Jak schudnąć bez wyrzeczeń?

Odchudzanie wcale nie musi wiązać się z dietą i z wyrzeczeniami. Bez stosowania diety też można schudnąć, trzeba tylko wprowadzić kilka zmian w swoim stylu życia.

Jedzenie nie może być sposobem na nudę

Aby schudnąć bez wyrzeczeń, nie można traktować jedzenia jako sposobu na nudę. Gdy się nudzimy, częściej zaglądamy do lodówki i często nie możemy oprzeć się pokusie zjedzenia czegoś, nawet gdy nie jesteśmy głodni. Jedzenie często jest sposobem na stres i na gorszy nastrój. Jedzeniem rekompensujemy sobie niepowodzenia lub nagradzamy sukcesy.

Nie jedzmy w pośpiechu

Nie wolno jeść w biegu. Posiłki spożywane w pośpiechu nie są sprzymierzeńcem odchudzania. Na jedzeniu należy się skoncentrować. Każdy posiłek powinien być spożywany uważnie, w spokoju. Podczas jedzenia nie powinno się czytać, oglądać telewizji, pracować.

Na zakupy wybierajmy się z listą

Idąc na zakupy zróbmy listę potrzebnych rzeczy. Kupujmy tylko to, co jest potrzebne, a nie to, na co akurat mamy ochotę. Pamiętajmy też, by na zakupy wybierać się po posiłku. Jeżeli na zakupy wybierzemy się z pustym żołądkiem, kupimy więcej i z pewnością skusimy się na jakąś niezdrową przekąskę.

Trzeba uważać na produkty „light”. Choć zawierają mniej tłuszczu, mogą zawierać więcej cukru. Jeśli myślimy, że takich produktów możemy zjeść więcej, jesteśmy w błędzie. Nie dajmy się też nabrać na opakowania w wersji XL. To pokusa do spożywania większych porcji.

Regularne posiłki

Posiłki należy spożywać w domu. Najlepiej unikać gotowych dań i przygotowywać je samodzielnie. Posiłki należy spożywać w jednakowych odstępach czasu, zamiast trzech dużych posiłków lepiej spożyć pięć – sześć mniejszych. Wtedy regularnie będziemy dostarczać organizmowi energii, a organizm nie będzie magazynował kalorii.

Aktywność fizyczna

Po posiłku warto wybrać się na spacer. Spacer pozytywnie wpłynie na metabolizm. Poza tym ruch to doskonały sposób na spalenie zbędnych kalorii. Dobrze jest zacząć też regularnie ćwiczyć. Nie chodzi tu o męczące ćwiczenia na siłowni czy w klubie fitness, ćwiczyć można także w domu we własnym tempie.

Dobrze jest zaopatrzyć się w jakiś sprzęt sportowy np. w rowerek treningowy. Na takim sprzęcie można ćwiczyć w każdej wolnej chwili. Osoby prowadzące aktywny tryb życia często zapominają o jedzeniu.

Picie wody

Nie wolno zapominać o piciu wody. Woda przyspiesza metabolizm i oczyszcza organizm z toksyn. W przeciwieństwie do innych napojów nie zawiera kalorii. Nawadnia organizm, potrafi zniwelować uczucie głodu.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *