Generator ozonu, dlaczego warto stosować takie urządzenie w domu?

Działanie gazu, jakim ozon (O3) jest dla nas ludzi zbawienne. Przypomnijmy sobie, jak często czytamy w prasie drukowanej, czy w Internecie albo oglądamy w TV informacje o dziurze ozonowej, która nieustannie pogłębia się i tym samym stwarza ona realne zagrożenie dla naszej planety. Właśnie ta powłoka ozonowa zabezpiecza życie na Ziemi, chroni nas przed niewidzialnym promieniowaniem słonecznym, którego nadmiar jest dla organizmów szkodliwy. Dodatkowo sam ozon ma praktyczne zastosowania w medycynie oraz przemyśle, szczególnie w zachowaniu higieny, w której chodzi o jego właściwości odkażająco- neutralizujące.

Ozonator czym jest to urządzenie?

Generator ozonu jest urządzeniem elektrycznym, które służy do generowania, czyli efektywnego i wydajnego wytwarzania ozonu w pomieszczeniach zamkniętych. Proces produkcji pożądanej dawki gazu ozonowego przez maszynę jest dość krótki, albowiem wynosi on raptem do około 1 godz. czasu.

Dlaczego warto go stosować?

Ozonator powietrza – do czego służy?

Ozon jest istotnie ważnym gazem, którego odpowiednia ilość, np. w pomieszczeniach domowych, znacząco poprawia jakość – czystość powietrza. Sterylizuje obecne w pomieszczeniu masy powietrza, które są przez nas wdychane i wydychane (jako zużyte powietrze) w trakcie przebywania w domu. Dzięki obecności generatorów ozonu w naszych domach, które produkują ozon, właściwie za ich pomocą możemy poprawić jakość powietrza we wnętrzach, w których codziennie przebywamy.

Inne miejsca zastosowania urządzenia są to:
Ozonatory mają również inne korzystne zastosowanie, rzecz jasna- nie tylko w domu. Jednocześnie stosuje się je w innych miejscach. Tymi miejscami są m.in.: szpitale (w których generator jest wykorzystywany m.in.: w leczeniu chorób dróg oddechowych oraz w leczeniu oparzeń powierzchni ciała człowieka), sanatoria, miejsca pracy, szkoły, czy przedszkola. Ozonator ma również praktyczne zastosowanie podczas ozonowania odzieży, a także jest on używany w celu odgrzybienia klimatyzacji samochodowej.

Dalsze korzyści, które są wynikiem stosowania generatora ozonu w domu

Jak już wiemy, ozon jest odmianą tlenu (02) o właściwościach aseptycznych, czyli ma on, wręcz prozdrowotne oddziaływanie w czasie tzw. „wyjaławiania pomieszczeń”. Potocznie sam proces- zabieg ten nazywa się ozonowaniem pomieszczenia/ pomieszczeń. Jest to bardzo higieniczny gaz, niestety, nie jest on trwały. Nie można go, np. transportować rurociągiem, musi być on wytwarzany zawsze na miejscu. Właściwie z tego powodu wynaleziono takie urządzenie jak generator ozonu, aby mogło ono wytwarzać ten gaz w pomieszczeniu. Wystarczy zaledwie tylko 1 godz., żeby móc skutecznie przeprowadzić ozonowanie, czyli dezynfekcję pomieszczeń za pomocą ozonu.

KORZYŚCI:
Generator ozonu generuje ozon, który przede wszystkim zabija (zwalcza):

  • bakterie,
  • wirusy,
  • alergeny,
  • neutralizuje przykre i nieznośne zapachy: klejów, farb, stęchlizny, zwierząt etc.
  • pleśń,
  • grzyby, w tym własnych ich zarodniki,
  • roztocza,
  • insekty, czy też gryzonie (likwiduje ich tzw. ścieżki zapachowe).

Ponadto sam ozon (O3) należy do skutecznych środków dezynfekujących. Jako m.in. środek bakteriobójczy jest prawie 50x (razy) bardziej skuteczny (biologicznie zabójczy) niż sam chlor, który znany jest m.in. z zastosowania go do celów sanitarnych, np. na basenach, saunach. Równocześnie gaz ten jest używany do odkażania wody pitnej, dezynfekcji przestrzeni, obszarów zamkniętych, ubrań (ponieważ: neutralizuje on działanie bakterii i wirusów oraz innych patogenów). Co więcej, domowy generator ozonu wytwarza ozon, aczkolwiek który szczególnie jest zalecany osobom cierpiącym na rozmaite alergie. W szczególności preferuje się profilaktyczne stosowanie takiego urządzenia, nawet dwukrotne, czyli 2x dziennie w celu odkażania miejsca przebywania osoby chorej. Codzienny i dodatkowo podwojony rodzaj takiego zabiegu- znacząco zmniejsza ryzyko nasilenia się uczulenia lub też jego wystąpienia.

Ważne!: Regularne, bo codzienne używanie domowego urządzenia, jakim jest ozonator, które skutecznie wyjaławia pomieszczenie, tzn. uwalnia je od mikroorganizmów i zarazem wpływa na poprawę komfortu życia osoby chorej lub cierpiącej na inne schorzenia, jak np. astma.

Ceny ozonatora, ile kosztuje takie urządzenie?

Ceny domowych ozonatorów rozpoczynają się już od około -tak dokładnie w granicach 200 zł. Przy czym należy pamiętać, że ceny uprzedzeń przeznaczonych do zastosowań przemysłowych, medycznych, czy także używaniu ich przy odgrzybianiu klimatyzacji samochodowej lub klimatyzatorów pracujących w pomieszczeniach, są one już odpowiednio dużo wyższe.

Bez wątpienia generator ozonu jest ciekawym i bardzo pożytecznym urządzeniem, a także estetyczną maszyną skutecznie generującą ozon, Gaz, który istotnie poprawia nasz komfort życia i wpływa na ogólne dobre zdrowie człowieka.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *