Dobra waga kuchenna, czyli jaka? Wagi kuchenne bez tajemnic

Dobra waga kuchenna, czyli jaka? Wagi kuchenne bez tajemnic

Waga kuchenna jest urządzeniem, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne przyrządzanie jedzenia. Wiedzą to zwłaszcza osoby przebywające na restrykcyjnych dietach, dla których nawet najmniejsze nieprawidłowości w bilansowaniu posiłków mogą mieć fatalne konsekwencje. Jaką wagę kuchenną wybrać, aby cieszyć się niedrogim, a przy tym funkcjonalnym urządzeniem? Dowiesz się z naszego dzisiejszego poradnika.

Waga kuchenna – najważniejsze parametry

Zakres i dokładność pomiaru

Reguła jest prosta – im większy zakres ważenia i dokładność pomiaru, tym lepiej. Standardowa waga kuchenna umożliwia zważenie produktów o wadze od 10 do 5 kilogramów. Jeśli chodzi o dokładność pomiaru, dobrze, jeśli będzie ona oscylować wokół 1-5 g. Taką dokładność zagwarantować mogą jedynie wagi elektroniczne – popularne jeszcze kilka lat temu mechaniczne modele powoli przechodzą do lamusa.

Jakość wykonania

Wybierając wagę kuchenną, nie warto iść na skróty i kupować najtańszego plastikowego sprzętu. Trwałość takiej wagi może pozostawiać wiele do życzenia. Najrozsądniejszym wyborem będą wagi z metalu lub szkła. W przypadku tych drugich warto pamiętać, aby obchodzić się z nimi wyjątkowo ostrożnie. Elegancja i łatwość utrzymania ich w czystości idzie tu bowiem w parze w dużą podatnością na potłuczenia.

Obecność dodatkowych funkcji

Aby mieć pewność, że Twoja waga będzie spisywać się bez zarzutu, zwróć uwagę, czy dany model posiada przynajmniej część poniższych funkcji:

  • możliwość tarowania, czyli odczytywania rzeczywistej wagi produktu
  • tryb automatycznego wyłączania
  • opcję zapisywania ustawień
  • wskaźnik rozładowania baterii
  • obecność dodatkowego pojemnika, najczęściej pod postacią wyjmowanej misy
  • możliwość przeliczania wagi płynnych produktów na litry.

Stylowe wagi kuchenne do 100 zł – polecane modele

Waga kuchenna Łucznik PT-852 ex

Pierwszym z proponowanych przez nas modeli jest waga spożywcza PT-853 ex marki Łucznik, przyciągająca wzrok uroczym nadrukiem z lukrowanymi ciasteczkami. Jej maksymalne obciążenie dochodzi do 5 kilogramów. Urządzenie mierzy poszczególne produkty z dokładnością do 1 g – nie musisz więc martwić się, że któryś z poszczególnych składników w przepisie będzie źle odważony. Waga zasilana jest przez dwie baterie AAA.

Waga kuchenna Lafe WKS003

Bambusowa waga elektroniczna kuchenna Lafe WKS003 przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom stylu eko. Zakres jej działania wynosi od 5 g do 5 kg, natomiast dokładność pomiaru – do 1 g. Wagę wyposażono w poręczny uchwyt z tyłu obudowy, co zdecydowanie ułatwi Ci jej przechowywanie. Kliknij i porównaj jej cenę z innymi wagami kuchennymi.

Waga kuchenna Sencor KS 4030WH

W swojej kuchni często korzystasz z produktów sypkich, dlatego zależy Ci na urządzeniu, które zminimalizuje ryzyko zabrudzenia powierzchni blatu? Zdecyduj się na wagę z wbudowanym pojemnikiem, taką jak na przykład KS 4030WH firmy Sencor. Wyprodukowaną ją z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia materiału, dzięki czemu będzie Ci służyć przez długie lata. Obsługę urządzenia ułatwiają czujniki nacisku.

Waga kuchenna Eldom WK320S

Ciekawą alternatywą dla modeli z pojemniczkiem jest stalowa waga kuchenna z misą WK320S, sygnowana logo Eldom. Producent wyposażył ją w czytelny ekran LCD, przełącznik umożliwiający zmianę jednostki ważenia, wskaźnik rozładowania baterii oraz przedziałkę. Waga wyłącza się automatycznie po 120 sekundach od ostatniego pomiaru.

Artykuł powstał we współpracy z siecią sklepów RTV i AGD Neonet. Zajrzyj na ich stronę i sprawdź, w jakie jeszcze sprzęty kuchenne warto wyposażyć swoje mieszkanie.

oblicz-bmi Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *