Esperal – wszywka alkoholowa – Ząbki – Mława – Wyszków

W takich miastach jak: Warszawa, Ząbki, Mława czy Wyszków problem alkoholizmu jest często spotykany, z ratunkiem przychodzi Esperal, który jest nazywany również wszywką alkoholową, ponieważ to lek wszywany pod skórę u osób, które nie potrafią sobie skutecznie poradzić z chorobą alkoholową. Dzięki niemu znacznie łatwiej jest pozbyć się nałogu alkoholowego oraz wrócić do normalności. Sprawdźmy, na czym polega działanie leku Esperal?

Działanie leku Esperal

Esperal Warszawa ma za zadanie znacznie zahamować metabolizowanie się alkoholu z krwi. Tę pracę wykonuje wątroba, która przemienia alkohol w niegroźny dla naszego zdrowia kwas. Wydalany on jest z moczem i nie stanowi dla nas zagrożenia, ani nie daje skutków ubocznych. Esperal wszyty pod skórę bardzo spowalnia ten proces metaboliczny, przez co znacznie mocniej odczuwamy skutki zatrucia alkoholowego. Alkohol nie może zostać w pełni zmetabolizowany, co działa toksycznie na nasz organizm. Po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, znacznie bardziej odczuwamy jego obecność w naszym organizmie. Wpływa on na postrzeganie, ale również działa na układ nerwowy. Stajemy się bardziej podatni na jego wpływ przez to, że alkohol nieco spowalnia np. procesy myślowe. W przypadku spożycia alkoholu przy jednoczesnym posiadaniu wszywki alkoholowej odczujemy bardzo silne skutki zatrucia alkoholowego, takie jak nudności, wymioty, zawroty głowy, dezorientację. Wiele osób również zgłasza znacznie przyspieszone bicie serca, problemy z oddychaniem, a także odczuwa panikę. Esperal potęguje wszystkie dolegliwości związane z zatruciem alkoholowym, przez co zniechęca osoby uzależnione do nadmiernego picia. Dodatkowo również uniemożliwia dalsze spożywanie alkoholu.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Gdzie można wykonać zabieg wszycia Esperal Warszawa ? Esperal jest wszywany pod skórę w niewidocznym miejscu w gabinecie chirurgicznym. Najczęściej jest to łopatka bądź pośladek. Sam zabieg trwa jedynie około 30 minut. Chirurg wcześniej przeprowadza wywiad w którym pyta o wszystkie leki jakie na stałe przyjmuje pacjent, a także o przebyte choroby. Jeśli nie ma przeciwskazań, po znieczuleniu miejsca zabiegowego, nacina skórę i umieszcza w środku niewielką kapsułkę z lekiem. Esperal uwalnia się tylko wtedy, kiedy w organizmie jest alkohol. Nie wpływa on na nasze codzienne funkcjonowanie. Działanie leku Esperal to około rok. Przez ten czas nie można spożywać alkoholu ani leków, które go zawierają. Pełną listę leków zabronionych do zażywania otrzymamy od lekarza, który wykonuje zabieg. Najczęściej po wszyciu Esperalu pozostają dwa niewielkie szwy. Obecnie używane są szwy rozpuszczalne, by pacjent nie musiał przychodzić raz jeszcze na ich zdjęcie.

Czemu Esperal jest tak skuteczny?

Esperal sprawdza się w momencie, kiedy osoba uzależniona nie może przestać spożywać alkoholu, co wpływa negatywnie na jej zdrowie. Jest to odpowiednie zabezpieczenie dla osób, które powracają do nałogu alkoholowego. Daje to szansę na pozostanie w trzeźwości, ponieważ w innym wypadku Nie można rozpocząć skutecznej terapii z psychiatrą lub psychologiem. Tylko w ten sposób będzie można zwalczyć ten szkodliwy nałóg.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *