w sklepie internetowym, dzięki czemu, jeśli nie będą pasować, nie ma problemu z ich zwrotem czy wymianą.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *