Internet wszedł w świat zdrowia. Oto aplikacje, które pomogą zadbać o formę

E-rezerwacje wizyt lekarskich, kontrola planów żywieniowych, analityka medykamentów – to tylko część z możliwości, jakie mają nowe aplikacje internetowe. Mnogość rozwiązań sprawia, że dziś z poziomu smartfona można świetnie kontrolować zarówno stan zdrowia, jak i ogólną profilaktykę. Oto najciekawsze propozycje na rynku.

Szczególnie popularne są aplikacje, które przez internet pozwalają na szybkie e-rezerwacje terminów wizyt lekarskich. Dzięki nim można umówić się na wizytę lub sprawdzić, które daty są wolne. Tego typu platformy to nie tylko swoiste kalendarze dostępnych dat na wizyty lekarskie. Coraz częściej są używane do przeglądu specjalistów zajmujących się konkretną dziedziną. Ważną rolę odgrywają też opinie o medykach – zweryfikowane oceny wystawiane przez użytkowników. To bardzo dobry sposób, by zweryfikować, jak postrzegany jest dany lekarz przez pacjentów.

Aplikacje dietetyczne i prozdrowotne

Internet to prawdziwa kopalnia narzędzi, które umożliwiają ogólną profilaktykę i analizę stanu zdrowia. Nie jest to oczywiście równoznaczne z wizytą lekarską. Niemniej jednak mogą stanowić ważny element kontrolny. Przykładowymi rozwiązaniami są np. aplikacje pokazujące, jak kontrolować ilość kalorii – kalkulatory wyliczające zapotrzebowanie organizmu oraz kaloryczność poszczególnych posiłków. Często powiązane są z automatami przypominającymi np. o regularnym spożywaniu wody. Ciekawym zestawem aplikacji są również wszystkie z cyklu Health – analizujące skład masy ciała, pomagające w kontroli wagi, inspirujące do wysiłków fizycznych.

Aplikacje apteczne

Przez internet można zainstalować również aplikacje, które są ściśle związane ze środowiskiem aptekarskim. Umożliwiają np. sprawdzenie, do czego służy dane lekarstwo – to bardzo przydatne, chociażby w sytuacji, gdy pacjent nie posiada oryginalnego opakowania i nie ma pewności, na co mu przypisano dany specyfik. Warta rozważenia jest również aplikacja weryfikująca, w jakiej aptece w pobliżu można zakupić dane lekarstwo. To szczególnie cenna opcja w przypadku nietypowych preparatów, które z założenia są rzadkie – zamiast jeździć po mieście w poszukiwaniu zaopatrzonej apteki, można to sprawdzić online.

Aplikacje monitorujące

Trudno dziś wyobrazić sobie smartfon bez aplikacji. Często są to “apki”, które służą do ogólnej kontroli organizmu. Dzięki nim można sprawdzić długość snu, jego głębokość i efektywność fazy REM. Aplikacje będą analizowały również zaangażowanie ciała podczas wszelkich wysiłków. Te opcje, wraz z możliwością archiwizowania danych w formacie cyfrowym sprawiają, że łatwo o przejrzyste porównanie wyników np. miesiąc do miesiąca.

Aplikacje agregujące dokumenty

Łatwo je docenić wtedy, gdy nadchodzi czas odnalezienia ważnych wyników badań sprzed roku lub kilku lat. Wersje papierowe dość łatwo się mogą zagubić. Badania cyfrowe są przed tym zabezpieczone. Aplikacje działające jak książeczki zdrowia umożliwiają zeskanowanie zapisów, archiwizację wyników badań i szybki dostęp do nich w razie potrzeby.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *