Ciąg i głód alkoholowy, stałe uczucie pragnienia – uzależnienie można skutecznie wyleczyć dzięki wszywce alkoholowej Esperal.
Nie jest tajemnicą, że Polacy za granicą postrzegani są przez stereotypy. Polak-alkoholik jest jednym z najbardziej popularnych. Mimo, iż polskie społeczeństwo sięga do przysłowiowego kieliszka bardzo często i to w nadmiernych ilościach, to jednak należy pamiętać, że duże znaczenie ma tutaj kultura i obyczajowość danego kraju. Niestety w dalszym ciągu w Polsce problem alkoholowy jest bagatelizowany – codzienne piecie jednej lampki wina, drinka lub piwa nie jest kojarzone z uzależnieniem, a bardziej z akceptowalną formą relaksu. Z tego powodu tak wiele osób zbyt późno rozpoznaje u siebie chorobę alkoholową, niechętnie sięgając przy tym po pomoc. Na szczęście są sposoby, które skutecznie pomagają wyjść z nałogu. Jedną z nich jest Esperal Katowice.
Wykorzystanie Esperalu
Esperal, inaczej nazywany wszywką alkoholową, ma formę jałowych tabletek. Podaje się go podczas mało inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Jest on wykorzystywany w leczeniu alkoholizmu, przy czym należy pamiętać, iż mimo swojej postaci nie jest on w stanie samodzielnie obniżyć poziomu uzależnienia u danej osoby, a wywołuje wstręt, niechęć, awersję i strach przed napojami procentowymi.
Sposób działania Esperalu i Disulfiramu
Wszywka alkoholowa Katowice, w momencie kiedy zostaje zaimplantowana pod skóra danej osoby zaczyna uwalniać swoją substancję aktywną, którą jest Disulfiram do krwioobiegu osoby uzależnionej. Na co dzień, proces ten jest niezauważalny ani niewyczuwalny przez Pacjenta. Tym samym, nie odczuwa on żadnych skutków ubocznych, a sama tabletka umieszczona głęboko, w okolicy pod powięziowej, nie jest przez skórę widoczna, ani wyczuwalna. W praktyce wszywka alkoholowa wpływa na sposób metabolizowania alkoholu. Oznacza to, że upośledza on działanie enzymu wątroby o nazwie dehydrogenaza alkoholowa, która w normalnych warunkach (poza terapią) sprowadza spożywany alkohol do postaci aldehydu octowego, a następnie do kwasu octowego wydalanego wraz z moczem. Co ciekawe, wspomniany aldehyd jest znacznie bardziej toksyczny dla organizmu, niż sam etanol. U osób posiadających wszywkę proces ten jest zaburzony. Organizm traci zdolność do trawienia alkoholu. Tym samym, w momencie kiedy dana osoba spożywa alkohol, Disulfiram blokuje rozkład aldehydu octowego, przez co kumuluje się on w ludzkim ciele. Ze względu na swoją wysoką toksyczność (nawet 30 razy wyższą od etanolu), a także skumulowane, nadmierne ilości, organizm zaczyna reagować za pomocą tzw. „reakcji disulfiramowej”.
Reakcja disulfiramowa
Zatruty organizm na swój sposób próbuje oczyścić się z nagromadzonych toksyn. Pojawiają się więc:
- Ze strony układu pokarmowego – wymioty, nudności, biegunki,
- Ze strony układu krążenia – skoki ciśnienia, rozszerzanie naczyń krwionośnych, kołatanie serca, zaczerwienienie skóry twarzy,
- Ze strony układu nerwowego – wzmożona potliwość, stany lękowe, zaburzenia snu, drżenia i drgawki padaczkowe,
- Ze strony układu oddechowego – duszności, problemy z oddychaniem,
- Ogólne złe samopoczucie i spadek kondycji,
- W skrajnych, bardziej zaawansowanych stadiach reakcji może dojść nawet do trwałych uszkodzeń narządów wewnętrznych – szczególnie narażona jest wątroba, trzustka, nerki, serce (poważne ryzyko zawału), a także mózg,
- Zdarzają się także przypadki śmiertelne.
Należy mieć świadomość, że reakcję disulfiramową wywołuje nie tylko sam alkohol w postaci napoju, ale także wszelkie produkty spożywcze, kosmetyczne i lecznicze w nim w składzie. Tym samym należy uważać na:
- Leki – np. popularne syropy na kaszel i antybiotyki,
- Produkty spożywcze – nadziewane bombonierki, torty nasączone alkoholem, tiramisu, ocet,
- Kosmetyki – wszelkie produkty w alkoholem, np. antyperspiranty i dezodoranty (wywołują alergię i podrażnienie skóry),
- Niektóre produkty chemiczne – np. rozpuszczalniki.
Jak widać, reakcję organizmu można porównać do klasycznego kaca lub silnego zatrucia alkoholowego. Różnią się między sobą długością trwania – reakcja trwa nawet kilkanaście godzin, a także natężeniem objawów – są znacznie bardziej wzmożone i dokuczliwe. Pacjent będący pod wpływem Disulfiramu powinien otrzymać pomoc. Dobrym rozwiązaniem jest np. odtrucie alkoholowe, o którym więcej można przeczytać: http://esperalkatowice.pl/.
Korzyści wynikające ze stosowania farmakologicznej metody awersyjnej
Korzyści wynikające z tej metody leczenia są różne i jest ich wiele. Każdy Pacjent to inna historia, inne uzależnienie, więc i zyski będą się różnić. Pewne jest to, że Esperal pomógł szerokiej grupie ludzi, co można zaobserwować chociażby na różnych forach internetowych. Z ich historii można wywnioskować, że:
- Esperal obrzydza alkohol, prowadząc do awersji,
- Terapia Esperalem trwa od 8 do 12 miesięcy ciągiem,
- Ułatwia on wychodzenie z ciągów alkoholowych,
- Przyczynia się do odtruwania organizmu oraz do regeneracji narządów i układów wewnętrznych,
- Wzmacnia silną wolę i motywację do trwałych zmian w swoim życiu,
- Pozwala na odzyskanie kontroli nad własnym życiem i zachowaniem,
- Pozwala unormować swoją sytuację społeczną, ekonomiczną, zawodową i zdrowotną,
- Realnie pomaga wyjść z uzależnienia, szczególnie w momencie łączenia metody awersyjnej z innymi, np. psychoterapią lub spotkaniami w grupie AA.
Opis zabiegu chirurgicznego
Zabieg jest szybki, prosty i bezbolesny. Całość procedury trwa około 30 minut. Na początku Pacjent zgłasza się na konsultację medyczną, gdzie lekarz sprawdza istnienie przeciwwskazań do zabiegu. Jeśli wszystko jest dobrze, podpisywana jest zgoda na zabieg, a także dokument poświadczający znajomość konsekwencji złamania abstynencji. Następnie podawane jest znieczulenie miejscowe, zbliżone do stomatologicznego. Kiedy jest ono aktywne, lekarz rozcina wybrany fragment skóry na około 1-2cm, zwykle w okolicy pośladka lub łopatki i w powstałe miejsce podaje indywidualnie dobraną przez siebie dawkę leku (ważna jest tutaj waga Pacjenta oraz stopień jego uzależnienia, a także oczekiwane efekty). Rana zaszywana jest szwami, przykłada się opatrunki, a także podaje antybiotyki w celach profilaktyki zakażenia drobnoustrojami. Na koniec Pacjent otrzymuje certyfikat odbycia zabiegu z zastosowaniem oryginalnego leku.
Wskazania i przeciwwskazania do zastosowania
Wskazaniem do zabiegu jest chęć wzmocnienia motywacji do zmian, uzupełnienie innych metod leczenia, a także ogólna chęć poprawy swojej sytuacji związanej z chorobą alkoholową. W przypadku istnienia przeciwwskazań, lekarz może odmówić wykonania implantacji wszywki w momencie kiedy:
- Pacjent jest nietrzeźwy lub nie zachował obowiązkowej 48godzinnej abstynencji – warto przed zabiegiem odbyć odtruwanie alkoholowe,
- Posiada on uczulenie na jakikolwiek składnik tabletki,
- Jest w ciąży lub w okresie karmienia piersią,
- Posiada pewne choroby przewlekłe, np. choroby wątroby, psychiczne, układu krążeniowo-sercowego, nowotworowe.
Odpowiednie warunki – gwarancja bezpieczeństwa. Gdzie wykonać wszywkę?
Dla zwiększenia swojego komfortu i bezpieczeństwa należy poszukać odpowiedniego miejsca i opieki lekarskiej charakteryzującej się profesjonalizmem w tym aspekcie. Dobry gabinet to taki, który:
- Zachowuje standardy higieny i sterylności,
- Posiada nowoczesny sprzęt,
- Posiada jałowe, jednorazowe narzędzia,
- Posiada oryginalny lek Esperal,
- Zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy,
- Dba o miłą atmosferę z zachowaniem wysokiej jakości usług medycznych,
- Zapewnia dyskrecję,
- Posiada w swoich usługach pakiet udogodnień (np. szwy rozpuszczalne),
- Kompleksowo podchodzi do problemu, oferując inne usługi, np. odtruwanie alkoholowe.